Ile zer ma miliard, milion, tysiąc, bilion, biliard i trylion?

Choć z pewnością jesteście w stanie powiedzieć ile zer mają liczby, z którymi mamy do czynienia na co dzień, tak w przypadku większych liczb możemy mieć większe problemy – i słusznie. Ponadto, wiele osób zastanawia się także jaka liczba wyjdzie np. z pomnożenia tysiąca milionów, czy ile to milion milionów. Niniejszy artykuł odpowie Wam na pytania jak w tytule “Ile zer ma miliard, milion, tysiąc, bilion, biliard i trylion?”, ale także na często zadawane pytania w Google. 

Nazwy liczb, ich potęgi i liczba zer

Każdą dużą liczbę możemy zapisać w postaci wielokrotności liczby 10 i będzie ona równa liczbie zer tej liczby. Przykładowo:

103 = 10 * 10 * 10 = 1000 = tysiąc = trzy zera

Ile zer ma tysiąc? 

Zaczynając od najmniejszej liczby w tym artykule, odpowiemy na pytanie ile zer ma tysiąc. Odpowiedź z pewnością jest znana dla każdego, kto wykonuje pracę zarobkową (choć życzę każdemu, aby wynagrodzenie było w wysokości dziesiątek tysięcy). Ponadto każdy większy wydatek liczony jest właśnie w tysiącach. 

Odpowiadając na pytanie: ile zer ma tysiąc? 

Często zadawane pytania, to także:

Ile zer ma milion?

Kolejną liczbą w naszym zestawieniu jest milion. To bardzo duża wartość, którą możemy używać w celach służbowych, przy sprawdzaniu przychodów przedsiębiorstwa, czy też przy wycenie większych nieruchomości. Co ciekawe, przed denominacją złotego Polska posiadała banknot w nominale 1 miliona, co odpowiadało zaledwie 100 nowym złotych. 

Odpowiadając na pytanie: Ile zer ma milion?

Często zadawane pytania, to także:

Ile zer ma miliard?

Wcale nie tak rzadko używaną liczbą jest miliard. Możemy mówić o nim w przypadku określenia liczby mieszkańców państw o dużej populacji lub liczby ludności na całym świecie, ilości gwiazd, ale także w przypadku długu publicznego albo majątku najbogatszych ludzi na świecie. 

Odpowiadając na pytanie: Ile zer ma miliard?

Często zadawane pytania, to także:

Ile zer ma bilion?

Bilion to wręcz niebotyczna ilość, którą możemy przyrównać do ilości gwiazd we wszechświecie, czy ilości ziarenek piasku.

Odpowiadając na pytanie: Ile zer ma bilion?

Często zadawane pytania, to także:

5 / 5 ( 7 votes )
Exit mobile version