Now Reading
Jak zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych?

Jak zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych?

iphone ustawienia fabryczne

Wymaż iPhone’a do sprzedaży lub odświeżenia

Czy twojemu staremu iPhonowi brakuje miejsca? Potrzebujesz sprzedaż urządzenie? A może myślisz o przekazaniu go znajomemu lub członkowi rodziny? Zanim cokolwiek zrobisz i przekażesz komuś telefon, koniecznie przywróć ustawienia fabryczne!

Dla niewtajemniczonych przywrócenie ustawień fabrycznych cofa wszelkie ustawienia i dane urządzenia do momentu, w którym urządzenie zostało wyprodukowane – usuwa skutecznie wszystkie informacje o koncie, aplikacje, multimedia i wszystko inne co tylko przyjdzie Ci na myśl.

Najpierw wykonaj kopię zapasową iPhone’a

Na wypadek, gdybyś zmienił zdanie i chciał zachować wszystkie dane z urządzenia lub użyć ich do konfiguracji nowego iPhone’a, wykonaj kopię zapasową tzw. “backup”.

Jeśli jesteś zalogowany w iCloud i masz wystarczającą ilość miejsca w chmurze, możesz rozpocząć tworzenie kopii zapasowej w następujący sposób:

  • Przejdź do Ustawień telefonu,
  • Stuknij swoje imię i nazwisko na górze,
  • Wybierz opcję “iCloud”,
  • Przewiń w dół do “iCloud Backup”, 
  • Kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz”.

Możesz także wykonać kopię zapasową urządzenia na komputerze PC lub Mac. Po prostu podłącz go do komputera i kliknij ikonę małego urządzenia w iTunes. Znajdziesz tam opcję konfiguracji automatycznych kopii zapasowych lub po prostu wykonaj kopię zapasową za pomocą kliknięcia przycisku. Tutaj również przywrócisz kopię zapasową z nowego telefonu.

Jak zresetować iPhone do ustawień fabrycznych?

Instrukcja jest bardzo prosta. Przeprowadzimy Cię krok po kroku:

Krok 1 – Wybierz Ustawienia> Ogólne> Resetuj

Przejdź do Ustawień i dotknij Ogólne, a następnie Resetuj.

Znajduje się tutaj wiele opcji resetowania. W celu maksymalnego zabezpieczenia urządzenia  wybierz opcję „Wymaż całą zawartość i ustawienia”.

Krok 2 – Wprowadź hasło / identyfikator twarzy / odcisk palca

Jeśli Twoje urządzenie korzysta ze wzoru/kodu ekranu, TouchID lub FaceID konieczne będzie potwierdzenie wykonania akcji wpisując żądane hasło. 

Naciśnij ponownie opcję “Wymaż iPhone’a”.

Krok 3 – Wyloguj się z konta AppleID

Jeśli urządzenie zalogowane jest do konta Apple ID, konieczne będzie wylogowanie się z niego wpisując hasło, a dodatkowo należy wyłączyć funkcję lokalizacji “Find My iPhone”.

Uwaga! Na tym etapie wyświetli się komunikat, że wszystkie dane zostaną usunięte z Twojego iPhone. Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową danych w iCloud lub na komputerze.

Krok 4 – Stuknij opcję „Wymaż iPhone’a / iPada”

Po wykonaniu tej czynności telefon zajmie kilka minut, zanim pojawi się monit o skonfigurowanie go jako nowego urządzenia.

Gratulacje, udało się przywrócić ustawienia fabryczne telefonu iPhone. Twój iPhone jest gotowy do przekazania go w inne ręce.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2020 Poradniki.net. All Rights Reserved.