5 błędów płatnych reklam

Artykuł zewnętrzny

5 bledow platnych reklam

Reklamy stanowią znakomitą inwestycję z punktu widzenia każdego, kto posiada własną markę i pragnie świadomie kreować jej wizerunek, trafiać do rosnącej  liczby odbiorców oraz generować większe obroty. Aby jednak można było cieszyć się takimi efektami działań marketingowych, muszą być one prowadzone umiejętnie. Oto pięć błędów płatnych reklam, na które trzeba uważać!

Brak konkretnego celu reklamy internetowej

Przekaz promocyjny powinien być konkretny i zrozumiały. Kluczowe jest więc to, by wspólnie z osobami odpowiedzialnymi za jego stworzenie ustalić jasny cel, który chcemy osiągnąć. Pominięcie tego kroku nie przyniesie nam niczego dobrego. Reklama, która porusza zbyt szeroką i ogólną tematykę oraz nie jest kierowana do ściśle określonej grupy odbiorców, nie wzbudzi zainteresowania tych, którzy będą mieli z nią kontakt. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zapadnie im w pamięć i będzie przez to mniej skuteczna.

Nieodpowiedni dobór fraz kluczowych

Brak szczegółowej analizy fraz kluczowych to spory i dość często popełniany błąd. Klienci często koncentrują się na najpopularniejszych słowach stosowanych przez konkurencję, ograniczając działania wyłącznie do nich. To mylny trop, gdyż w ten sposób trudniej efektywnie pozycjonować stronę i wymaga to większych nakładów finansowych oraz sporej ilości czasu. Frazy nie mogą też brzmieć nienaturalnie, gdyż działa to na niekorzyść podczas kontaktu z internautą, który przestaje uważać czytany tekst za publikację wysokiej jakości. Sporo osób nie zdaje sobie z tego sprawy i wciąż nie stosuje odmiany słów kluczowych. Agencja marketingowa Reprise podchodzi do tego zagadnienia kompleksowo, oferując klientom liczne usługi wchodzące w zakres kampanii SEM. Przygotowywana jest więc strategia, a frazy kluczowe, które się w nią wpisują, są starannie opracowywane i analizowane tak, by właściwie je zoptymalizować. Ze szczegółową ofertą można zapoznać się na stronie internetowej https://reprise.pl/.

Brak optymalizacji strony pod wyszukiwarki

Nawet najlepsza reklama nie okaże się sukcesem, gdy zostanie opublikowana na stronie, która nie jest odpowiednio zoptymalizowana pod wyszukiwarki. Niewłaściwa budowa witryny uniemożliwiająca jej indeksowanie to istotny kłopot, podobnie jak brak umiejętnego pozycjonowania. Dlatego warto zainwestować w działania SEO, czyli pozycjonowanie organiczne. To zagadnienie nie ma tajemnic przed zespołem specjalistów zatrudnionych np. w agencji marketingowej Reprise, którzy systematycznie optymalizują strony pod wyszukiwarkę Google. Jest to możliwe dzięki edytowaniu mapy witryny, poprawie jej responsywności, stosowaniu odpowiednich fraz kluczowych, ulepszeniu kodu źródłowego, co przekłada się na szybsze otwieranie się strony, a także regularnym stosowaniu dopasowanych narzędzi SEO. Takie działania mogą być prowadzone w tym samym czasie, co publikowanie płatnych reklam.

Pomijanie fraz wykluczających

Często nacisk kładzie się na słowa i wyrażenia kluczowe, zupełnie pomijając frazy wykluczające. Niesłusznie, gdyż można wykorzystać je na swoją korzyść. Stosując frazy wykluczające w płatnych reklamach zyskujemy pewność, że gdy użytkownik je wyszuka, nie trafi na nasze materiały. Efekt? Marka nie jest wiązana z negatywnymi skojarzeniami i dużo łatwiej można kreować jej pożądany wizerunek. Pozwala to również szybciej trafić do określonej grupy docelowej.

Brak komunikatu Call To Action

Sporą wadą reklamy jest brak wyraźnego zwrotu do odbiorcy, który zadziała angażująco i skłoni go do podjęcia działań korzystnych z naszego punktu widzenia. Ten bardzo prosty zabieg jest imponująco skuteczny. Rezygnując z niego zmniejszamy szanse na powodzenie przekazu. Wystarczy sformułować krótkie przekazy, w którym znajdą się takie określenia, jak:

  • “Przekonaj się”
  • “Kup”
  • “Sprawdź”
  • “Zamów”

i umieścić je na końcu wpisu lub pod grafiką. Specjaliści z zakresu marketingu operują tymi zwrotami na co dzień, czyniąc to wyjątkowo efektywnie.

Oceń post

Dodaj komentarz