Każda organizacja ma własne know-how i własny system pracy. Coraz częściej okazuje się jednak, że rozwiązania, które przez lata gwarantowały firmie prawidłowe funkcjonowanie, nie przystają do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Choć transformacja cyfrowa jest sporym wyzwaniem dla przedsiębiorstwa, to implementacja nowego systemu może przyczynić się do znaczących zmian w organizacji i pozytywnie wpłynąć na jej rozwój. Czym jest Microsoft Dynamics 365 i jak przebiega jego wdrożenie?
Przejdź na skróty:
Microsoft Dynamics 365 – innowacyjne narzędzie wspierające transformację cyfrową
Microsoft Dynamics 365 to oprogramowanie, które ma być kompleksowym wsparciem dla właścicieli firm. System składa się z wielu modułów, które można w sposób elastyczny dostosowywać do potrzeb konkretnej branży i firmy. Microsoft Dynamics 365 to odpowiedź na potrzeby firm prowadzących działalność w dwóch kanałach: online i offline. To ułatwienie dla osób podejmujących kluczowe decyzje w organizacji. Aplikacje biznesowe Microsoft Dynamics 365 działają w oparciu o technologię AI. To innowacyjne narzędzie umożliwiające prowadzenie nowoczesnego biznesu w dynamicznie zmieniającym się świecie. Aby wdrożenie przebiegło we właściwy sposób, konieczne jest jednak przestrzeganie określonych procedur.
Implementacja Microsoft Dynamics 365 krok po kroku
1. Identyfikacja potrzeb
Każda firma, nawet jeśli działa w tej samej branży, ma nieco inne cele, potrzeby i ograniczenia. Zanim więc dojdzie do implementacji systemu Microsoft Dynamics 365, konieczna będzie ich identyfikacja. Oprogramowanie Microsoft Dynamics 365 pozwala na elastyczne dopasowanie. Dzięki temu sprawdzi się w organizacjach, które mają zupełnie różne ambicje i prowadzą różnorodne projekty.
2. Przygotowanie planu
Implementacja nowego systemu to ważny krok ku transformacji cyfrowej firmy. Aby mieć pewność, że cała procedura przebiegnie we właściwy sposób, konieczne jest stworzenie szczegółowego planu działania. Zespół czuwający nad projektem powinien zadbać o to, aby upewnić się, że każda modyfikacja systemu została poddana weryfikacji.
3. Przygotowanie danych do migracji
Dbanie o bezpieczeństwo dokumentów firmowych powinno być jednym z priorytetów każdego przedsiębiorstwa. Dlatego warto podkreślić, że migracja do systemu Microsoft Dynamics 365 jest w pełni bezpieczna. Warto jednak zadbać o to, aby przed przesłaniem danych do chmury dokonać selekcji danych, aby później móc z łatwością z nich korzystać.
4. Szkolenie na testowej bazie danych
Implementacja nie będzie kompletna bez przeprowadzenia fazy testowej. Do badań najczęściej wykorzystuje się testowe bazy danych zawierające rzeczywiste dane. Dzięki temu można ocenić, czy migracja przebiegła pomyślnie, a każdy interfejs działa w taki sposób, jak został zaplanowany.
5. Kontrola systemu
Choć system Microsoft Dynamics 365 to rozwiązanie doskonale przemyślane i wielokrotnie testowane, po wdrożeniu systemu warto pamiętać o rutynowej kontroli działania wszystkich interfejsów. Dzięki temu można mieć pewność, że takie elementy jak: protokoły komunikacji czy tworzenie kopii zapasowych działają w sposób prawidłowy.
Więcej na temat Microsoft Dynamics 365 dowiesz się na https://xplusglobal.com/pl/dynamics-implementation/