Planowanie wakacji, a w końcu wyjazd to bardzo ważne momenty każdego roku. To czas, kiedy masz w końcu odpocząć od pracy i codziennych obowiązków, spędzić czas z przyjaciółmi, drugą połową czy rodziną. Choć zmienia się styl podróżowania polaków, nadal chętnie sięgają oni po oferty biur podróży. Dlaczego? Czym przyciągają swoich klientów biura? Sprawdziliśmy to!
Wakacje z biurem podróży – bezpieczeństwo i oszczędność
Wyjazdy organizowane przez biura podróży są stale popularne z wielu powodów. W czasach, kiedy każdy się spieszy, ma mnóstwo obowiązków, organizacja wyjazdu na własną rękę to dodatkowy kłopot. Szukanie lotów, sprawdzanie opinii o hotelach, rezerwacje transferów i planowanie podróży – to wszystko pochłania masę czasu. Jego oszczędność to właśnie jeden z najważniejszych powodów, dla których Polacy wybierają urlop z biurem podróży. Kolejny ważny aspekt to bezpieczeństwo. Oferty hoteli na stronach biur to zawsze sprawdzone obiekty, a rezerwując wyjazd u touroperatora, masz całą listę dokumentów: umowę, ubezpieczenie i gwarancje. To one dają Ci pewność, że podczas wyjazdu wszystko będzie w porządku i nie okaże się np. że zarezerwowany przez portal społecznościowy domek czy apartament nie istnieje lub w ostatniej chwili właściciel odwołał Twój pobyt.
W pakietach biur podróży są też transfer lotniskowy, ubezpieczenie podróżne i opieka rezydenta. Nie musisz samodzielnie sprawdzać trasy dojazdów do hotelu i szukać środka transportu, nie tracisz czasu na szukanie odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej, a na miejscu – w razie potrzeby – masz pod ręką polskojęzyczną pomoc. Sprawdzone oferty z wyżywieniem all inclusive czy polskimi animacjami dla dzieci to dodatkowe argumenty przemawiające za wakacjami z biurem podróży. W dodatku, jeśli dokładnie przeliczyć koszty biletów lotniczych, transferów, hotelu i wyżywienia oraz ubezpieczenia, to na koniec okaże się, że wczasy w all inclusive z biurem są również tańsze – nawet o kilkaset złotych za osobę.
Jak wybrać biuro podróży? Na co zwrócić uwagę?
Decydujesz się na zorganizowane wakacje i… co dalej? Jakie biuro wybrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego wiarygodność. Czy jest ono wpisane do rejestru organizatorów turystyki i działa legalnie? Jaką gwarancję ubezpieczeniową oferuje? Możesz też sprawdzić, czy biuro nie jest zadłużone i ile lat działa na polskim rynku oraz przeczytać o nim opinie w sieci. Najbezpieczniej jest korzystać z usług najpopularniejszych organizatorów. Skuszenie się na niską cenę w biurze, o którym słyszysz pierwszy raz w życiu, może skończyć się albo zmarnowanymi wakacjami, albo utratą pieniędzy i niezrealizowanym wyjazdem.
Na korzyść biur podróży na pewno będzie przemawiał ich staż w organizacji podróży. Na polskim rynku jest wiele znanych i sprawdzonych touroperatorów, jak choćby pochodzące z Opola biuro ITAKA, które jest liderem sprzedaży wczasów zagranicznych w Polsce. Co roku zajmuje czołową lokatę w branżowym raporcie Andrzeja Betleja dla Rzeczypospolitej, w którym uwzględnia on m.in. przychody z imprez turystycznych, zysk netto biura oraz jego własne fundusze. Na ich stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej możesz znaleźć mnóstwo propozycji wyjazdów do niemal każdego zakątka świata – na wczasy, wycieczki objazdowe czy połączenie wyjazdu zorganizowanego z elastycznym planowaniem czasu na miejscu. Jeśli więc decydujesz się na urlop z touroperatorem, warto w pierwszej kolejności przejrzeć m.in. oferty wakacji w Biurze Podróży ITAKA.