Czy gliniane doniczki są lepsze?

Artykuł zewnętrzny

gliniane doniczki

Nie jesteś specjalistą w zakresie botaniki i florystyki, a mimo to chciałbyś posiadać w swoim otoczeniu efektowną roślinność? Musisz więc zadbać o zapewnienie im odpowiednich warunków do tego, by mogły się pięknie rozwinąć. Pomocne w tym będą na pewno odpowiednie pojemniki do uprawy kwiatów, czy drzew, z których dużą popularnością cieszą się m.in. modele gliniane. Czy są one lepsze od innych? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Gliniane donice – co wyróżnia je na tle pozostałych?

Gliniane donice zwracają uwagę osób uprawiających różnego rodzaju rośliny nie tylko swoimi różnorodnymi rozmiarami i kształtami oraz efektownym wyglądem. Ważna dla większości z nich jest przede wszystkim porowatość, którą charakteryzują się opisywane pojemniki. Dlaczego właśnie ona ma tak istotne znaczenie? Ponieważ dzięki niej doniczki z gliny prędko nasiąkają wilgocią, a zarazem są w stanie w krótkim czasie pochłonąć nadmiar wody znajdującej się w powietrzu. Dzięki temu spada ryzyko przemoknięcia uprawianych w nich roślin. Ponadto kwiaty i drzewa ulokowane w silnie nasłonecznionych miejscach mają zagwarantowane odpowiedni poziom ciepła gleby, co pozwala zapobiec ich usychaniu. To jednak wciąż nie wszystkie plusy glinianych donic, które od wieku służą kolejnym florystom amatorom oraz profesjonalnie zajmującym się uprawą roślin – tych pospolitych, jak i rzadko spotykanych.

Na czym polega przewaga glinianych doniczek nad plastikowymi i z betonu?

Doniczki gliniane są lepsze od wielu innych także ze względu na fakt, że mogą być od nich trwalsze i łatwiejsze w transportowaniu. W porównaniu do choćby plastikowych gwarantują znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa uprawianym w nich roślinom. Jeśli więc nie chcesz, by Twoje okazy zbyt łatwo uległy zniszczeniu, gliniane pojemniki powinny spełnić Twoje oczekiwania. W porównaniu z np. betonowymi zdołasz je natomiast o wiele łatwiej przenieść w dowolne miejsce. To pozwoli Ci ozdobić uprawianymi w nich roślinami inne pomieszczenie niż dotychczasowe lub zapewnić im bardziej odpowiednie warunki do rozwoju. O tym więc również warto pamiętać, zastanawiając się na dokonaniem zakupu doniczki glinianej lub większej liczby tego rodzaju pojemników.

Dlaczego warto skorzystać z usług Cloveris, chcąc nabyć donice z gliny?

Dostępne m.in. w ofercie firmy Cloveris na stronie https://cloveris.pl/doniczki-gliniane donice z gliny są dla wielu osób znacznie bardziej atrakcyjne wizualnie od m.in. plastikowych. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro ich wytwarzanie jest procesem bardzo wymagającym i stanowiącym pewnego rodzaju sztukę, którą są w stanie opanować tylko nieliczni. Jeśli dodatkowo wygląd pojemników na rośliny w stylu retro jest przez Ciebie tym najbardziej preferowanym, pod kątem wyglądu uznasz je za lepsze w porównaniu z innymi. Z ich nabyciem nie będziesz mieć problemu, gdy zdecydujesz się skorzystać z oferty Cloveris – firmy zapewniającej bardzo szeroki wybór glinianych donic, niejednolitych pod względem kształtu czy pojemności, co ułatwia znalezienie tej najbardziej właściwej kolejnym osobom. 

Oceń post

Dodaj komentarz