Polisa na życie ma na celu ochronę ubezpieczonego, ale również zapewnienie pomocy najbliższym. Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje wypłatę odszkodowania na wypadek śmierci ubezpieczonego, jednak w ramach tej polisy można uzyskać dodatkowe wsparcie. Wybór odpowiedniej polisy najczęściej podyktowany jest indywidualnymi potrzebami, zasobami finansowymi oraz planami na przyszłość klienta.
Przejdź na skróty:
Ubezpieczenie na życie – czym się kierować przy wyborze?
Polisa na życie to produkt zapewniający wsparcie finansowe dla bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci lub w wybranym przez niego zakresie dodatkowym. Przed wyborem konkretnej polisy należy przede wszystkim zdecydować o sumie ubezpieczenia, która determinuje wysokość opłacanej składki. Powinna ona być dostosowana do możliwości finansowych osoby ubezpieczonej. Kolejnym elementem do rozpatrzenia jest zakres ochrony. Polisa najczęściej obejmuje wypłatę odszkodowania na wypadek śmierci, ale można ją dodatkowo rozszerzyć o ochronę na w razie choroby czy utraty pracy. Kolejnym kryterium wyboru jest okres obowiązywania polisy. Umowę podpisuje się na co najmniej 12 miesięcy, ale ochrona może trwać znacznie dłużej, nawet dożywotnio. Przy zawieraniu umowy należy również wskazać osoby uposażone, którym wypłacone będzie odszkodowanie.
Ubezpieczenie na życie – jaki może być jego zakres?
Polisa na życie może być skonstruowana indywidualnie, tak, aby odpowiedzieć na osobiste preferencje danej osoby. Oprócz wypłaty odszkodowania na wypadek śmierci ubezpieczonego, ochrona może dotyczyć:
- następstw nieszczęśliwych wypadków,
- uszczerbku na zdrowiu,
- niezdolności do pracy,
- poważnej choroby,
- nowotworu złośliwego,
- operacji chirurgicznej,
- hospitalizacji,
- śmierci osoby bliskiej,
- urodzenia dziecka,
- innych usług w ramach pakietu Assistance.
Ubezpieczenie na życie może mieć charakter typowo ochronny lub mieszany. Polisa mieszana łączy ochronę na wypadek śmierci z dodatkowymi możliwościami, takimi jak oszczędzanie czy inwestowanie.
Polisa na życie – ile może kosztować?
Na koszt ubezpieczenia na życie wpływa kilka istotnych czynników. Wysokość składki będzie uzależniona przede wszystkim od wybranej sumy ubezpieczenia. Determinują ją również rozszerzenia polisy, o których klient decyduje indywidualnie. Zasada jest prosta – im więcej rozszerzeń, tym wyższa składka, dlatego powinno się wybrać wyłącznie niezbędne wsparcie dodatkowe. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że na kwotę składki będzie miał wpływ wiek i stan zdrowia osoby ubezpieczonej.
Umowa ubezpieczenia na życie – na co zwrócić uwagę przed jej podpisaniem?
Przed zakupem polisy na życie konieczne jest zweryfikowanie kilku ważnych kwestii. Kluczowe jest to, aby dokładnie zapoznać się z treścią umowy, Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) oraz wyłączeniami odpowiedzialności. Istotne znaczenie ma również karencja, czyli czas od zakupu polisy do rozpoczęcia okresu ochrony. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych w umowie zawiera także limity świadczeń, czyli częstotliwości wypłaty świadczenia z tytułu jednego zdarzenia w ciągu roku. Podczas wyboru polisy na życie warto ponadto sprawdzić, czy dana oferta obejmuje dodatkowe zniżki. Umowa ubezpieczenia na życie powinna dawać prawo do modyfikacji warunków polisy w późniejszym czasie.
Ubezpieczenia na życie Warszawa – gdzie szukać odpowiedniej oferty?
W celu znalezienia idealnie dopasowanej polisy na życie warto dokonać szczegółowej analizy dostępnych na rynku ubezpieczeniowym ofert. Zadanie może wydawać się czasochłonne i skomplikowane. Z pomocą przychodzi multiagencja ubezpieczeniowa Eurofinance, która zgromadziła oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu klienci łatwiej mogą znaleźć idealne dla siebie ubezpieczenie na życie w Warszawie. Szeroka gama produktów ubezpieczeniowych Eurofinance pozwala na dopasowanie wariantu polisy do indywidualnych preferencji klienta. W trosce o komfort klientów mobilni przedstawiciele handlowi Eurofinance docierają do dowolnego miejsca na terenie Warszawy oraz okolic w celu zaprezentowania profesjonalnych rozwiązań.