Hydropiaskarka – czym jest i do czego służy?

Artykuł zewnętrzny

hydropiaskarki

Hydropiaskarka to profesjonalny sprzęt, który jest nieocenioną pomocą w wielu zakładach pracy. Dzięki prostej obsłudze i wysokiej wydajności zastępuje inne tredycyjne metody czyszczenia powierzchni. Jak działa hydropiaskarka?

Do czego służy hydropiaskarka?

Czyszczenie zabrudzonych powierzchni technicznych wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. W tym celu często wykorzystuje się sposoby, takie jak np. sodowanie, suche piaskowanie lub suchy lód. Wadą wszystkich tych metod jest przeciętna efektywność oraz efekt pylenia. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się hydropiaskarki.

Przy ich użyciu można wyczyścić powierzchnie pokryte wieloma uporczywymi do usunięcia substancjami. Sprzęt ten pomaga pozbyć się m.in. chemikaliów przemysłowych, np. farb, emulsji, olejów i lakierów. Oprócz tego usuwa zanieczyszczenia pochodzące z tworzyw sztucznych, cementu, betonu, wapna i pianek budowlanych.

Dzięki hydropiaskarce znika również rdza, muł i pozostałości pokrywy roślinnej. Tego typu sprzęt to dobra inwestycja dla wszystkich, którzy mierzą się z trudnymi do czyszczenia powierzchniami. Którym zależy na optymalizacji czasu oraz kosztów.

Jak przebiega proces hydropiaskowania?

Przykładem tego, jak wygląda ten proces, jest działanie hydropiaskarki SANdBOT. Pierwszym krokiem jest zmieszanie wody ze ścierniwem w pojemniku umieszczonym na górze hydropiaskarki. Zbiornik generuje ciśnienie, dzięki któremu ciecz miesza się ze stałym materiałem. Pozwala to także na łatwiejszy transport substancji do węża wylotowego.

Poddana wysokiemu ciśnieniu mieszanka trafia później do rury wylotowej. Specjalna budowa wewnętrzna pozwala zwiększyć prędkość wyrzutu substancji aż dwukrotnie. Większa siła daje dodatkową korzyść, jaką jest redukcja zużycia ścierniwa o połowę. Skierowanie dyszy na zanieczyszczoną powierzchnię, powoduje uderzanie o nią cząsteczek materiału. Wskutek działania energii kinetycznej brud od niej odpada.

Ile kosztuje hydropiaskarka?

Koszt hydropiaskarki SANdBOT oscyluje na poziomie około 40 tys. zł. Należy jednak pamiętać, że poszczególne modele różnią się parametrami technicznymi. Z tego względu cenę urządzenia należy traktować orientacyjnie.

Na ostateczny kształt ceny wpływa choćby wielkość zbiornika. W przypadku urządzeń SANdBOT, do bezpyłowego czyszczenia powierzchni, wyróżniamy zbiorniki o pojemości 100 i 200 litrów.  Cenę hydropiaskarki zmienia też ewentualne wyposażenie dodatkowe. Takie jak wąż roboczy dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, dodatkowe dysze robocze czy kompresor.

Oceń post

Dodaj komentarz