Jak działają biura wirtualne?

Artykuł zewnętrzny

biura wirtualne

Biura wirtualne funkcjonują niemal na całym świecie. Zapewniają one mnóstwo korzyści, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z oferty. Jest to rewelacyjne rozwiązanie zarówno dla przyszłych, jak i obecnych przedsiębiorców. Zakres usług można elastycznie dopasować do indywidualnych potrzeb. Masz wątpliwości? Zastanawiasz się, czy warto? Koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie znajdziesz zbiór przydatnych informacji!

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biura w Holandii lub w innym kraju funkcjonują na podobnych zasadach. Udostępniają one adres potrzebny do zarejestrowania lub prowadzenia działalności. Trudno o lepszą opcję dla tych, którzy z różnych powodów nie potrzebują stacjonarnej siedziby firmy. W zdecydowanej większości przypadków istnieje możliwość wynajęcia sali konferencyjnej czy pomieszczenia, w którym można odbyć rozmowę służbową.

Wirtualne biuro to nie tylko adres. To również szereg usług dodatkowych, z których szczególnie chętnie korzystają osoby prowadzące biznes poza granicami Polski. Mowa tutaj o profesjonalnej przestrzeni konferencyjnej czy obsłudze sekretarskiej, które ułatwią prowadzenie własnego biznesu i wyniesienie go na wyższy poziom.

Czy można zarejestrować działalność w mieszkaniu?

Podczas rejestracji działalności gospodarczej możliwe jest podanie adresu prywatnego mieszkania. To właśnie tam będzie znajdować się siedziba firmy. Należy jednak podkreślić, że omawiana rozwiązanie nie zawsze jest dobrym pomysłem. Takie przedsiębiorstwa nie uchodzą za profesjonalne. W głowie potencjalnego klienta czy kontrahenta budzą się podejrzenia. 

Nie można również zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Adres firmy jest powszechnie udostępniany, więc każdy ma do niego dostęp. Przedsiębiorca traci więc część swojej prywatności. Warto również pamiętać o różnego typu konfliktach, które zdarzają się w biznesie. Wystarczy kilkanaście sekund, aby przypadkowa osoba sprawdziła aktualne miejsce zamieszkania.

Wirtualne biura najczęściej znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach. Ma to pozytywny wpływ na wizerunek firmy, która korzysta z udostępnionego adresu. Jest to niezwykle korzystne dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku. Trzeba mieć świadomość, że zbudowanie renomy marki może trochę potrwać. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które zakładają działalność poza granicami swojego kraju i nie posiadają meldunku w nowym miejscu. Biuro wirtualne umożliwi im prowadzenie własnego biznesu, np. w Niderlandach,i gdzie posiadanie holenderskiego adresu firmy jest warunkiem koniecznym do zarejestrowania własnej działalności.

Czy działalność wirtualnego biura jest legalna?

Nie trzeba się obawiać, ponieważ wirtualne biura działają całkowicie legalnie. Przedsiębiorca korzystający z udostępnionych danych teleadresowych nie narusza przepisów prawa. Niektórzy nie wiedzą, jak przebiega rozliczanie z urzędem skarbowym. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej znaczenia ma miejsce zamieszkania, a nie siedziba firmy. Na innych zasadach funkcjonują spółki, które rozliczają się zgodnie z siedzibą działalności.

Dlaczego warto skorzystać z oferty wirtualnego biura?

Wirtualne biuro to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy prowadzą biznes poza granicami kraju, ale nie tylko. Utrzymywanie siedziby firmy jest bardzo kosztowne i znacząco może obciążać budżet przedsiębiorcy. Wynajęcie lokalu w atrakcyjnej lokalizacji, jego wyposażenie w meble i sprzęty IT jak również stałe pokrywanie kosztów eksploatacyjnych to duże przedsięwzięcie finansowe, które nie zawsze się opłaca. 

Do najważniejszych zalet wirtualnego biura można zaliczyć:

  • Atrakcyjna lokalizacja – firma posiadająca siedzibę w dobrej lokalizacji jest zawsze lepiej postrzegana przez klientów. Mogłoby się wydawać, że nie ma to większego znaczenia, jednak nie jest to prawdą. Adres prywatny może wzbudzić w potencjalnym kliencie podejrzenia.
  • Możliwość wynajmu biura – wirtualny adres to nie wszystko! Najczęściej istnieje możliwość fizycznego wynajmu biura na czas pracy. To prawdziwe wybawienie w przypadku np. kontroli instytucji zewnętrznych. Spotkanie nie musi odbywać się w prywatnym mieszkaniu. Warto wspomnieć także o bogato wyposażonych salach konferencyjnych,w których można przyjmować potencjalnych klientów.
  • Profesjonalna obsługa sekretarska – która zajmie się przyjmowaniem korespondencji, przygotowywaniem dokumentów przed i po spotkaniu. Taka usługa z pewnością zwiększy renomę firmy i pomoże stworzyć jej profesjonalny wizerunek.
  • Korzystna cena – usługi wirtualnego biura wcale nie muszą kosztować majątku. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które nie dysponują zbyt dużym budżetem. Dokładna kwota zależy od wybranego pakietu. Bez większych trudności można znaleźć ofertę za kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
Oceń post

Dodaj komentarz