Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha? Liposukcja

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

liposukcja

Każda z nas marzy o zgrabnej, szczupłej sylwetce. Niestety jej uzyskanie wymaga często wielu wyrzeczeń i nie zawsze przynosi w pełni satysfakcjonujące efekty. Zdecydowanie warto jednak podjąć to wyzwanie, gdyż zgrabna sylwetka to nie tylko większa atrakcyjność fizyczna, ale także lepsze zdrowie, sprawność fizyczna i jakość życia. W jaki sposób możemy zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, której najtrudniej pozbyć się z okolic brzucha?

Prawidłowa dieta i aktywność fizyczna to podstawa!

Każdy zdrowy człowieka posiada tkankę tłuszczową zlokalizowaną na brzuchu. Jest to zupełnie naturalne zjawisko, z którym nie ma sensu walczyć. Prawidłowa tkanka tłuszczowa w tym miejscu jest bowiem niezbędna dla zdrowia, gdyż chroni narządy wewnętrzne oraz stanowi izolację ciała. Problem pojawia się jednak w sytuacji, kiedy jest jej zbyt dużo – nawet szczupła i zgrabna sylwetka z wydatnym brzuszkiem traci bowiem swoją estetykę. Nadmiar tkanki tłuszczowej zwiększa także ryzyko niektórych chorób, nie jest to wiec jedynie problemem natury estetycznej.

Niestety, pozbycie się nadmiaru tłuszczu z brzucha może być trudne. Wymaga zarówno przestrzegania prawidłowej diety, jak i wzmożonej, regularnej aktywności fizycznej. Przede wszystkim, warto wyeliminować ze swojego jadłospisu wszelkie słodkie napoje, w tym w szczególności te gazowane. Ich spożywanie wiąże się bowiem z gromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Należy unikać spożywania żywności wysoko przetworzonej, alkoholu oraz ograniczyć ilość węglowodanów.

Zamiast tego, należy włączyć do codziennej diety produkty bogate w błonnik oraz zadbać o odpowiednią ilość oraz jakość snu. Sprzymierzeńcem w walce z tkanką tłuszczową jest także białko, którego obecność w odpowiednich ilościach w diecie pozwala zmniejszyć ilość tłuszczu z okolic brzucha. Nie należy także zapominać o aktywności fizycznej. W zakresie redukcji tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, eksperci szczególnie polecają ćwiczenia aerobowe o wysokiej i niskiej intensywności, które są najbardziej efektywne w procesie spalania tkanki tłuszczowej.

nadmiar tkanki tłuszczowej

Liposukcja, czyli chirurgiczna redukcja tkanki tłuszczowej

Nie w każdym przypadku wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej przynosi jednak oczekiwane efekty. Na szczęście, nie oznacza to konieczności pogodzenia się z posiadaniem zbyt wydatnego brzuszka oraz porzucenia swoich marzeń o idealnej sylwetce. Na pomoc osobom dążącym do redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha przychodzi bowiem nowoczesna chirurgia plastyczna, oferująca zabieg liposukcji. Jego głównym celem jest wyszczuplenie sylwetki i usunięcie nadmiaru tłuszczu.

Liposukcja pozwala zredukować ilość tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, w tym także z okolic brzucha, wysmuklić sylwetkę oraz nadać jej pożądaną formę. Jest przeprowadzana przez chirurga plastycznego w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej przez specjalną kaniulę, którą wprowadza się w nacięcie skóry. Liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym i nie pozostawia po sobie widocznych śladów, poza praktycznie niewidoczną blizną w miejscu nacięcia skóry. 

Oceń post

Dodaj komentarz