Zdrowie i Uroda

Jak pozbyć się przebarwień z dłoni? Po papierosach lub obieraniu?

Zwykle po obieraniu marchewki, buraków czy młodych ziemniaków zostają nam na dłoniach przebarwienia, które nie tak łatwo zmyć mydłem. Dłonie palaczy papierosów mają często, dzięki nałogowi, żółtawy odcień. Żeby dłonie wróciły do swego naturalnego koloru możemy spróbować zmyć barwiący osad. Zapraszamy do artykułu pt. “Jak pozbyć się przebarwień z dłoni? Po papierosach lub obieraniu?”.

Jak się pozbyć przebarwień z dłoni?

• Sposób pierwszy to moczenie dłoni w wodzie z dodatkiem soku z cytryny lub soku z kiszonej kapusty.

• Drugie wyjście to mycie rąk w specjalnie przygotowanym płynie. W tym celu mieszamy 30ml wody, 50ml wody utlenionej i 10g kwasku cytrynowego i w takiej mieszance szorujemy ręce.

• Można też zrobić mieszankę proszku do pieczenia z kilkoma kroplami soku z cytryny i tym myć dłonie.

• Do mycia zamiast mydła użyć kwasku cytrynowego w proszku lub sody oczyszczonej.

• Jeśli przed obieraniem jarzyn natrzemy dłonie octem, to przebarwienia nie powinny wystąpić.

• Można zrobić okłady np. obłożyć dłonie w miejscu przebarwień plastrami ogórka i tak trzymać jakieś 15 minut. Po tym czasie przemyć jeszcze sokiem z cytryny. Zamiast ogórka można też użyć papki z rozgniecionej papai zmieszanej z kilkoma kroplami soku z cytryny – taki okład trzymamy 20 minut (najlepiej założyć na nasmarowane dłonie rękawiczki gumowe) i zmywamy ciepłą wodą.

• Właściwości wybielające skórę mają też: grejpfrut, rokitnik i mącznica lekarska.

5/5 - (2 votes)

Poradniki

Poradniki to portal ogólnotematyczny skupiający się na rozwiązywaniu, krok po kroku, zarówno podstawowych problemów jak i tych specjalistycznych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wyłącz Adblocka, daj zarobić ;(

Udostępniamy wartościowe informacje kompletnie za darmo. Prosimy Cię jednak o wyłączenie Adblocka, a obiecujemy, że reklamy nie naruszą Twojej prywatności ani komfortu przeglądania strony.