Zbyt duża ilość zobowiązań finansowych nadwyręża budżet i grozi pojawieniem się opóźnień w spłacie? Trudno jest zapanować nad posiadanym zadłużeniem i rozplanować spłatę? Takie problemy mogą dotyczyć nie tylko konsumentów, ale też przedsiębiorców. Co ciekawe, sposób na ich rozwiązanie również jest podobny dla obu tych grup (my jednak skupimy się na tej drugiej).
Przejdź na skróty:
W takiej sytuacji warty rozważenia jest kredyt konsolidacyjny, o którym wiele można dowiedzieć się pod adresem https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsolidacyjny-dla-firm/. Zanim jednak zacznie się podejmować konkretne kroki w celu jego otrzymania, dobrym pomysłem będzie bliższe zapoznanie się z całym procesem pozyskiwania tego typu zobowiązania. Wszystko dokładnie omówimy w dalszej części tego materiału.
Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla firm (i dlaczego się opłaca)?
Zanim zaczniemy opisywać krok po kroku, jak uzyskać tego typu zobowiązanie, warto w pierwszej kolejności wyjaśnić, jak ono właściwie działa. Kredyt konsolidacyjny dla firm polega (podobnie, jak w przypadku analogicznego zobowiązania dla konsumentów) na połączeniu kilku istniejących zobowiązań kredytowych w jeden, nowy kredyt.
Nie tylko oznacza to zmniejszenie ilości posiadanych długów, ale też możliwość uzyskania niższej raty niż suma rat dotychczasowych. Kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się zwykle wydłużonym okresem spłaty, co pozwala na rozłożenie zadłużenia na większą ilość rat, a tym samym na obniżenie ich wysokości.
W efekcie, firma może zmniejszyć swoje miesięczne wydatki związane z obsługą zadłużenia, co jest szczególnie pomocne, gdy przedsiębiorstwo doświadcza problemów z płynnością finansową, spowodowanych nadmiernym obciążeniem kredytami. Konsolidacja pozwala na regulowanie długów na czas, a co za tym idzie unikanie opóźnień oraz innych negatywnych konsekwencji związanych z brakiem terminowej spłaty zobowiązań.
Takie rozwiązanie może również uprościć zarządzanie finansami firmy, gdyż przedsiębiorstwo będzie miało tylko jedną ratę do spłaty zamiast wielu. To pozwala na lepszą kontrolę nad wydatkami oraz planowanie przyszłych działań inwestycyjnych czy rozwojowych.
Gdzie się zwrócić po kredyt konsolidacyjny dla firm?
W teorii kredyt konsolidacyjny dla firm można pozyskać na własną rękę, ale w praktyce będzie to czasochłonne i męczące. Do tego w przypadku, gdy firma znajduje się w trudnej sytuacji finansowej (co jest często spotykane przy znacznym obciążeniu kredytami), uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej działając w pojedynkę jest niełatwe.
Z tego względu wielu przedsiębiorców decyduje się na alternatywne rozwiązanie: skorzystanie z usług ekspertów, którzy doskonale znają polski rynek produktów finansowych i wiedzą, jakie wymagania mają poszczególne banki. Dzięki temu są w stanie szybko i sprawnie ustalić, gdzie dla danej firmy warunki kredytu będą najkorzystniejsze, a szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej – najwyższe.
Jak wygląda proces pozyskiwania kredytu konsolidacyjnego dla firm?
Jeśli firma zdecyduje się zwrócić po pomoc do eksperta, cały proces rozpocznie się od analizy jej sytuacji finansowej. Następnie na podstawie zebranych informacji (i wymagań oraz potrzeb klienta) doradca selekcjonuje najlepsze oferty i przeprowadza negocjacje z potencjalnym kredytodawcą w celu ustalenia jeszcze lepszych warunków finansowania.
Kolejny krok to załatwienie wszelkich formalności związanych z kredytem, a więc wypełnienie wniosku kredytowego i zebranie wymaganych załączników. Kiedy wszystkie formalności zostaną dopełnione, nie pozostanie nic innego, jak czekać na decyzję kredytową, a następnie na wypłatę środków (w zależności od treści umowy, mogą one trafić do kredytobiorcy lub bezpośrednio na rachunki jego dotychczasowych wierzycieli).