Jak wybrać dobrą drukarnię internetową?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

jak znaleźć drukarnię internetową

Wybór drukarni ma przełożenie na całokształt współpracy. O ile szukamy punktu, w którym wydrukujemy proste ulotki reklamowe, o tyle różnice pomiędzy poszczególnymi firmami mogą być widoczne tylko w zakresie ceny i czasu realizacji zlecenia. Jeżeli jednak zlecamy nieco bardziej wymagający projekt, trzeba wcześniej zrobić dokładny research rynku. Jak znaleźć dobrą drukarnię internetową? Czym należy się kierować przy wyborze i co trzeba zweryfikować?Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Wybór drukarni internetowej – doświadczenie i komunikacja

Drukarnie internetowe przyjmują zamówienia od klientów z całej Polski. Oznacza to, że są odpowiednio przygotowane do realizacji także bardziej wymagających projektów. Jednak rynek jest bardzo podzielony, dlatego zawsze warto na własną rękę przeprowadzić jego badanie, którego celem musi być wyłonienie najlepszych propozycji.

Pierwsze dwa najważniejsze kryteria przy wyborze podmiotu do współpracy marketingowej to doświadczenie i komunikacja. Idealna sytuacja jest taka, kiedy dana drukarnia internetowa może pochwalić się w swoim portfolio wykonaniem identycznych usług. Oczywiście nie chodzi tutaj o realizację dokładnie takiego samego zamówienia kilkakrotnie, ale np. wykorzystanie określonej, specyficznej technologii. Dobrze jest dokładnie przebadać portfolio drukarni online zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy zainteresowani projektami wymagającymi pod względem wizualnym. Jakość i styl grafik już stworzonych dla innych klientów może być papierkiem lakmusowym przy ocenie tego, czy wybrany podmiot jest w stanie stanąć na wysokości zadania. Jeżeli wybrana drukarnia internetowa nie ma żadnego portfolio, nie oznacza to, że poziom świadczonych przez nią usług jest niski. Niemniej jednak takie okoliczności i tak powinny zapalić w głowie ostrzegawczą, żółtą lampkę.

Istotnym aspektem jest także sposób komunikacji. Im więcej ścieżek mamy do dyspozycji, tym lepiej. Czasem bowiem łatwiej przekazać informacje drogą mailową, czasem poprzez rozmowę telefoniczną lub wideorozmowę (np. przy użyciu popularnych teraz aplikacji webowych).

Zakres usług, czas realizacji i technologia druku

Przy wyborze drukarni warto też dokładnie zbadać zakres oferowanych usług. Transparentność oferty należy zawsze traktować jako dobry prognostyk, dlatego jeśli na stronie internetowej zawarte są informacje dotyczące wszystkich procesów i możliwości, dobrze skorzystać z oferty danej firmy. Przy zamówieniach bardziej zaawansowanych, np. druku banerów trójwymiarowych, trzeba dokładnie zapoznać się z technologią druku, ponieważ od niej zależeć będzie rezultat, który otrzymamy. Ostatnim aspektem jest czas realizacji zleceń. Pod tym względem drukarnie internetowe wypadają znacznie lepiej od punktów stacjonarnych. Zazwyczaj są to po prostu większe przedsiębiorstwa, a więc z większymi zasobami ludzkimi i maszynowymi. Druk standardowych materiałów promocyjnych, np. ulotek firmowych czy katalogów, nie powinien zajmować dłużej niż około tygodnia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.drukarniaonline.pl/.

Oceń post

Dodaj komentarz