Informacyjne

Jak wywabić plamę z oleju jadalnego?

Tłuste plamy z oleju jadalnego na odzieży można wywabić na kilka sposobów. Delikatne tkaniny lepiej zanieść do pralni, bo wywabiając plamę samemu można zniszczyć ubranie. W domowych warunkach olejowe plamy spróbujmy wywabić stosując jedną z niżej podanych metod. Zapraszamy do artykułu pt. “Jak wywabić plamę z oleju jadalnego?”

Jak wywabić plamę z oleju jadalnego? krok po kroku

• Poplamioną rzecz trzeba namoczyć w ciepłej wodzie i powiesić na słońcu do wyschnięcia (przez co najmniej kilka godzin).

• Miejsce zaplamione należy pocierać na sucho, wacikiem wcześniej oprószonym mąką ziemniaczaną.

• Tłuste plamy znikają zazwyczaj po zastosowaniu zwykłego płynu do naczyń np. „Ludwika”. Możesz zwyczajnie przeprać plamę wodą z płynem i wypłukać lub plamę zalać płynem, odstawić na kilka godzin i potem dopiero przetrzeć płynem, wyprać i wypłukać.

• Plamy zwilżyć wodą i pocierać suchym, szarym mydłem. Takie ubranie z natartą mydłem plamą zostawić na kilkanaście godzin. Po tym czasie trzeba ubranie moczyć kilka godzin w gorącej wodzie z terpentyną – 1 łyżeczka terpentyny na 2 litry wody. Następnie wyprać w zwykłym proszku, wypłukać i rozwiesić do wysuszenia.

• Zaplamioną odzież moczyć w wodzie, a następnie plamę czyścić roztworem alkoholu metylowego z octem.

• Można spróbować zmyć plamę benzyną ekstrakcyjną, a potem obsypać talkiem.

• W sklepach dostępne są różne środki do wywabiania plam np. Klar, Ace do kolorów, Vanish.

Oceń post

Poradniki

Poradniki to portal ogólnotematyczny skupiający się na rozwiązywaniu, krok po kroku, zarówno podstawowych problemów jak i tych specjalistycznych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wyłącz Adblocka, daj zarobić ;(

Udostępniamy wartościowe informacje kompletnie za darmo. Prosimy Cię jednak o wyłączenie Adblocka, a obiecujemy, że reklamy nie naruszą Twojej prywatności ani komfortu przeglądania strony.