Jakie są aktualne prognozy dla bitcoina?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

bitcoin

Zaledwie kilka miesięcy temu byliśmy świadkami 14 rocznicy powstania pionierskiej kryptowaluty, która stała się prawdziwą rewolucją w świecie cyfrowych finansów. Co więcej, początkowa wartość jednostki stanowczo odbiega od dzisiejszych notowań, które w ostatnim czasie wykazują stabilną tendencję wzrostową. Jednak, czy taki stan utrzyma się w dłuższym okresie czasu? W dzisiejszej publikacji podejmiemy próbę zdefiniowania aktualnych i miarodajnych prognoz dla bitcoina. Zapraszamy do lektury!

Bitcoin – co dalej?

Ta popularna kryptowaluta budzi wiele emocji oraz dywagacji, również w obszarze prawdziwych ekspertów i specjalistów giełdowych. Rok 2023 rozpoczął się w tym kontekście zaskakująco dobrze, ale dalsze losy cyfrowej waluty nie mogą być jednoznacznie wyznaczone.


Świetną wskazówką dla wszystkich osób interesujących się przyszłością Bitcoina jest fakt, że w ciągu niecałych 12 miesięcy dojdzie do specjalnego wydarzenia- halvingu. Co to takiego i dlaczego może wpłynąć na poziom kursu Bitcoina?


Halving to nic innego, jak specjalny system zarządzania kryptowalutami, który limituje emisję nowych Bitcoinów – dokładnie o połowę. Taka strategia utrzymuje pewną skalę niedoboru, która wpływa na zachowania inwestorów. Niezależnie od strategii, warto korzystać z usług profesjonalistów:https://exmo.com/pl/buy-ethereum.  Zatem, jak halving oddziałuje na sytuację cyfrowej waluty?

Halving, czyli klucz do zagadki

Wspomniany proces jest świetnym źródłem wiedzy, które może pomóc w podjęciu ważnych decyzji inwestycyjnych. Aby tego dokonać, warto podkreślić, że halving jest procesem cyklicznym.


Pierwsze tego typu zjawisko miało miejsce 28 listopada 2012 roku. Wówczas doszło do zmniejszenia rentowności górników z początkowej ilości 50 BTC do 25 BTC za uzyskany w ten sposób blok. W konsekwencji, wprowadzona zmiana doprowadziła do znacznego wzrostu kursu Bitcoina. 


Kolejna sytuacja miała miejsce 9 lipca 2016 roku. Również w tym przypadku zastosowano  redukcję z 25 BTC do 12,5 BTC, co doprowadziło do kilkusetprocentowego wzrostu wartości kursu waluty. 


Zaledwie kilka lat temu doszło do dotychczas ostatniego halvingu. Także ten zabieg doprowadził do kolejnego wzrostu wartości Bitcoina. Biorąc pod uwagę wskazane informacje, nadchodzące wydarzenie może wpłynąć na ponowny wzrost wartości kursu Bitcoina.

Kryzys, czyli szansa na sukces

To jednak nie koniec analizy, ponieważ warto wspomnieć o kolejnym aspekcie- trudnościach tradycyjnego modelu bankowego. Bitcoin jest swoistą odpowiedzią na ograniczenia, bariery oraz uwarunkowania wynikające z tradycyjnego, schematycznego systemu zarządzania finansami. 


W rezultacie, kryzys świata bankowego automatycznie przekłada się na zainteresowanie alternatywnych realiów inwestowania. Ten aspekt jest szczególnie ważny w kontekście niedawnego kryzysu, który mógł wywołać lawinę negatywnych konsekwencji. Wizja upadku w strefie bankowej została jednak oddalona, ale potencjalne niebezpieczeństwo wciąż wisi w powietrzu.


Podsumowując, aktualne prognozy dla Bitcoina wymagają uwzględnienia wielu czynników. W tym celu warto brać pod uwagę trendy rynkowe, przeszłe zdarzenia, ale również aktualne i nadchodzące sytuacje, które świadczą o utrzymaniu zainteresowania kryptowalutą.

Oceń post

Dodaj komentarz