Profesjonalna szafa Rack i jej szerokie zastosowanie

Artykuł zewnętrzny

szafa rack

Świat rozwija się bardzo szybko i intensywnie. Ludzkość posiada dzisiaj dostęp do technologii, która zaledwie przed kilkoma dekadami pozostawała w sferze marzeń autorów fantastyki. Widać to na każdym kroku – zwłaszcza w nowoczesnych przedsiębiorstwach i ich rozbudowanych sieciach teleinformatycznych. Do ich stworzenia i zarządzania nimi niezbędne jest wysokiej jakości wyposażenie, w tym kluczowe szafy typu Rack. Czym dokładnie są i jaka jest ich charakterystyka?

Profesjonalna infrastruktura teleinformatyczna składa się z szeregu zróżnicowanych urządzeń. To skomplikowana sieć, daleko wykraczająca ponad proste wyobrażenie o kilku splątanych kablach podłączonych w jedno miejsce. Do jej stworzenia na potrzeby nawet niewielkiego czy średniego przedsiębiorstwa, a także późniejszego utrzymania na odpowiedniej wydajności, niezbędne są Państwu: specjalistyczna wiedza oraz dostęp do jakościowego sprzętu. Jaką rolę odgrywa w tym szafa Rack?

Szafy Rack – podstawowe informacje

Szafy rackowe znajdują się w standardowym wyposażeniu firm działających w wielu odmiennych branżach. Mogli się z nimi Państwo spotkać również pod taki nazwami, jak szafy IT i szafy serwerowe. Wykorzystywane są do bezpiecznego przechowywania sprzętu składającego się np. na sieć teleinformatyczną. Co istotne, w ich wnętrzu, bez żadnych problemów, zamontują Państwo wszelkiego rodzaju modemy, serwy, switche itp. Słowem: w jednym miejscu skompletowane będzie wszystko, co ważne i potrzebne. Renomowana szafa rack posiada wzmacniane drzwi metalowe i ścianki chroniące zawartość przed uszkodzeniem.

Jednocześnie w szafach Rack utrzymają Państwo odpowiednią temperaturę, montując w nich panele wentylacyjne. Są powszechnie dostępne dla najpopularniejszych typów szaf, czyli wykonanych w standardzie 19″ i 10″. Na obecnym rynku znajdą Państwo zarówno szafy Rack stojące, jak i wiszące, mogąc je dopasować indywidualnie pod wielkość i wymagania serwerowni.

Uniwersalne szafy serwerowe Rack

Dostęp do różnego rodzaju urządzeń składających się na sieć komputerową powinien być łatwy i wygodny. Pozwoli to nie tylko zamontować i uruchomić niezbędny Państwu sprzęt, ale też zarządzać nim w przyszłości i w końcu rozbudowywać o kolejne elementy. Szafa rackowa umożliwia swobodny i komfortowy montaż akcesoriów, co bezpośrednio wpływa na ich wydajność. Przeszklone drzwi przednie dają nieustanny wgląd do całej konstrukcji.

Co jednak najważniejsze, szafy Rack wiszące i stojące są kompatybilne ze sprzętem wielu producentów, w tym marek najczęściej wykorzystywanych w serwerowniach. Dzięki temu możliwy jest ich bezproblemowy montaż oraz zintegrowanie ze sobą.

Między innymi właśnie to wpływa na olbrzymią popularność, jaką cieszy się szafa Rack. Pod tym względem żaden inny standard nie może się z nią równać.

Praktyczne zastosowanie szaf typu Rack

Nowoczesne szafy Rack posłużą Państwu nie tylko jako miejsce spinające ze sobą okablowanie strukturalne LAN (mieszcząc w sobie patch panele, routery, modemy i konwertery). Praktyka pokazuje, że wykorzystywane są one również do instalacji zasilania awaryjnego – UPS jest niezwykle ważny dla każdej firmy, chroniąc urządzenia oraz zapisane na nich dane w razie nagłego wstrzymania dostawy prądu.

Ponadto szafy rackowe zabezpieczają między innymi listwy zasilające i całe systemy zasilania, wspomniane systemy wentylacyjne, serwery i komputery, a także systemy Audio-Video, monitoringu (np. rejestratory NVR i DVR), nagłośnienia, alarmowe.

I to nie są wszystkie możliwości, jakie otrzymują Państwo poprzez zamontowanie szaf typu Rack. Spajają one ze sobą pracę różnych specjalistów, pozwalając wprowadzić najwyższe standardy do przedsiębiorstwa. Dzięki nim zarządzanie siecią telekomunikacyjną, utrzymanie jej w pełnej wydajności, ale też późniejsza przebudowa lub rozbudowa, staną się czystą formalnością.

Dostęp do renomowanych szaf rackowych

Ważne przy tym, żeby zawsze kierować się w stronę wysokiej jakości marek dostarczających szafy Rack. Jedynie one zagwarantują Państwu satysfakcjonujący wybór pośród konstrukcji spełniających powyższe wytyczne, jednocześnie oferując korzystną cenę oraz inne szeroko pojęte wsparcie w instalacji i zarządzaniu infrastrukturą teleinformatyczną.

Dlaczego jest to tak istotne? Otóż, posiadając olbrzymie doświadczenie i wiedzę, tego typu firmy zapewnią Państwu kompleksową pomoc w doborze sprzętu składającego się na sieć. Również w przypadku problemów z instalacją i działaniem urządzenia, nie będą Państwo pozostawieni bez opieki wykwalifikowanych specjalistów. Dobrze, aby była dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – w końcu wiele przedsiębiorstw funkcjonuje niezależnie od pory dnia i nocy.

Biorąc to wszystko pod uwagę, korzystanie z innowacyjnej sieci komputerowej staje się nad wyraz przyjemne i proste. Takie też powinno być zawsze…

Oceń post

Dodaj komentarz