Rynek sprzętów ASG rozrasta się niemalże regularnie. Coraz więcej pojawia się początkujących graczy, z których spora ilość postanawia dalej kontynuować swoją przygodę z tym hobby. Wszyscy mamy coś takiego, że brnąc dalej w określoną czynność, staramy się być coraz lepsi, a przy tym odczuwać progres na różnych płaszczyznach.
Przejdź na skróty:
Dokładnie to samo tyczy się AirSoftu. Będąc aktywnym uczestnikiem rozgrywek, staramy się rozwijać nie tylko na polu walki, lecz także sprzętowo. Tuning broni oraz jej wszelakie modyfikacje są oczywiście dozwolone po warunkiem, że mieszczą się w określonych normach. Sprawdźmy więc, w jaki sposób możemy ulepszać naszą replikę.
Na czym polega tuning repliki?
Ulepszanie karabinu jest niemalże normą w środowisku ASG. Warto jednak mieć na uwadze, aby robić to z głową i w pełni względem swoich umiejętności. Zdarzają się sytuacje, w których całkowicie początkujące osoby kupują broń i od razu chcą poprawiać jej osiągi. Na początku, najkorzystniej jest poznać realne parametry swojej repliki i je opanować, a dopiero później zajmować się dostrajaniem sprzętu.
Kiedy jednak poziomem czujemy się na tyle wysoko, żeby wprowadzać zmiany – warto zacząć od wymiany gumki HU i stockowej lufy na precyzyjną. Dla osób zaawansowanych, możliwości tuningu jest zdecydowanie więcej.
Z reguły, ulepszając broń możemy pójść w jednym z dwóch kierunków. Pierwszym z nich jest poprawa prędkości kuli na wylocie, a drugim – zwiększenie szybkostrzelności. W obydwu przypadkach, proces polega na wymianie silniczka na lepszy. Po drodze musimy oczywiście wykonać kilka poszczególnych czynności, jak chociażby wymiana zębatek, baterii, sprężyny, tłoka i okablowania.
Akcesoria do replik
Odwiedzając każdy sklep z replikami asg będziemy mogli napotkać na szereg wyposażenia zarówno broni, jak i umundurowania. W kwestii repliki, najbardziej oczywistym dodatkiem wydaje się być znacznik laserowy. To dzięki niemu jesteśmy w stanie precyzyjnie namierzyć cel i mieć pewność, że uda nam się go trafić.
Okazuje się, że drugim popularnym elementem wyposażenia jest luneta. Celownik z przybliżeniem doskonale sprawdza się w terenach leśnych i to nie tylko dla karabinów snajperskich. Poleca się nie kupować najtańszych opcji, a to ze względu na ich całkowitą bezużyteczność.
Bardzo przydatnym elementem zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych uczestników jest chwyt pionowy. Estetycznie nie jest to dobre rozwiązanie, jednak kwestie wizualne podczas rozgrywki odkłada się na bok. Tego typu chwyt jest niedrogi, a znacznie poprawia stabilizację podczas celowania i ergonomię.
Kamerka sportowa – dobre rozwiązanie w kwestii rozgrywki?
U niektórych graczy, w czasie rozgrywki możemy zaobserwować obecność kamery sportowej na kasku bądź broni. Część osób uważa, że jest to całkowicie pozbawione sensu, natomiast inni twierdzą, że znacznie może przyczynić się do postępu w rozgrywkach. Zastanówmy się chwilę.
Odtwarzając materiał z rozgrywki i dogłębnie go analizując, możemy wyzbyć się wykonywanych przez siebie błędów. Co więcej, w sytuacjach spornych dobrze jest mieć kamerę po to, aby rozstrzygnąć, kto ma rację.