W ostatnich latach można było zaobserwować prawdziwy szał na szczoteczki soniczne do twarzy. Te z pozoru proste urządzenia goszczą w łazienkach wielu kobiet, a grono ich wielbicielek stale się powiększa. Jeżeli jesteś posiadaczką cery wrażliwej, być może masz wątpliwości, czy szczoteczka sprawdzi się w twoim wypadku.
Przejdź na skróty:
Oto kilka informacji dotyczących tego, jak możesz korzystać ze szczoteczki sonicznej, by cieszyć najlepszymi rezultatami!
Szczoteczki soniczne do twarzy – rewolucja w pielęgnacji cery
Jak właściwie działa szczoteczka soniczna do twarzy? Urządzenie posiada niewielkie silikonowe wypustki, które usuwają z powierzchni skóry zanieczyszczenia, sebum i martwy naskórek. Szczoteczka emituje drgania i fale dźwiękowe, przez co oczyszcza cerę znacznie dokładniej niż dłonie. Zaletą większości tego typu urządzeń jest możliwość regulacji mocy. Sama decydujesz o tym, czy chcesz zaserwować swojej skórze domowy peeling, czy też delikatnie ją oczyścić i pobudzić mikrokrążenie. Do długofalowych efektów stosowania szczoteczki sonicznej można zaliczyć widoczne wygładzenie cery, poprawę elastyczności skóry i spowolnienie procesów starzenia.
Dopasuj moc urządzania do potrzeb swojej skóry
Dogłębne oczyszczanie skóry to jeden z filarów pielęgnacji każdego typu cery, również wrażliwej. Skóra delikatna wcale nie jest przeciwwskazaniem do korzystania ze szczoteczki sonicznej. Kluczem do sukcesu jest to, by opracować taki sposób pielęgnacji, który będzie odpowiadał twoim indywidualnym potrzebom. Jeśli planujesz zakup szczoteczki sonicznej i jesteś posiadaczką cery delikatnej, wybierz urządzenie dedykowane skórze wrażliwej lub takie, którego moc można łatwo regulować. Większość szczoteczek posiada co najmniej 3 tryby pracy. Aby uniknąć podrażnienia czy zaczerwienia twarzy, korzystaj z trybu łagodnego. Nie bez znaczenia jest także to, jak długo trwa oczyszczanie skóry szczoteczką. Zazwyczaj zaleca się, by pojedynczy zabieg trwał około 60 sekund, jednak cera wrażliwa może dawać ci sygnały, że powinnaś skrócić ten czas do 30 sekund. Uważnie obserwuj reakcję swojej skóry. Jeśli zauważysz, że po umyciu jest zaogniona, zmniejsz moc urządzenia lub ogranicz czas trwania zabiegu.
Jak często należy korzystać ze szczoteczki sonicznej?
Kobiety, które mają skórę tłustą lub problematyczną, często korzystają ze szczoteczki sonicznej każdego wieczoru. Jednak skóra wrażliwa mogłaby ulec podrażnieniu podczas codziennego oczyszczania pulsacjami sonicznymi. W takiej sytuacji najlepiej ograniczyć korzystanie ze szczoteczki do jednego lub dwóch razy w tygodniu. Taka częstotliwość wystarczy, by poprawić kondycję skóry i dodać jej blasku. Jeśli twoja cera reaguje zaczerwienieniem, oczyszczanie skóry przeprowadzaj wieczorem, a nie rano. Dzięki temu nie będziesz musiała martwić się o to, jak ukryć zaczerwienie pod makijażem. Po wykonaniu zabiegu nałóż krem nawilżający lub maseczkę kojącą. Nie zapominaj o tym, że szczoteczka soniczna do twarzy powinna zostać starannie umyta przed i po każdym użyciu. Jest to ważne niezależnie od typu cery, jednak skóra delikatna silniej zareaguje na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które mogłyby znaleźć się na niedokładnie umytym urządzeniu. Prawidłowa higiena to podstawa!
Kosmetyki pielęgnacyjne bezpieczne dla cery wrażliwej
Aby szczoteczka soniczna do twarzy przyniosła oczekiwane rezultaty, musi być stosowana w parze ze skutecznymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Skóra wrażliwa wymaga szczególnej rozwagi podczas wyboru preparatów myjących. Możesz zdecydować się na płyn, żel, olejek lub piankę. Konsystencja kosmetyku nie jest tak istotna jak jego skład. Unikaj preparatów zawierających substancje podrażniające, takie jak alkohol etylowy, parabeny, syntetyczne środki zapachowe czy SLS.Wybieraj natomiast produkty, których składniki zostały przebadane dermatologicznie i są w pełni bezpieczne dla delikatnej cery. W wielu wypadkach dobrym rozwiązaniem okazują się kosmetyki bazujące na składnikach naturalnych. Szukaj preparatów myjących zawierających substancje o działaniu kojącym i nawilżającym, na przykład ekstrakt z aloesu, pantenol, wosk pszczeli, rumianek i wyciąg z kasztanowca.