5 pomysłów na zagospodarowanie ogrodu

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

ogrod

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. To czas, kiedy przyroda budzi się do życia, czym zachęca również i Ciebie, aby wyjść na zewnątrz, wypić poranną filiżankę kawy w otoczeniu natury, czy zrelaksować się po całym dniu pełnym wyzwań. Jeśli należysz do szczęśliwych posiadaczy działki, na której chcesz urządzić swój ogród, to z pewnością nasze pomysły na jego aranżację i zagospodarowanie okażą się dla Ciebie pomocne!

Meble ogrodowe, których nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie

Nieważne, jak duży jest Twój ogród. Bez względu na przestrzeń, jaką dysponujesz, zawsze postaraj się zagospodarować w niej fragment przeznaczony na odpoczynek i relaks. Aby jednak sobie to zapewnić, warto wyposażyć go w meble ogrodowe wyprzedaż, czyli atrakcyjne pod względem cenowym dodatki do aranżacji zielonej przestrzeni. 

Może to być pojedynczy, kompaktowy stolik z dwoma krzesłami bądź duża, obszerna, komfortowa narożna kanapa. Warto także zastanowić się nad wyborem całego zestawu mebli ogrodowych, które posłużą nie tylko do odpoczynku, ale również do ugoszczenia członków rodziny i przyjaciół.

Miejsce na rekreację w przydomowym ogrodzie

W dobrze zagospodarowanym ogrodzie nie może również zabraknąć przestrzeni na rekreację. Pole do popisu jest ogromne, a finalny projekt może zależeć w dużym stopniu od upodobań właścicieli działki przeznaczonej na ogród. Może to być niewielkie boisko do gry w koszykówkę lub siatkówkę, ogrodowy basen z miejscem na leżak, dziecięca trampolina, czy huśtawka. Jeżeli należysz do miłośników weekendowego grillowania, przygotuj przestrzeń pod palenisko, które zbudujesz samodzielnie bądź świeżo zakupiony grill. Idąc jednak tym tropem, nie zapomnij o miejscu na opał, czyli drewno służące do rozpalenia ognia w palenisku.

Część typowo ogrodowa z przeznaczeniem na roślinność

W aranżacji ogrodu nie może zabraknąć drzew, krzewów, ozdobnego żywopłotu, kwiecistych rabat i klombów. Jeśli Twoje możliwości przestrzenne się kurczą, postaw na wiaty w dużych donicach i drzewa szczepione na pniu.

Możesz pokusić się również o stworzenie niewielkiego warzywnika w zastępstwie za trawnik bądź posadzić zioła, które później wykorzystasz w kulinarnych przepisach.

Zbiorniki wodne w dużych i małych ogrodach

Jeśli jesteś pasjonatem fauny i flory, zastanów się nad stworzeniem zbiornika wodnego. Taka niecka wyposażona w niewielką fontannę lub rzęsę wodną będzie dekoracyjnym akcentem podnoszącym również wartość Twojej posesji.

Ogrodzenie — jak wykorzystać je w zagospodarowywaniu ogrodu?

Ogrodzenie nie musi pełnić wyłącznie funkcji ochronnej. Warto wykorzystać je w aranżacji ogrodu, wieszając na nim donice, czy wzdłuż niego stawiając podesty, na których znajdą się wielobarwne rośliny. Warto także pomyśleć o podsypaniu jego obrzeży dekoracyjnym grysem, co przełoży się nie tylko na walor estetyczny, ale i zmniejszy potrzebę częstego plewienia tej trudnodostępnej przestrzeni.

Oceń post

Dodaj komentarz