Chirurg Szczecin – jakie schorzenia leczy?

Artykuł zewnętrzny

chirurg szczecin

Chirurg to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu różnych schorzeń. W tym zawodzie pracują neurochirurdzy, kardiochirurdzy czy transplantolodzy.  Specjalności chirurgicznych jest naprawdę sporo, a to przekładka się na ilość specjalistów w tej dziedzinie. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się jakie usługi pełni chirurg Szczecin.

Chirurg Szczecin- proktologia

Proktologia to dziedzina medycyny zajmująca się problemami końcowego odcinka układu pokarmowego, czyli odbytnicą, kanałem odbytu oraz odbytem. Podstawowym zadaniem proktologa jest zdiagnozowanie chorób odbytu oraz jelita grubego. Jednym ze stanów chorobowych, jakimi zajmuje się Chirurg Szczecin, są hemoroidy. Hemoroidy występują u każdego człowieka, jednakże często bywają przyczyną różnych objawów chorobowych. Chirurdzy proktolodzy mają pacjentów, którzy skarżą się na krwawienie, świąd w odbycie czy ból związany z tworzeniem się w nich zakrzepów. W takich przypadkach konsultacja chirurgiczna jest niezbędna.

Żylaki odbytu tworzą się z poszerzonych splotów żylnych dolnych oraz górnych żył około odbytniczych. Sploty są położone  podśluzówkowo w dolnej części odbytnicy i kanale odbytu. Hemoroidy dzieli się na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Często zdarza się, że oba współistnieją ze sobą. Do zakresu chirurgii ogólnej należy pomoc w związku z pojawieniem się tej dolegliwości.

Przyczyny powstawania hemoroidów są bardzo różne. Do powstawania żylaków wewnętrznych odbytu przyczyniają się częste biegunki, zaawansowany wiek, częste parcie na stolec, zaparcia czy siedzący tryb życia. Z reguły pacjenci podczas konsultacji na oddziale chirurgii ogólnej skarżą się na krwawienie w trakcie oddawania stolca, wypadanie żylaków, świąd odbytu czy ból związany z powstawaniem zakrzepów w żylakach. 

Chirurg ogólny, który ma specjalizację proktologiczną, podczas wizyty musi zrobić dokładny wywiad z pacjentem. Lekarz powinien również wykonać podstawowe badanie odbytu, kanału odbytu oraz bańki odbytnicy. Natomiast w celu zbadania stopnia zaawansowania choroby lekarz powinien zlecić badania w celu wykluczenia innych chorób. 

W jaki sposób można leczyć tę dolegliwość zachowawczo? Jest to podstawowa metoda leczenia takich problemów. Konsultacja chirurgiczna powinna rozjaśnić nam metody stosowane przez chirurgów ogólnych. Każdy z chirurgów ma za sobą szkolenie specjalizacyjne, dzięki któremu posiada dużą wiedzę w tym temacie.  Przede wszystkim celem leczenia pacjentów zachowawczo jest wyeliminowanie przyczyn powstawania tej choroby, a także likwidacja objawów. Jednak w razie braku poprawy konieczne mogą być małoinwazyjne zabiegi, a w niektórych przypadkach operacje. Chirurdzy zalecają również specjalne leki, jednak można również skorzystać z preparatów proktologicznych, gdy na najbliższy termin wizyty trzeba poczekać przez pewien czas.          

Konsultacja chirurgiczna — flebologia

Flebologia to dział medycyny, który zajmuje się diagnostyką oraz chorobami żył. Żylaki kończyn dolnych to kręte, sine oraz bolesne wybrzuszenia, które zlokalizowane są tuż pod skórą kończyn dolnych. Chirurgia ogólna zajmuje się również takimi przypadkami jak żylaki. Z reguły żylaki powiększają się w pozycji stojącej, natomiast częściowo lub całkowicie zanikają w pozycji leżącej. Ich rozmiar zmienia się też po długotrwałym siedzeniu, przy parciu lub kaszlu.

Żylaki kończyn dolnych są częstą dolegliwością kobiet, a o wiele rzadziej mają je mężczyźni. Skłonności do pojawienia się żylaków zwiększają się wraz z wiekiem. Podczas wizyty pacjenci skarżą się na szereg objawów. Można do nich zaliczyć: bóle nóg, mrowienie i świąd, uczucie ciężkości kończyn czy kurcze nocne. Podczas wizyty w klinice chirurgii ogólnej lekarz może stwierdzić żylaki, obrzęk kończyny, usztywnienie stawów skokowych czy zespół zakrzepowy.

Podstawowym badaniem, jakie powinien przepisać chirurg ogólny to ultrasonografia dopplerowska. Leczenie żylaków kończyn dolnych głównie opiera się  o leczenie chirurgiczne. Zaawansowane zmiany można leczyć w klinice chirurgii ogólnej Dr Lubikowskiego w Szczecinie. Bez względu na zaawansowanie choroby powinno się wdrożyć również leczenie zachowawcze.

Chirurg ogólny

Klinika Dr Lubikowski zapewnia dostęp do chirurgii ogólnej oraz przyjmuje tam chirurg plastyczny, specjalizujący się w medycynie estetycznej. Możliwe jest umówienie się na drobne zabiegi chirurgiczne, a konsultacja chirurgiczna, która odbywa się w nowoczesnym oraz przyjaznym gabinecie.   

Chirurgia ręki jest dziedziną medycyny na pograniczu ortopedii, chirurgii naczyniowej oraz chirurgii plastycznej. Operacje oraz zabiegi w obrębie kończyn górnych wymagają od chirurga dużego doświadczenia, oraz umiejętności. Dlatego chirurg, który zajmuje się tą specjalizacją, jest bardzo ceniony w każdym środowisku.

Konsultacja chirurgiczna w zakresie kończyn górnych koncentruje się na takich problemach jak: złamania, zwichnięcia czy uszkodzenia ścięgien. Chirurgia ogólna dotyczy też urazów, które mogą doprowadzić do uszkodzenia naczyń i nerwów, w wyniku których powstają takie choroby jak: uszkodzenie nerwu łokciowego, zespół cieśni nadgarstka czy uszkodzenie nerwu strzałkowego. Konsultacje w przypadku urazów kończyn górnych są bardzo ważne dla zdrowia pacjenta.      

Oceń post

Dodaj komentarz