Dla kogo chirurgia plastyczna?

Artykuł zewnętrzny

chirurgia plastyczna

W dzisiejszych czasach w zasadzie wszyscy mogą skorzystać z zabiegów chirurgii plastycznej. Chirurgia plastyczna już dawno temu przestała być dziedziną popularną jedynie wśród gwiazd estrady i celebrytów. Zabiegi chirurgii plastycznej mogą spełnić marzenia o poprawie swojego wyglądu. Z pewnością mogą też znacznie podnieść komfort życia. W niektórych przypadkach może chodzić o zdrowie (przykładem jest chirurgia profilaktyczna lub rekonstrukcyjna). W artykule wyjaśniamy, dla kogo polecana jest chirurgia plastyczna. 

W XXI wieku zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są dostępne dla ogółu pacjentów. Wystarczy skonsultować z lekarzem, który przeprowadza operacje plastyczne, wybrać rodzaj zabiegu i przejść przed kwalifikacje (na przykład pod kątem stanu zdrowia, czy nie ma przeciwwskazań). W każdym razie takie operacje może wykonywać jedynie lekarz specjalista chirurgii plastycznej. Operacja plastyczna nie jest zadaniem dla osób, które nie mają odpowiednich kwalifikacji. Najwyższe standardy operacyjne spełnia chirurgia plastyczna we Wrocławiu. Klinika chirurgii zaprasza pacjentów do kontaktu za pomocą telefonu lub formularza online. 

Jak zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wpływają na życie pacjentów?

Ludzie mogą mieć różne kompleksy związane ze swoim wyglądem. Brak samoakceptacji i krytyka ze strony otoczenia mogą wpędzić człowieka nawet w depresję. Problemy z zaakceptowaniem wyglądu mogą mieć osoby w każdym wieku. Przykładowo dla nastolatki problemem może być otyłość, a dla kobiety dojrzałej problemem mogą być opadające powieki lub głębokie zmarszczki. Medycyna estetyczna to również operacje plastyczne nosa, który może powodować rozmaite kompleksy. Ogromne znaczenie ma chirurgia rekonstrukcyjna, która wykonywana jest między innymi u kobiet po mastektomii. Wykwalifikowany personel medyczny wyróżnia się indywidualnym podejściem do potrzeb każdego pacjenta. 

Jakie zabiegi chirurgii plastycznej są dostępne?

Klinika chirurgii plastycznej oferuje duży zakres operacji plastycznych. Są to między innymi:

 • powiększanie piersi
 • zmiejszanie piersi
 • podniesienie piersi
 • modelowanie sylwetki
 • odsysanie tłuszczu
 • plastyka brzucha
 • plastyka powiek
 • plastyka uszu
 • lifting twarzy
 • botoks
 • podniesienie pośladków
 • plastyka nosa.

Chirurgia estetyczna polecana jest dla kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek. Zabiegi na ogół wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Po przebytej operacji należy wypełniać zalecenia lekarskie. Trzeba też przygotować się czasowo na dochodzenie do siebie po zabiegach (chodzi o zagojenie się blizn, ból). Idąc na taką operację, nie należy planować, że następnego dnia możliwy będzie powrót do pracy. O przewidywanym okresie rekonwalescencji zawsze należy porozmawiać z lekarzem przed zabiegiem. Pozwoli to właściwie zorganizować swoje życie prywatne i zawodowe. Jeśli chcesz zobaczyć, czego możesz się spodziewać po zabiegu, zobacz efekty przeprowadzonych operacji na stronie internetowej kliniki lub wejdź na profile kliniki w mediach społecznościowych. 

Chirurgia plastyczna dla wszystkich

Obecnie każdy może skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Opisy większości operacji plastycznych są dostępne na stronie internetowej kliniki. Pacjenci mogą dowiedzieć się, jakie przy wybranej operacji plastycznej stosowane są metody, dla kogo dana operacja jest zalecana, jakie korzyści przyniesie zabieg plastyczny, jakie są najczęstsze pytania pacjentów z odpowiedziami na nie, jak się przygotować do operacji, jakie badania należy wykonać, ile czasu będzie trwać powrót do zdrowia, czy można ćwiczyć zaraz po operacji. Pacjenci są informowani o tym, że pełne koszty zabiegów podawane są dopiero po konsultacji z lekarzem specjalistą chirurgii estetycznej. Każdy pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia po zabiegu. Trzeba mieć świadomość, że operacje plastyczne to najczęściej zabiegi inwazyjne, które wymagają odpowiedniego zachowania się pacjenta po przebytej operacji. Przykładowo nie można intensywnie ćwiczyć do kilku tygodni po zabiegu powiększenia piersi, gdyż takie ćwiczenia mogą doprowadzić do przesunięcia się implantów i mogą utrudnić gojenie się ran. 

Do kogo trzeba udać się na zabiegi w dziedzinie chirurgii plastycznej? 

Operacje plastyczne mogą być przeprowadzane jedynie przez lekarzy specjalistów chirurgii plastycznej. Chirurgia plastyczna nie może być w ofercie gabinetów kosmetologicznych i tym podobnych. Warto wybrać klinikę, gdzie pracują lekarze z bogatym doświadczeniem. Z pewnością nie warto szukać najtańszych rozwiązań poza granicami kraju. W ostatnich latach jest wiele skarg w internecie na nieudane zabiegi, które były przeprowadzane na przykład w Turcji. Pacjentom powinno zależeć na jakości i bezpieczeństwie każdej operacji plastycznej, a na to można najbardziej liczyć w polskiej klinice i w prestiżowych klinikach zagranicznych. 

Oceń post

Dodaj komentarz