Dlaczego iPhone 13 PRO to wciąż atrakcyjny smartfon?

Artykuł zewnętrzny

iphone 13

Myślisz o zakupie nowego smartfona, ale nie koniecznie gonisz za najnowszymi modelami? Masz też określony budżet na ten cel i nie chcesz go przekraczać? W takim razie poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Przedstawimy w nim jeden ze starszych modeli iPhone’a, którym jest iPhone 13 PRO. Omówimy jego główne zalety, parametry. Wspomnimy również o jego cenie, która przy każdym zakupie ma spore znaczenie. Zaczynajmy.

Dlaczego iPhone 13 PRO to wciąż atrakcyjny smartfon?

iPhone 13 PRO to smartfon, który zadebiutował na rynku we wrześniu 2021 roku, czyli dwa lata temu. Możesz się zastanawiać, czy nie jest już nieco przestarzały, skoro na rynku pojawił się już iPhone 15. Odpowiedź brzmi: nie. iPhone 13 PRO to wciąż jeden z najlepszych smartfonów na rynku, który oferuje wiele zaawansowanych funkcji i technologii, które sprawiają, że jest wydajny, bezpieczny i atrakcyjny wizualnie. Sprawdźmy, co sprawia, że iPhone 13 PRO nadal jest godny uwagi.

Co nowego oferuje iPhone 13 PRO względem swoich poprzedników?

Firma Apple przyzwyczaiła już klientów, że każdy nowy model oferuje coś więcej niż jego poprzednicy. Nie inaczej było i tym razem. I tak iPhone 13 posiada:

1. Większy ekran. iPhone 13 PRO ma ekran o przekątnej 6,1 cala, który zajmuje prawie cały front urządzenia. Ekran jest typu OLED i ma rozdzielczość 2532 x 1170 pikseli. Jest to najjaśniejszy i najbardziej kontrastowy ekran w historii iPhone’ów, który zapewnia niesamowitą jakość obrazu i płynność animacji. Ekran ma też technologię ProMotion, która dostosowuje częstotliwość odświeżania do treści na ekranie, oszczędzając baterię i zapewniając płynność ruchu. O jego bezpieczeństwo dba warstwa Ceramic Shield.
2. Jeszcze lepsze aparaty. iPhone 13 PRO ma aż cztery aparaty: jeden z przodu i trzy z tyłu. Aparat przedni ma rozdzielczość 12 megapikseli i pozwala na robienie selfie w trybie portretowym, nagrywanie wideo w jakości 4K i korzystanie z Face ID. Aparaty tylne mają rozdzielczość 12 megapikseli każdy i oferują różne opcje fotografowania: szerokokątny, teleobiektyw i ultraszerokokątny.
3. 5 unikalnych kolorów obudowy: model 13 PRO dostępny jest w pięciu kolorach: srebrnym, złotym, grafitowym, górskim błękicie oraz alpejskiej zieleni. W internecie można jednak znaleźć również nieco inne kolory np. czerwony i różowy. Każdy z nich ma elegancki i nowoczesny wygląd, który podkreśla jakość wykonania urządzenia.

Pojemność baterii, wielkość pamięci RAM

iPhone 13 PRO ma pojemną baterię o pojemności 3095 mAh, która zapewnia długą pracę na jednym ładowaniu. Według testów Apple iPhone 13 PRO może działać do 22 godzin przy odtwarzaniu video i aż do 75 godzin przy słuchaniu muzyki. Bateria wspiera też szybkie ładowanie i bezprzewodowe ładowanie.

Jeśli chodzi o pamięć RAM to ma ona 6 GB, co pozwala na płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie. Pamięć wewnętrzna urządzenia jest dostępna w czterech wariantach: 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Każdy może więc wybrać taki, który spełni jego potrzeby w zależności od tego, do czego wykorzystuje smartfona.

CHIP A15 Bionic oraz system operacyjny iOS 15

iPhone 13 PRO jest napędzany przez najnowszy i najmocniejszy procesor Apple, czyli CHIP A15 Bionic. Jest to sześciordzeniowy procesor, który składa się z dwóch rdzeni wydajnościowych i czterech rdzeni oszczędzających energię. CHIP A15 Bionic zapewnia iPhone’owi 13 PRO niesamowitą moc obliczeniową, która pozwala na uruchamianie najbardziej wymagających aplikacji i gier, a także na wykonywanie zaawansowanych zadań bez utraty wydajności. iPhone 13 PRO działa pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 15, który jest najnowszą wersją oprogramowania Apple dla smartfonów.

Iphone 13 PRO to idealne narzędzie dla osób pracujących ze zdjęciami i video

Jeśli zajmujesz się profesjonalnie lub hobbystycznie fotografią, lub nagrywaniem filmów, to iPhone 13 PRO jest dla Ciebie idealnym narzędziem. Dzięki jego zaawansowanym aparatom i funkcjom fotograficznym możesz robić niesamowite zdjęcia i filmy w różnych warunkach oświetleniowych i z różnymi efektami. Możesz też korzystać z wielu aplikacji do edycji zdjęć i filmów. iPhone 13 PRO pozwala też łatwo przesyłać je do chmury lub komputera oraz udostępniać swoje prace w mediach społecznościowych.

Bezpieczeństwo naszych danych, jak i samego iPhone’a są w dobrych rękach

Apple chwali się od lat, iż jego sprzęt jest bardzo bezpieczny pod każdym względem. Dbają o to następujące rozwiązania:

Face ID: system rozpoznawania twarzy, który pozwala na odblokowywanie urządzenia za pomocą spojrzenia. Face ID jest szybki, wygodny i bezpieczny, ponieważ działa nawet w ciemności i nie da się oszukać zdjęciem lub maską. Face ID pozwala też na autoryzację płatności czy dostęp do aplikacji.
Touch ID: system rozpoznawania odcisków palców, który jest umieszczony pod ekranem. Touch ID jest alternatywnym sposobem odblokowywania urządzenia lub potwierdzania operacji.
Szyfrowanie danych:. iPhone automatycznie szyfruje dane przechowywane na urządzeniu, dzięki czemu są one bezpieczne w przypadku włamania.
Znajdź mój iPhone: pozwala na zlokalizowanie urządzenia w przypadku zgubienia lub kradzieży. Zgubiony smartfon można również zdalnie zablokować, wchodząc na specjalną stronę iCloud.com/find.

Apple Pay, czyli płatności bez portfela

Inną ciekawą funkcją iPhone’a 13 PRO jest Apple Pay, czyli system płatności mobilnych, który pozwala na dokonywanie zakupów bez konieczności noszenia portfela. Wystarczy zbliżyć telefon do terminala płatniczego i potwierdzić transakcję za pomocą Face ID lub Touch ID. Możesz też płacić za zakupy online lub w aplikacjach.

Za ile można kupić iPhona’a 13 PRO w 2023 roku?

I tak dotarliśmy do końca. Z pewnością zastanawiasz się, ile może kosztować iPhone 13 PRO dwa lata po premierze? Nie ma jednej prostej odpowiedzi, ponieważ na cenę wpływa m.in. stan smartfona, specyfikacja, kolor. Średnio można przyjąć, iż kosztuje on od 2800 zł do 3500 zł. Biorąc pod uwagę, że nabywamy naprawdę solidny smartfon, nie jest to cena wygórowana. Jest to pewnego rodzaju kompromis.

Podsumowanie

iPhone 13 PRO to wciąż atrakcyjny smartfon, który ma wiele do zaoferowania nawet w 2023 roku. Jeśli tylko szukasz smartfona o wysokiej jakości i nie chcesz wydawać fortuny na najnowszy model, model 13 PRO może być dla Ciebie idealnym wyborem. Jedyne co pozostaje nam życzyć to udanych zakupów.

Oceń post

Dodaj komentarz