Dlaczego warto kupić ashwagandhę w kroplach?

Artykuł zewnętrzny

ashwanganda

W ostatnich latach obserwuje się wzrost popytu na ashwagandhę, gdyż współczesny świat zmaga się z wieloma problemami, które generują silny stres. Witania ospała to roślina zielarska, która nie rośnie w Europie, dlatego wielu osobom wydaje się dość egzotyczna i spowita aurą tajemnicy. W rzeczywistości pozostaje blisko spokrewniona z pomidorem, papryką i miechunką, ponieważ należy do rodziny psiankowatych. Jej właściwości prozdrowotne od wieków z powodzeniem wykorzystuje się w Indiach. Spotkały się one z zainteresowaniem radzieckich naukowców oraz wielu innych niezależnych instytucji badawczych. Dlaczego warto kupić ashwagandhę w kroplach?

Ashwagandha sklasyfikowana jako adaptogen – co to oznacza?

Ashwagandha została sklasyfikowana jako adaptogen, co oznacza, że wspiera człowieka w sytuacjach stresowych, podnosząc jego zdolności przystosowawcze. Jednocześnie wykazuje aktywność normalizującą, przez co przywraca wewnętrzną równowagę organizmu. Nie uzależnia, nie otumania i nie oddziałuje toksycznie na ustrój człowieka.

Adaptogeny odkryli i po raz pierwszy opisali radzieccy naukowcy, których pracę nadzorował doktor Łazariew. Szukali oni substancji, dzięki którym nastąpiłoby zwiększenie wydolności organizmu, co przyczyniłoby się do wzrostu wydajności robotników. Początkowo badaczy interesowały konkretne związki chemiczne, o których w tamtych latach było głośno. Nie wykazywały one pożądanych właściwości, dlatego uwagę zwrócono na rośliny zielarskie. Z 4000 gatunków 12 podnosiło wytrzymałość organizmu. Adaptogeny, bo tak nazwano tę grupę, sprawiały, że człowiek lepiej radził sobie z różnymi rodzajami stresu, gdyż zwiększały jego zdolności przystosowawcze.

Ashwagandhe w kroplach znajdziesz na: https://mothersprotect.com/products/ashwagandha

Jak witania ospała wykształciła mechanizmy adaptacyjne?

Ashwagandha pochodzi z obszarów południowej Azji, gdzie zmaga się z silną suszą. Przetrwała, ponieważ wykształciła mechanizmy adaptacyjne, dzięki którym radzi sobie z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Działanie normalizujące witanii ospałej zostało wykorzystane w suplementacji u ludzi. W tym miejscu warto zaznaczyć, że radzieccy naukowcy nie prowadzili testów na zwierzętach, lecz podawali adaptogeny pracownikom syberyjskich kopalń oraz kierowcom ciężarówek.

Ashwagandha na stres – jak pomaga w sytuacjach napięcia nerwowego?

Witania ospała optymalizuje stężenie kortyzolu, czyli hormonu wydzielanego w sytuacjach stresowych przez nadnercza. Wspomniany związek nie może utrzymywać się na zbyt niskim poziomie, bo wówczas prowadzi do zaniku sił witalnych i apatii. Z kolei jego nadmiar wywiera niekorzystny wpływ na ustrój, zakłócając jego stan wewnętrznej równowagi. Ashwagandha normalizuje poziom kortyzolu, przez co m.in. ułatwia zasypianie.

Witania ospała a funkcje poznawcze – jak ashwagandha działa na pamięć?

Sprawny umysł odgrywa istotną rolę w pracy zawodowej wielu osób. Każdego dnia mózg jest bombardowany licznymi informacjami. Musi je przeanalizować i usystematyzować. Dobra pamięć i koncentracja to dwa istotne elementy, które ułatwiają przyswajanie nowych wiadomości. Ashwagandha wspiera funkcje poznawcze, przez co człowiek poszerza swoją wiedzę, tworząc związki przyczynowo-skutkowe i wykorzystując je w praktyce.

W jaki sposób ashwagandha wspiera gospodarkę hormonalną kobiet?

Sytuacje stresowe odbijają się negatywnie na układzie endokrynologicznym, prowadząc do zaburzenia naturalnych procesów. Wiele kobiet boryka się dziś ze skutkami zakłócenia naturalnej równowagi hormonalnej. Jej zachwianie obserwuje się m.in. przy zespole policystycznych jajników. Zaburzenia endokrynologiczne często utrudniają zajście w ciążę, ponadto przyczyniają się do nieregularnych miesiączek i nasilenia objawów PMS. Ashwagandha optymalizuje stężenie kortyzolu, przez co wspomaga gospodarkę hormonalną kobiet. Stanowi naturalne wsparcie przy zespole policystycznych jajników, problemach z płodnością i bolesnych menstruacjach.

Dlaczego warto kupić ashwagandhę w kroplach?

Ashwagandha w kroplach od Mother`s Protect zasługuje na uwagę. Wspomniany suplement diety został opracowany przez polską firmę zielarską, która przykłada ogromną wagę do jakości oferowanych przez siebie produktów. Wytwarza je z najwyższej klasy surowców, wykorzystując sprawdzone techniki. Ashwagandha w kroplach stanowi roztwór wodno-alkoholowy z korzenia witanii ospałej. Etanol to świetny rozpuszczalnik, który ma charakter spożywczy i dlatego jest bezpieczny. Pełni rolę naturalnego konserwantu, który chroni produkt przed zepsuciem. Pozwala tym samym zrezygnować z dodatkowych związków o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych.

Oceń post

Dodaj komentarz