Gdzie kupić drony, by nie mieć problemu z gwarancją?

Krzysztof Werczyński

Updated on:

dron

Możliwość obserwowania przestrzeni z perspektywy lotu ptaka od lat jest bardzo kuszącą opcją. Zanim nastąpił szeroko rozumiany rozwój nowoczesnych technologii, a w filmie potrzebne były ujęcia właśnie z takiej perspektywy, wówczas konieczne było latanie helikopterem, z perspektywy którego operator znajdujący się w środku dokonywał ujęć.

Wysokie koszty i pracochłonność wykonywania ujęć z perspektywy ptaka — dzisiaj to już przeszłość

W taki sposób w ciągu kilkudziesięciu lat powstawały filmy, w których mogliśmy śledzić przelot nad miastem czy właśnie perspektywę pokazującą nam bohaterów w taki sposób. Było to bardzo czasochłonne, pracochłonne, a co chyba najważniejsze — niesamowicie kosztowne.

Natomiast z czasem, kiedy następował rozwój technologii, postawiono również na rozwój obiektów latających, które są niewielkich rozmiarów, a za ich pomocą można samodzielnie wykonywać wiele wspaniałych ujęć. Filmowanie za pomocą dronów stało się możliwe z kilku powodów. Przede wszystkim dzisiaj kamery wyglądają zupełnie inaczej, niż te, które pamiętamy sprzed kilkudziesięciu lat.

Zmiany technologiczne, które pozwalają nam kręcić ujęcia z perspektywy drona

Aby nakręcić bardzo dobrej jakości film, nie potrzebujemy już bardzo profesjonalnego sprzętu, który jednocześnie jest niesamowicie drogi. Możliwość zmniejszenia kamery do bardzo niewielkich rozmiarów pozwala również umieścić ją w dronie. Taki obiekt latający, sterowany zdalnie przez właściciela można wzbić się w powietrze i zacząć nagrywać płynne ujęcia z lotu ptaka. Cztery podstawowe ramiona drona pozwalają mu zachować stabilność podczas przelotu i jeśli nie mamy do czynienia z bardzo porywistymi wiatrami, to okazuje się, że nawet średniej jakości dronem, możemy osiągnąć bardzo zadowalające efekty.

Sporym krokiem naprzód, jeśli chodzi o rozwój tego rodzaju technologii, był fakt, że ludzie zaczęli na masową skalę kręcić różne filmiki do własnych potrzeb lub po to, by później móc udostępniać je w sieci swoim znajomym, bliskim czy chętnym, zainteresowanym naszą twórczością widzom. Nagle więc okazało się, że dzisiaj wcale nie trzeba ukończyć szkoły filmowej, aby kręcić filmy. Oczywiście będą to proste ujęcia, niewymagające szczególnych umiejętności operatorskich czy później także montażowych. Ale jednak fakt, że dzisiaj niemal każdy może nagrywać, jest istotnym czynnikiem.

Gdzie warto kupować drony, by zyskać gwarancję na sprzęt?

Ważnym elementem stał się również fakt, że sprzęt stał się zdecydowanie tańszy, niż miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dzisiaj zwykły człowiek może sobie bez większego problemu kupić kamerę, aparat czy właśnie dron do robienia różnego rodzaju ujęć. Gdzie warto dokonywać zakupów tego rodzaju sprzętu, by nie mieć problemu z gwarancją w razie jakichkolwiek problemów?

Tutaj dobrą opcją mogą okazać się wszelkie sklepy stacjonarne, do których możemy w razie czego się udać po pomoc. Mogą być to również wieloletnie sklepy działające w sieci. Miejsca, co do których będziemy mieć pewność, że w razie problemów z pewnością będziemy mieć możliwość kontaktu i zgłoszenia usterki. Przy zakupach sprzętu elektronicznego, lepiej unikać niesprawdzonych sprzedawców na różnych portalach aukcyjnych, bowiem w tutaj możemy mieć największy problem z reklamacją wybrakowanego towaru.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz