Gdzie podjąć się zabiegu plastyki opuszka palca stopy we Wrocławiu?

Artykuł zewnętrzny

plastyka opuszka palca

Uszkodzenia paznokci u stóp wymagają konsultacji z podologiem, który powinien ocenić stopień uszkodzeń i wydać zalecenia w zakresie najskuteczniejszej w danym przypadku metody leczenia. W przypadkach zaawansowanych uszkodzeń konieczna może być interwencja chirurgiczna, czyli zabieg plastyki opuszki palca. We Wrocławiu można poddać się mu w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy.

W jakich przypadkach wykonuje się plastykę opuszka palca?

Plastyka opuszka palca to zabieg, który wykonuje się najczęściej w przypadku uszkodzeń paznokcia. Celem zabiegu jest zregenerowanie łożyska i przywrócenie macierzy zdolności do prawidłowego wzrastania. W tym celu specjalista musi dokonać oczyszczenia powierzchni kostnej paliczka, tak aby stworzyć przestrzeń do zrostu płytki.

Plastyka opuszka palca jest wskazana przy uszkodzeniach spowodowanych:

  • urazami mechanicznymi, powodującymi deformację opuszków;
  • zaburzeniami we wzrastaniu paznokci, które są powikłaniami po nieleczonej, wieloletniej grzybicy;
  • przebytymi wcześniej zabiegami chirurgicznymi w obrębie palca;
  • brakiem wzrostu paznokcia o nieokreślonych przyczynach.

Plastyka opuszka palca Wrocław – gdzie można wykonać zabieg?

Specjalistą odpowiedzialnym za leczenie uszkodzeń paznokcia oraz innych dysfunkcji i chorób stóp jest podolog – Wrocław to miasto, w którym usługi konsultacji podologicznych oraz leczenia występujących w obrębie stóp schorzeń świadczy Dolnośląskie Centrum Zdrowej Stopy, mieszczące się przy ulicy Skarbowców 115.

Pacjenci DCZS we Wrocławiu otrzymują pomoc wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy radzą sobie z najtrudniejszymi uszkodzeniami opuszka palca oraz innymi dysfunkcjami i chorobami stóp.

Plastyka opuszka w DCZS Wrocław

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa on około 45–60 minut. Pacjenci za każdym razem otrzymują indywidualne zalecenia dotyczące przygotowania do plastyki opuszka oraz zalecenia dotyczące rekonwalescencji, która może trwać około 14 dni. Każdorazowo zależą one od danego przypadku i potrzeb pacjenta.

Specjaliści z DCZS we Wrocławiu stosują nowoczesne metody podochirurgiczne, które wykazują wysoką skuteczność przywracania zdolności paznokcia do wzrastania. W efekcie u pacjentów przywraca się prawidłowy wygląd stóp, a także obniża ryzyko wystąpienia w przyszłości różnych zaburzeń w ich obrębie.

Plastyka opuszka palca – cena

Plastyka opuszka to zabieg chirurgiczny, który wymaga interwencji wykwalifikowane chirurga stóp. Konieczne jest wykorzystanie profesjonalnych narzędzi i zapewnienia pełnej sterylności warunków, w których przeprowadzany jest zabieg. Ponadto pacjentowi podaje się miejscowe znieczulenie. Te oraz kilka innych czynników wpływają na końcową cenę zabiegu. W Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy we Wrocławiu cena plastyki opuszka palca zaczyna się od 1200 złotych. Wpływa na nią również poziom skomplikowania zabiegu, który zależy od złożoności problemu.

Oceń post

Dodaj komentarz