Gry przeglądarkowe w 2023? Oto najlepsze tytuły

Krzysztof Werczyński

Updated on:

gry-przegladarkowe-za-darmo

Artykuł sponsorowany

Niektórym osobom gry przeglądarkowe kojarzą się z poprzednią dekadą, gdy takie pozycje ogrywało się w kafejkach internetowych, szkolnych świetlicach czy… podczas wolnych chwil w pracy. Tymczasem takie produkcje nadal istnieją i choć ich popularność mogła osłabnąć, to jednak dalej potrafią one wciągnąć bez reszty.

Dlaczego warto sięgać po gry przeglądarkowe?

Przede wszystkim ich dużą zaletą jest to, że są one łatwo dostępne. Wystarczy otworzyć nową kartę w przeglądarce i już możemy cieszyć się rozgrywką. Próg wejścia jest stosunkowo niski, jednak niektóre produkcje oferują wiele mechanik, których dokładne poznanie zajmie nam trochę czasu. Są jednak i takie gry, których jedynym celem jest zapewnienie nam rozrywki, gdy akurat mamy wolną chwilę. Sporym plusem jest również to, że nie musimy instalować ich na dysku. To szczególnie istotne, gdy korzystamy z komputera, który nie należy jedynie do nas.

Czy w gry przeglądarkowe faktycznie są za darmo?

Jak najbardziej. Co więcej, najczęściej nie zawierają one mikropłatności, które są bolączką wielu współczesnych gier. Jak więc zarabiają ich twórcy? Czasami przed rozgrywką lub w jej trakcie wyświetli nam się reklama. To właśnie reklamodawcy sprawiają, że dla twórców tworzenie gier przeglądarkowych jest opłacalne, dlatego też warto bawić się w nich z wyłączonym programem blokującym wyskakiwanie reklam (choć wiemy, że te bywają męczące).

W każdym razie: tak. W gry przeglądarkowe możemy grać bez wydania choćby złotówki. Przygotowaliśmy dla was ranking z produkcjami, które w naszej opinii warto przetestować. Natomiast tutaj: https://gaming.komputronik.pl/g/10-najlepszych-darmowych-gier-na-przegladarke/ znajdziecie inną listę, która również zawiera gry przeglądarkowe godne uwagi.

gra-przeglądarkowa

Agar.io – niepozorna produkcja

Zacznijmy od gry, która jest tak banalna, że aż niesamowicie wciągająca. Całą rozgrywkę jesteśmy w stanie wyjaśnić jednym zdaniem: jesteś kulką i musisz zjadać inne kulki. Samo sterowanie również jest proste, wystarczy nam jedynie myszka. Skąd więc tak duża grywalność? Otóż naszym celem jest zjadanie kulek mniejszych od nas przy jednoczesnym uciekaniu przed tymi większymi. W małych dawkach jest to bardzo przyjemna gra, przy której przyjemnie spędzimy czas. Warto również wspomnieć, że jeśli założymy konto, to będziemy mogli zdobywać punkty doświadczenia, dzięki którym możliwe będzie udekorowanie naszej kulki i wyróżnienie jej na tle innych.

Forge of Empires – a może własne imperium?

Jeśli lubimy gry strategiczne, to Forge of Empires jest produkcją dla nas. Na samym początku zaczynamy jedynie z małą wioską, jednak z czasem nasza osada będzie rosła. To od nas będzie zależeć to, czy zdecydujemy się na kooperację z innymi graczami, czy też postawimy na rywalizację. Ta gra przeglądarkowa jest godna polecenia, ponieważ na rynku znajduje się od wielu lat, a jej producent nieustannie ją rozwija. Dzięki temu z łatwością znajdziemy kogoś do wspólnej zabawy.

Krunker.io – strzelanka w stylu pixel art.

Niektórzy uważają, że gra ta przypomina popularnego Counter Strike’a. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to faktycznie coś w tym jest, natomiast twórcy Krunkier.io postawili na zupełnie inną oprawę graficzną. Pixel art, dziesiątki broni do zdobycia, a także rozbudowany system klas – wszystko to otrzymamy całkowicie za darmo. Choć gra bez problemu uruchomi się nawet na starszych komputerach czy laptopach, to jednak szybki internet jest tutaj mile widziany. W strzelankach ważne jest celne oko oraz szybkość reakcji – dlatego wolne łącze sprawi, że inni gracze bez problemu wezmą nas na muszkę.

League of Angels – przeglądarkowe MMO

Jak na grę przeglądarkową, ta pozycja ma naprawdę niezłą grafikę 3D. W tej produkcji możemy wcielić się w wojownika, maga bądź uzdrowiciela. Możliwości rozwoju postaci są całkiem spore, dodatkowo do zdobycia mamy cenny ekwipunek. Również liczba krain do odwiedzenia stoi na przyzwoitym poziomie. Jeśli chcemy pograć w MMO z elementami RPG, to warto rozważyć zagranie w League of Angels.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz