Hotel dla psa, a domowy hotel dla psa – czym się różni?

Mikołaj Mikiciuk

hotel dla psa

Planujesz urlop lub wyjazd służbowy? Rozłąka z pupilem może okazać się szczególnie trudna zarówno dla opiekuna, jak i zwierzaka, dlatego przed wyjazdem należy odpowiednio się przygotować i zorganizować tymczasową opiekę dla ukochanego psiaka. Na szczęście istnieje dobre, sprawdzone rozwiązanie. Jest nim domowy hotel dla psów, czyli usługa polegająca na całodobowej opiece nad zwierzakiem w domu u opiekuna. Taki tymczasowy opiekun zapewnia profesjonalną opiekę nad pupilem, gdy psi rodzic musi wyjechać lub nie ma możliwości w danym momencie zapewnić odpowiedniej opieki. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działa domowy hotel dla psa, czym się różni od tradycyjnego hotelu dla psa i ile wynoszą opłaty za noc? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Co to jest domowy hotel dla psa?

Zaufany i sprawdzony opiekun to najlepsze rozwiązanie. Twój psiak będzie w przyjaznym i przytulnym miejscu, a Ty bez wyrzutów będziesz mógł zrelaksować się na wyjeździe. Domowy hotel dla psa prowadzą petsitterzy, którzy opiekują się psami i kotami w ramach tej usługi. Tymczasowy opiekun będzie gościć Twojego psa w swoim domu, gdzie będzie mógł on swobodnie biegać, bawić, odpoczywać i być może nawet spać na kanapie. Petsitterów świadczących usługę domowego hotelu znajdziesz wśród lokalnych ogłoszeń lub na platformie internetowej Pethomer.com. W zależności od potrzeb Twojego psa osoba ta może zajmować się nim całodobowo lub tylko odwiedzać go na karmienie i spacery. Takie rozwiązanie zapewni komfort zarówno Tobie, jak i Twojemu pupilowi.

Petsitter Pethomer Opiekun dla Psa i kota

Jak działa domowy hotel dla psa?

Petsitter jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo zwierzaka, jego komfort i… dobrą zabawę! Psiak podczas pobytu w domowym hotelu będzie karmiony, wyprowadzany i pielęgnowany według zaleceń psiego rodzica. Usługa ta stawia na domową i rodzinną atmosferę. Pies na wczasach u petsittera może w spokoju biegać, bawić się i relaksować, a do tego jest otoczony czułą opieką. Petsitter z Pethomer opiekuje się psem w swoim domu, wyprowadza go na spacery i zajmuje się nim według Twoich zaleceń. Możesz z nim być w stałym kontakcie i poprosić go o codzienną wysyłkę zdjęć psa, aby mieć pewność, że Fafik dobrze się bawi. 🙂 Jeśli chodzi o wyżywienie, to w większości przypadków psi rodzic przywozi odpowiedni zapas karmy do domowego hotelu dla psa lub zleca zakup karmy tymczasowemu opiekunowi. Dodatkowo część domowych hotelu oferuje również możliwość odbioru zwierzaka spod wskazanego adresu. Największym atutem domowych hoteli jest to, że przyjmują mniej zwierzaków, niż tradycyjne psie hotele (zazwyczaj jest to jeden pies w określonym terminie). To pewność indywidualnego podejścia do każdego zwierzęcego klienta oraz możliwość poświęcenia mu większej ilości uwagi i czasu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu dla psa?

Na początku warto zwrócić uwagę na lokalizację hotelu dla psa, następnie upewnić się, że osoby oferujące hotel dla psa są odpowiednio wykwalifikowane i przygotowane do opieki nad psem. W kolejnym kroku należy przeczytać opinie opiekuna. Ważne jest, aby osoba opiekująca się psem wiedziała, jak zareagować w sytuacjach, gdy zwierzak będzie źle znosił rozłąkę. Aby zminimalizować stres u psa, warto zorganizować spotkanie zapoznawcze jeszcze przed rozpoczęciem opieki. Gdy pies pozna wcześniej swojego nowego opiekuna, to będzie się przy nim potem lepiej i bezpieczniej czuł. Profesjonalny petsitter to osoba, która nie tylko kocha zwierzęta, ale także posiada wiedzę behawioralną oraz zna się na zwierzęcej komunikacji. Posiadanie niezbędnych informacji z tego zakresu pozwala poradzić sobie w wielu różnych sytuacjach. Podczas rozmowy z potencjalnym opiekunem warto również zapytać o sprawy medyczne. Jeśli pies wymaga podawania leków to warto, aby petsitter posiadał również takie umiejętności.

Czym różni się tradycyjny hotel od domowego hotelu dla psa?

Tradycyjny hotel dla psa to tzw. hotel kojcowy, który przyjmuje pieski do specjalnie dostosowanych kenneli. Natomiast domowy hotel dla psa, to pobyt zwierzaka w domu petsittera. Większość psich rodziców chce, aby psi hotel był dla pupila jak drugi dom. Dlatego coraz większą popularność zdobywają domowe hotele dla psów, ponieważ mają one zapewnić rodzinne warunku dla goszczących czworonogów. Dzięki temu pies będzie w znacznie mniej narażony na stres spowodowany rozłąką ze swoim “ludzkim rodzicem”.

Petsitter Pethomer Opiekun dla Psa i kota

Ile płaci się za domowy hotel dla psa?

W hotelu dla psów mogą przebywać również inne zwierzęta, każdy hotel indywidualnie ustala jakie zwierzęta jest w stanie gościć w domu.

Ceny psiego hotelu zależą od kilku kwestii. Przede wszystkim istotne są:

  • lokalizacja;
  • popularność danego opiekuna;
  • wyżywienie.

Im większe miasto i popularniejszy hotel, tym wyższa cena. Wiele zależy też od tego, czy dostarczysz zapas karmy dla swojego pupila, czy też właściciel hotelu ma się tą kwestią zająć sam. Niektóre z takich miejsc mają też różne widełki cenowe, w zależności od rozmiarów psa. Doba w hotelu psów kosztować może mniej więcej od 50 zł do 130 zł.

Domowe hotel dla psa – jak znaleźć

Decydując się na domowy hotel dla psa, masz pewność, że zwierzakiem zaopiekuje się osoba wykwalifikowana, często również przeszkolona jako behawiorysta psów i kotów. W tego typu miejscach pies nie będzie czuł się samotny, a petsitterzy są przeszkoleni, aby jak najlepiej zorganizować czas swojemu gościowi, zaczynając od odpowiedniej dawki jedzenia, ruchu, zabawy, pielęgnacji, szczotkowaniu i umyciu ząbków. TJeśli nigdy wcześniej nie zatrudniałeś opiekuna zwierząt domowych, warto zapoznać się z platformą Pethomer.com. Jest to portal skierowany do osób, które nie wiedzą, co zrobić z psem na święta, wakacje czy wyjazdy służbowe, na które nie mogą zabrać zwierzaka ze sobą. Na platformie znajduje się wyszukiwarka, która umożliwia łatwe znalezienie petsittera w okolicy. Znajdziesz tam ich opis, zdjęcia i doświadczenie. Każdy opiekun jest przez sprawdzany przez administratorów portalu. Każdy psi i koci rodzic kocha swojego zwierzaka i martwi się o jego bezpieczeństwo. Przed publikacją profilu opiekuna portal weryfikuje dane opiekuna i przeprowadza z nim rozmowę, dzięki czemu wiadomo, że można mu powierzyć opiekę nad ukochanym czworonogiem. Przed przekazaniem pupila Opiekunowi, można się z nim spotkać, aby być pewnym, że ta para się polubi. 🙂

Oceń post

Dodaj komentarz