Jak dbać o skórę na powiekach?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

jak dbać o skórę

Okolica wokół oczu, w tym powieki to jeden z najcieńszych i najbardziej wrażliwych obszarów ciała. Jest również jednym z pierwszych, które ujawniają pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne zmarszczki. To, dlatego ten obszar ciała wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Na czym ona polega?

Sięgaj po naturalne i przyjazne skórze kosmetyki

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swoich powiek, jest trzymanie chemikaliów i substancji drażniących z dala od nich. Skóra powieki jest niezwykle cienka, co oznacza, że ​​jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju chemikalia, środki do demakijażu, zmywacze, środki myjące i inne typowe produkty do pielęgnacji twarzy. Pamiętaj też, że skórze na powiekach mogą zaszkodzić kosmetyki kolorowe cienie do powiek, eylinery, kredki. Wiele z tych produktów ma działanie wysuszające i przyspieszające starzenie się naskórka. W unikaniu tych problemów pomoże baza pod cienie, którą kupisz na tagomago.pl/collections/makijaz-bazy-oczy. Będzie ona zabezpieczać skórę na powiekach przed intensywnym działaniem przesuszającym kolorowych kosmetyków i w tym zakresie spisze się o wiele lepiej niż korektor czy podkład.

pf s110 pm 3262 5

Unikaj promieniowania słonecznego

Powieki to też skóra! Potrzebują ochrony przeciwsłonecznej nawet bardziej niż reszta skóry Twojego ciała. Większość filtrów przeciwsłonecznych nie jest jednak przeznaczona do powiek, co oznacza, że ​​po nałożeniu mogą poparzyć oczy. W dobrych drogeriach znajdziesz kremy przeciwsłoneczne na bazie tytanu lub cynku specjalnie opracowane dla skóry powiek. Te kremy i balsamy znacznie rzadziej powodują oparzenia oczu. Pamiętaj również o noszeniu dobrych okularów przeciwsłonecznych z silną ochroną przed promieniowaniem UV.

366 mj 7428

Nie zapominaj o nawadnianiu

Nawilżenie powiek pomaga zwalczać suchość skóry. Pamiętaj, że im bardziej sucha skóra, tym powieki będą wyglądać starzej. Jeśli nie masz wrażliwej, skóry powieki możesz nawilżać tym samym kremem co twarz. Pamiętaj jednak, żeby sięgać po krem ​​​​nawilżający wolny od konserwantów, substancji zapachowych i substancji drażniących.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest jednak po kremy dedykowanie skórze pod oczami i wokół nich. Składy takich preparatów są dostosowane do potrzeb tego obszaru ciała, a także nie zawierają substancji mu szkodzących. Zazwyczaj w kremach na powieki znajdziesz składniki. które budują kolagen, pomaga zwalczać uszkodzenia słoneczne, poprawia wygląd skóry. Często spotykane są również składniki aktywne o silnie przeciwstarzeniowym działaniu.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz