Jak można wykryć ukryte kamery?

Artykuł zewnętrzny

ukryte kamery

Ukryte kamery i urządzenia podsłuchowe już od lat przestały być domeną szpiegów i tajnych agentów. Zarówno ich instalacja jak i użytkowanie nie wymaga fachowej wiedzy, specjalnych umiejętności i tony dodatkowego sprzętu.

Niewielkie kamery mogą rejestrować obraz i dźwięk bardzo dobrej jakości. Zasilane z baterii mogą pracować przez wiele godzin bez przerwy. Niektóre z nich mogą być wyposażone w czujniki ruchu, dzięki czemu mogą oszczędzać zasilanie w wypadku, kiedy nic się w najbliższym otoczeniu nie dzieje. Taką kamerę może zainstalować każdy w ciągu dosłownie kilku lub kilkunastu sekund. Dlatego jeśli zachodzi najmniejsze podejrzenie działania ukrytej kamery należy zastanowić się na jej jak najszybszym zlokalizowanie i neutralizacją. Odnalezienie tego typu urządzenia jest znacznie trudniejsze niż jego instalacja. Ze względu na ogromne możliwości kamuflażu ukrytych kamer przeszukiwanie pomieszczeń jest zupełnie nieskutecznym środkiem – należy w tym celu użyć specjalistycznej elektroniki – różnego rodzaju wykrywaczy.

Czy każdy może kupić szpiegowską kamerę?

Ukryte kamery, urządzenia podsłuchowe, lokalizatory GPS, specjalistyczne mikrofony, a także oprogramowanie do tych urządzeń można zamówić w sklep-seko.pl. Firma ta od lat specjalizuje się w elektronice służącej bezpieczeństwu i ochronie mienia. Dostarczając swoje produkty do agencji detektywistycznych dba o najwyższą jakość i skuteczność oferowanego sprzętu. Sklep-seko.pl to znacznie więcej niż zwykły sklepie internetowy. Każdy potencjalny klient może liczyć tam na poradę zarówno jeśli chodzi o montaż urządzeń zabezpieczających jak również ich wykrywanie. Decydując się na użycie takiego sprzętu warto skupić się na jakości. Najtańsze ukryte kamery czy urządzenia podsłuchowe mogę okazać się niewiele wartymi zabawkami.

Gdzie mogą być ukryte kamery?

Dzięki zaawansowanej technice i miniaturowym rozmiarom mogą być ukryte dosłownie wszędzie. Można podzielić je na dwa rodzaje. Pierwszy to kamery, które samodzielnie można wmontować w elementy wyposażenia wnętrza. Tego typu urządzenie mniej więcej wielkości pudełka zapałek wyposażone w czujnik ruchu może pracować nawet około 2 dni. Drugi rodzaj to kamery od razu wmontowane w niebudzące żadnych podejrzeń przedmioty codziennego użytku. Mogą być pendrivy, zegarki i budziki elektroniczne, długopisy, gadżety reklamowe czy kalendarze. Relację na żywo można prowadzić na pomocą kamer zakamuflowanych w okularach, zegarku na rękę, naszyjniku lub breloczku do kluczy.

Oceń post

Dodaj komentarz