Jak zadbać o narzędzia kosmetyczne?

Artykuł zewnętrzny

narzędzia kosmetyczne

Popularne narzędzia kosmetyczne znajdują się w każdym domu. Pęsety, nożyczki i cążki do paznokci używane są praktycznie codziennie. Nawet, gdy korzysta z nich tylko jedna lub dwie osoby należy pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny. Brudne narzędzia stają się groźnym nośnikiem bakterii i wirusów.

Następstwem ich używania mogą być stany zapalne skóry połączone z ropieniem, infekcje, ale również bardzo groźne choroby zakaźne takie jak HIV lub wirusowe zapalenie wątroby. Dlatego w domu narzędzia kosmetyczne trzeba starannie myć po każdym użyciu, a także odkażać spirytusem kosmetycznym lub specjalnym płynem. W gabinecie kosmetycznym te same narzędzia używane są codziennie przez kilka lub kilkanaście osób. Domowe środki odkażające są w tym wypadku nieskuteczne. Zgodnie z przepisami muszą być one dezynfekowane a nawet sterylizowane. Dlatego popularne narzędzia kosmetyczne wykorzystywane w sposób profesjonalny musi cechować odpowiednia jakość, która umożliwi ich wielokrotną sterylizację.

Gdzie można zamówić i zregenerować popularne narzędzia kosmetyczne?

Chirmed.pl jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów narzędzi używanych w medycynie, stomatologii, kosmetyce, a także w apteakch i labaratoriach. Ta niewielka lecz nowoczesna firma działa na rynku już 70 lat. Obecnie używa najnowszych technologii, które pozwalają na wykonywanie tego typu sprzętu z tytanu oraz specjalnej stali chirurgicznej. Chirmed.pl sam opracowuje prototypy swoich narzędzi i po przetestowaniu w laboratoriach firmy wdraża je do produkcji. Oprócz seryjnej produkcji chirmed.pl przyjmuje indywidualne zamówienia uwzględniające specyficzne wymagania klienta. Zajmuje się również regeneracją sprzętu medycznego i kosmetycznego co pozwala znacznie obniżyć koszty, ponieważ narzędzia medyczne i kosmetyczne używane w gabinetach są o wiele droższe niż przeznaczone do użytku domowego.

Przy jakich zabiegach używane są popularne narzędzia kosmetyczne?

Większość z nich stanowi wyposażenie salonów oferujących usługi manicure i pedicure. Są to różnego rodzaju cążki, nożyczki, pilniki, skalpele i tak zwane kopytka. Ishc jakość musi zapewnić odpowiednią ostrość, nawet przy codziennej sterylizacji. Kolejny, często używanym narzędziem jest pęseta. Pęsety w różnych rozmiarach używane do korygowania brwi i rzęs to wyjątkowo precyzyjne narzędzia – muszą pozwolić na uchwycenia pojedynczego włosa. W zabiegach na twarz stosuje się łyżeczki do usuwania zaskórników. Maseczki i kosmetyki robione na miejscu w gabinetach miesza się i dozuje za pomocą specjalnych, stalowych szpatułek.

Oceń post

Dodaj komentarz