Jak na stałe usunąć owłosienie?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

trwałe usuwanie owłosienia

O ile bujne i zadbane włosy na głowie mają istotny wpływ na samopoczucie oraz to, jak jest się postrzeganym przez inne osoby, to trudno wskazać inne miejsce na ciele, w którym chciałoby się zachować owłosienie. Dlatego też usuwanie owłosienia z różnych miejsc stale zyskuje na popularności. Depilacja laserowa, czyli najskuteczniejsza i najlepsza metoda depilacji wybierana jest przez kobiety i mężczyzn. Co ciekawe na laserowe usuwanie owłosienia decydują się osoby w różnym wieku. Najczęściej robią to dlatego, że inne metody depilacji nie przyniosły w ich przypadku pożądanych efektów lub nie utrzymywały się one wystarczająco długo.

Zabieg depilacji laserowej jest natomiast jedynym sprawdzonym sposobem, aby raz na zawsze wyeliminować niechciane włoski. Tym samym, zamiast ciągle tracić czas na domowe metody depilacji, które często wiążą się z dyskomfortem, można dokonać trwałego usuwania owłosienia i zapomnieć o problemie w postaci rosnących mieszków włosowych. Sprawdź, jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej i dlaczego jest on lepszy od depilacji woskiem oraz wieloma innymi technikami.

Czy możliwe jest trwałe usuwanie owłosienia?

Chociaż niezależnie od rodzaju włosów za ich usuwaniem nie przemawiają żadne względy zdrowotne, to i tak kobiety oraz mężczyźni chcą uniknąć owłosienia w takich miejscach jak górna warga (problem, który jest szczególnie uciążliwy w przypadku kobiet), bikini, klatka piersiowa (wielu mężczyzn chciałoby dokonać ich całkowitego usunięcia włosów w tym miejscu, a golenie maszynką nie ma żadnego sensu) oraz nogi (przemawiają za tym walory estetyczne, większy komfort oraz oszczędność czasu). Chociaż często można usłyszeć, że wygląd nie ma znaczenia, to trudno czuć się dobrze wśród znajomych lub koleżanek i kolegów z pracy, jeżeli ma się nieogolone nogi lub włoski w innych miejscach, gdzie chciałoby się pokazać gładką i estetycznie wyglądającą skórę. Na szczęście można dokonać trwałego usunięcia włosów laserem diodowym, który dociera do mieszka włosowego i niszczy te fragmenty włosa, które są istotne w fazie wzrostu. Dzięki temu laser diodowy, a dokładniej światło lasera pozwala uniknąć skutków ubocznych i przynosi trwałe efekty. 

Bezpieczna depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn

Jego skuteczność została potwierdzona przez kobiety i mężczyzn w różnym wieku. W trakcie zabiegu nie trzeba się obawiać bólu, ponieważ depilacja ipl jest nie tylko szybka, ale też nie powoduje dyskomfortu. W praktyce oznacza to, że niezależnie od tego, czy chodzi o usunięcie włosków z okolic bikini, nadmiernego owłosienia klatki piersiowej, czy włosów na plecach lub na rękach, już przy pierwszym zabiegu można zaobserwować ogromną poprawę. W zależności od koloru skóry i tego, jaki występuje barwnik włosa, proces fotodepilacji może zostać powtórzony, aby uzyskać najlepsze efekty, czyli stałe pozbycie się włosków z niechcianego miejsca. Należy pamiętać, że jest to jedyna tak skuteczna metoda, która w krótkim czasie daje możliwość uzyskania gładkiej skóry.

Zanim więc skorzystasz z zabiegu laserem, dokładnie przemyśl, czy z danego miejsca chcesz na stałe pozbyć się włosów. Tego typu depilacja bardzo długo utrzymuje się, a w wielu przypadkach pozwala na stałe wyeliminować konieczność golenia. Nie należy więc jej przeprowadzać na twarzy u mężczyzn, ponieważ laser ma dużą skuteczność. W tym przypadku lepiej skorzystać z codziennego golenia, zwłaszcza jeżeli istnieje szansa, że za jakiś czas będzie się chciało zapuścić brodę. Kiedy zatem warto skorzystać z bezpiecznego zabiegu i zapisać na trwałe usuwanie owłosienia w popularnej klinice? Można to zrobić między innymi w następujących przypadkach:

  • skuteczne metody (laser i fotodepilacja) u kobiet mogą być stosowane na nogach, dzięki czemu nie trzeba będzie więcej korzystać z maszynki. Nawet jeden zabieg przyniesie ogromną różnicę i sprawi, że panie będą się czuły bardziej kobieco. Wiele kobiet chce również skorzystać z technologii ipl, aby uniknąć konieczności golenia bikini. Jest to nieprzyjemne, czasochłonne i często prowadzi do niechcianych podrażnień. Zabieg sprawdzi się również w przypadku tych pań, u których widoczne są włoski nad górną wargą. Nowoczesna depilacja raz na zawsze wyeliminuje te niechciane i do niczego niepotrzebne włosy, co z pozwoli zwiększyć pewność siebie.
  • Panowie, którzy chcą wyeliminować włosy, korzystają natomiast z zabiegu przeprowadzanego w okolicy karku. Depilacja w tym miejscu sprawia, że wyglądają bardziej estetycznie. Może to mieć duży wpływ na ich relacje z partnerkami. Zabieg można przeprowadzić również na klatce piersiowej, ponieważ obecnie nikomu nie podobają się duże ilości włosów w tych miejscach.

Najważniejsze informacje na temat depilacji laserowej

Jeżeli chcesz skorzystać z opisywanego zabiegu, poznać technologię ipl lub dowiedzieć się, czy taka depilacja będzie dla ciebie odpowiednia, zajrzyj na stronę salonu depilacji i skontaktuj z pracownikiem firmy.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz