Jak odnowić wnętrza na wiosnę? Sprawdź nasze sposoby!

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

jak odnowić wnętrza

Malowanie ścian to prosty sposób na odświeżenie wnętrza i nadanie mu zupełnie nowego wyglądu. Dzięki nowej farbie na ścianach, pomieszczenie zmienia swój charakter i lepiej wpisuje się w kolejny etap w życiu. Wiosną jest doskonały czas na remont mieszkania. Jeśli ma się ograniczony budżet lub czas, warto postawić choćby na pomalowanie ścian w wybranym pomieszczeniu. 

1. Dlaczego warto zdecydować się na malowanie ścian wiosną?

2. Jakie kolory wybrać do malowania ścian?

3. Farby akrylowe a szablony na ściany

Odnawianie wnętrza na wiosnę nie musi być kosztowne i czasochłonne. W ciągu jednego dnia można pomalować cały pokój na nowy kolor i zmienić tym samym charakter pomieszczenia. Farbę nakłada się na ściany bardzo łatwo, dlatego do remontu nie trzeba nikogo wynajmować. Wszystkie prace bez przeszkód można wykonać samodzielnie. Dzięki temu dom na wiosnę zmieni się tak samo jak pory roku! Jak odmienić wnętrza na wiosnę za pomocą farby?

Dlaczego warto zdecydować się na malowanie ścian wiosną?

Odnawianie wnętrz za pomocą farby Śnieżka warto wykonać wiosną ze względu na optymalny czas schnięcia ścian. Zimą w pomieszczeniach panuje nadmierna wilgotność, spowodowana szybkim schnięciem ścian przy gorących kaloryferach. Latem ściany wysychają za to za szybko z powodu upałów. Temperatury w okolicy 18-20 stopni Celsjusza i delikatne słońce w ciągu dnia zapewniają najlepsze warunki do malowania. Farba schnąca w odpowiedniej temperaturze i wilgotności jest trwalsza, odporniejsza na szorowanie i ścieranie. Dodatkowo już po pierwszej warstwie uzyskuje się na ścianie pożądany stopień połysku i krycia.

Malowanie ścian wiosną to również skuteczny sposób na poprawę samopoczucia. Wiosną warto rozjaśnić pomieszczenia ciepłymi barwami, by stały się optymistyczniejsze. Na jakie kolory farb zwrócić uwagę?

Jakie kolory wybrać do malowania ścian?

Do malowania ścian na wiosnę warto wybierać farby Śnieżka w ciepłych, pastelowych kolorach. Żółte, zielone, różowe lub fioletowe ściany w sypialni, salonie bądź kuchni poprawią samopoczucie i przyniosą więcej radości niż chłodne barwy. Ciepłe kolory sprawdzają się na ścianach znakomicie zwłaszcza w przypadku, gdy wiosna jest chłodna i pochmurna. Dzięki radosnym odcieniom po przekroczeniu progu domu od razu ma się lepszy nastrój.

Wiosną malowanie ścian w swoim domu można uzupełnić o wykonanie ozdobnych wzorów. Dekoracyjne szablony w kilka minut odmieniają całe wnętrze, nawet gdy kolor ścian pozostanie bez zmian i będzie jedynie delikatnie odświeżony.

Farby akrylowe a szablony na ściany

Czy warto wykorzystywać szablony do malowania ścian? Szablony do malowania ścian są modne od lat. Można używać ich do zdobienia dużych powierzchni lub wykonywania dekorów wokół włączników światła, luster bez ram lub wiszących półek. Dzięki temu liczba pomysłów na zastosowanie szablonów jest niemal nieograniczona.

Do tworzenia ozdobnych wzorów na ścianach powinno się używać farb akrylowych, które cechują się trwałością i dobrze rozprowadzają się po emulsji. Akrylowe farby od razu dają intensywne, głębokie kolory, dlatego nie trzeba wykonywać wielu poprawek, by wzór nabrał pożądanego kształtu. 

Na wiosnę odpowiednie są w szczególności motywy kwiatowe i roślinne. Wśród wiosennych szablonów na ściany pojawiają się również motyle, które powszechnie kojarzą się z nadejściem pierwszych ciepłych dni. Równie dobrze można postawić na inne szablony. Ważne jest przede wszystkim kierowanie się własnymi preferencjami i stylem pomieszczenia, w którym chce się wykonać dekorację na ścianie.

Oceń post

Dodaj komentarz