Jak robić pozycjonowanie dla swojej firmy?

Artykuł zewnętrzny

pozycjonowanie

Pozycjonowanie to określenie dla szeregu działań, które mają na celu zwiększenie pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania w Google i innych wyszukiwarkach. Wysoka pozycja w wyszukiwarce to klucz do osiągnięcia sukcesu – zwłaszcza dla osób, które stawiają na e-commerce. W poniższym artykule dokładnie wyjaśniamy, jak robić pozycjonowanie dla firmy.

Czym jest i na czym polega pozycjonowanie? 

Pod pojęciem pozycjonowanie kryje się cała masa zróżnicowanych działań, które mają jeden cel. Mianowicie: wzrost widoczności i pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Na działania w zakresie pozycjonowania składa się m.in. publikacja wartościowych treści, inwestycja w certyfikat SSL, link building, dbałość o występowanie na stronie odpowiedniej liczby słów kluczowych, inwestycja w responsywną wersję witryny i wiele, wiele innych. Jeśli właściciel witryny zadba, aby pod wieloma względami spełniała ona wymogi stawiane przez roboty indeksujące Google, wówczas prędzej czy później jej pozycja w wynikach wyszukiwania z pewnością będzie wyższa. 

Więcej przydatnych informacji na temat pozycjonowania można znaleźć na https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/36/na-czym-polega-pozycjonowanie-stron-internetowych

Wartościowy content 

Wartościowe, przyciągające uwagę czytelnika treści to jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o pozycji danej witryny w wynikach wyszukiwania. Właściciel witryny powinien w trakcie tworzenia treści dbać o to, by w jak największym stopniu odpowiadały one na pytania zadawane przez użytkowników. Wówczas z pewnością zostaną one docenione przez znaczną liczbę użytkowników, co z kolei przełoży się na liczbę i wartość realizowanych transakcji. 

Istotne jest także to, by treści były publikowane na stronie regularnie. Spowoduje to nie tylko poprawę oceny witryny przez Google, ale także wpłynie na to, że użytkownicy zaczną postrzegać ją jako rzetelne i wiarygodne źródło informacji na dany temat. 

Publikowane na stronie treści powinny być także czytelne. Warto zadbać o to, by zawierały one tabelki, infografiki czy wypunktowania. 

Jaka jest rola słów kluczowych?

W kontekście pozycjonowania rola słów kluczowych jest nie do przecenienia. Oczywiście, trzeba jednak pamiętać o tym, by były one umieszczane w publikacjach w sposób rozsądny. Jeżeli na stronie będą one rozmieszczone w sposób nienaturalny, wówczas może to przynieść odwrotny skutek od zamierzonego. Google dokładnie weryfikuje gęstość słów kluczowych, dlatego nie przesadzajmy z ich ilością. Słowa kluczowe używane w poszczególnych artykułach powinny być także powiązane z tematyką w nim poruszaną. 

Link building

Im więcej stron linkuje do naszej witryny, tym większe są szanse na to, że znajdzie się ona wyżej w wynikach wyszukiwania w Google. Linki powinny wyróżniać się odpowiednio wysoką jakością. Najlepiej, gdy link znajdzie się na cenionym portalu bądź forum tematycznym. W przypadku, gdy linki pochodzą od stron o bardzo niskiej renomie, wówczas nie wpłynie to pozytywnie na naszą pozycję w Google. 

Podsumowanie

Wszystkie opisane w artykule sposoby pomagają osiągnąć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania w Google. Prowadząc działania związane z pozycjonowaniem strony musimy pamiętać, że jest to proces ciągły, a utrata raz osiągniętych wyników może nastąpić bardzo szybko, jeśli zapomnimy o systematyczności. 

Oceń post

Dodaj komentarz