Zdrowie i Uroda

Jak się pije Tequilę? + przepis

Tequila to meksykański alkohol (najczęściej 40%), uzyskiwany w wyniku fermentacji agawy.
Charakterystycznego smaku tequili nie można porównać z niczym innym.

Jak się pije Tequilę?

Choć oczywiście można, to jednak nie powinno pić się tequili jak zwykłej wódki.
Dobrze smakuje jako jeden ze składników w drinku, ale nic nie może równać się z tequilą pitą w tradycyjny, meksykański sposób!

Jak przyrządzić Tequilę?

Składniki:
• Tequila silver
• Cytryna (lub limonka)
• Sól

Tequilę nalej do kieliszka (25-50ml). Cytrynę pokrój na cienkie „półksiężyce” (najlepiej jeśli całą cytrynę przekroisz na pół, połówki na pół, ćwiartki na pół).
Na wierzch dłoni, w miejscu między kciukiem na palcem wskazującym nasyp odrobinę soli. Następnie jednym ruchem zliż sól, po czym chwyć kieliszek z tequilą i wypij za jednym zamachem. Po tym weź cytrynę i przegryź nią alkohol.

Pijąc tequilę gold – postępuj dokładnie tak samo, tylko sól zastąp cynamonem, a cytrynę – pomarańczą.

Staraj się by wszystkie Twoje ruchy były zdecydowane i pewne, co pomoże Ci poczuć się jak prawdziwy, dumny, meksykański MACHO, a jak wypijesz za dużo …to niewykluczone, że ujawni się Twój talent wokalny i zostaniesz mariachi!!!

Powodzenia GRINGO!

5/5 - (5 votes)

Poradniki

Poradniki to portal ogólnotematyczny skupiający się na rozwiązywaniu, krok po kroku, zarówno podstawowych problemów jak i tych specjalistycznych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wyłącz Adblocka, daj zarobić ;(

Udostępniamy wartościowe informacje kompletnie za darmo. Prosimy Cię jednak o wyłączenie Adblocka, a obiecujemy, że reklamy nie naruszą Twojej prywatności ani komfortu przeglądania strony.