Jak usunąć wszystkie posty na FB?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak usunac masowo posty z facebooka

Facebook za wszelką cenę przypomina Ci o Twojej przeszłości. Pamiętasz te selfie z poprzednim partnerem pięć lat temu? Rozpoczęcie znajomości 10 lat temu z aktualnym wrogiem? Albo ta super forma na wakacjach kilka lat wcześniej? Spokojnie, Facebook zadba, że nie zapomnisz.

Niestety teraz nastały czasy, że musimy się pilnować ze wszystkim co jest publikowane w mediach społecznościowych. Kradzieże tożsamości, zdobywanie dowodów, albo prześwietlanie przez potencjalnego pracodawcę. Wszystko to co zostało opublikowane w Internecie nie jest tak łatwo usunąć, ale na pewno możemy zrobić porządek z tablicą na fejsie. Nie musisz od razu usuwać całego konta, ani usuwać wszystkiego pojedynczo. Dowiedz się jak szybko usunąć stare posty na Facebooku.

Przejrzyj swój profil na Facebooku

Może na sam start coś bardzo pouczającego. Na facebooku przejdź do swojego profilu, obok Imienia i Nazwiska rozszerz listę i wybierz opcję “Wyświetl jako”. Ta opcja daje Ci podgląd Twojego profilu jako osoby nieznajomej. 

jak usunąć posty na FB?

Możesz także wyświetlić tę stronę z perspektywy konkretnych znajomych, aby zobaczyć, co jest dla nich widoczne i niewidoczne. Po prostu wybierz ich z wyszukiwarki na górze gdzie widzisz napis „Wpisz imię znajomego”.

Czy na pewno chcesz, aby te wszystkie informacje były widoczne w Internecie? A może się okazuje, że Twój profil to same reklamy i udostępnienia?

Jak usunąć posty na FB?

Jeśli widzisz tylko jeden lub dwa posty, które chcesz usunąć, Facebook umożliwia wykonanie wszelkich akcji pojedynczo. Przejdź do swojego profilu i kliknij przycisk “Dziennik aktywności” na zdjęciu na okładce. Stamtąd możesz filtrować różne posty na osi czasu według swoich postów, postów, w których jesteś oznaczony tagami i wpisów, które inni dodali do twojej osi czasu. Znajdź rzeczy, które chcesz usunąć, kliknij ikonę ołówka i wybierz “Usuń”. 

Jak ukryć posty na profilu?

Można także ograniczyć widoczność starych zdjęć i postów, ustawiając je jako prywatne zamiast całkowicie je usuwając. Znajdź post, który chcesz ukryć, kliknij ikonę “Edytuj” po prawej stronie. W obszarze Niestandardowe przewiń w dół i wybierz “Tylko ja”. 

Jeśli ktoś popełnił grzech i oznaczył Cię bez wcześniejszej zgody, to przejdź do obraźliwego postu, kliknij “Opcje” u dołu zdjęcia i wybierz “Usuń tag”.

Jak ograniczyć stare posty?

Facebook ma również narzędzie do masowego ukrywania publicznych postów na osi czasu. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Prywatność > Ogranicz wcześniejsze posty

jak usunąć posty z FB?

Po kliknięciu przycisku “Ogranicz widoczność poprzednich postów” pojawi się ostrzeżenie z informacją, że wszystkie Twoje posty publiczne zostaną przekonwertowane tylko na znajomych. Jeśli nie masz nic przeciwko, kliknij ponownie “Ogranicz poprzednie posty”, a Twoje publiczne wpisy będą widoczne tylko dla osób z Twojej listy znajomych.

Jak usunąć wszystkie posty na FB?

Jeśli chcesz szybko usunąć wszystkie stare posty na Facebooku, musisz pobrać rozszerzenie przeglądarki Chrome o nazwie Social Book Post Manager. Wystarczy, że wejdziesz do swojego dziennika aktywności i odpowiednio skonfigurujesz rozszerzenie. Za pomocą jednego kliknięcia możesz usunąć cały rok postowania, więc upewnij się, że nie ma tam niczego, co chcesz zachować. 

Pobierz swoje dane z Facebooka

Aby pobrać kopię całej osi czasu Facebooka, przejdź do Ustawienia > Twoje informacje na Facebooku > Pobieranie Twoich informacji. Po kliknięciu “Zobacz”, będzie możliwe dokonanie wyboru poszczególnych rzeczy, które zostaną wyeksportowane. 

fb3

Kliknij opcję “Utwórz plik”, aby pobrać informacje z Facebooka na komputer. Taki backup możesz z powrotem także wgrać na Facebooka. 

fb4
5/5 - (14 votes)

Dodaj komentarz