Jak zaplanować kampanię SMS?

Artykuł zewnętrzny

kampania sms

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się tak popularne, że używanie ich w celu promowania własnego biznesu wydaje się bardzo łatwym przedsięwzięciem. Podobnie jest w przypadku mailingów, newsletterów czy reklamowej wysyłki wiadomości SMS. Pomimo że wymienione działania faktycznie nie są trudne do zrealizowania, o wiele więcej kłopotu może sprawić opracowanie odpowiedniej kampanii i harmonogramu promocji.

Co zrobić, aby kampania SMS była skuteczna?

Niezależnie od tego, jaką formę marketingu wybierzesz, niezwykle ważne jest prowadzenie działań zgodnie z przyjętym harmonogramem. Kampanie SMS pod tym względem nie różnią się niczym od innych form promocji. Musisz wiedzieć, kiedy wysłać klientowi przypomnienie lub ofertę — jaki odstęp czasowy będzie odpowiedni? O której godzinie szansa na to, że odbiorca będzie miał czas przyjrzeć się twojej ofercie, jest największa? Ustal wszystkie szczegóły, zanim przystąpisz do działania. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy agencji marketingowej.

Zaplanowanie kampanii promocyjnej nie jest łatwym zadaniem, ponieważ należy wówczas wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak:

Rodzaj produktów i usług, które oferujesz.

Analizując każdą spośród branż, zauważymy, że możemy wyróżnić jeden lub kilka momentów w roku, gdy cieszy się ona szczególnym zainteresowaniem. Może to być związane między innymi z sezonem urlopowym, pogodą, ogólnym zapotrzebowaniem lub okresem świątecznym. Przedsiębiorca musi wiedzieć, kiedy promocja powinna być najbardziej intensywna i nie może rozpocząć jej zbyt późno.

Grupy docelowe.

Jeśli twoje produkty i usługi są skierowane na przykład do osób należących do różnych grup wiekowych, musisz wziąć pod uwagę, że reklama kierowana do każdej spośród nich musi być inna. Inne są bowiem ich potrzeby i zainteresowania.

Cel kampanii.

Niektóre materiały reklamowe mają wypromować nowy produkt. Inne — zwrócić uwagę na otwartość i nowoczesność firmy. Możemy wyróżnić także między innymi kampanie społeczne i czysto informacyjne. Ich efektywne przeprowadzenie nie będzie możliwe, dopóki nie ustalisz, co dokładnie chcesz dzięki nim osiągnąć.

Kampania SMS może być bardzo skuteczna, jednak aby tak się stało, nie może być nachalna. Jeśli nie jesteś specjalistą ds. marketingu, skorzystaj z jego pomocy, aby dowiedzieć się, jaka częstotliwość komunikatów będzie najlepsza w przypadku twojej firmy.

Jak przeprowadzić efektywną kampanię SMS?

Kampanię SMS zorganizujesz we współpracy z platformą mProfi. Wystarczy, że aktywujesz konto w serwisie, a będziesz mógł skorzystać z kreatora wiadomości, kalendarza, raportów, mailingu i innych usług.

Korzystając z mProfi, zminimalizujesz koszt działań marketingowych, dotrzesz do szerokiej grupy odbiorców i zyskasz dostęp do ich bazy, a także do raportów, wieńczących poszczególne kampanie promocyjne. Wszystko pozostaje pod twoją kontrolą — dostęp do danych mają tylko upoważnione osoby, a ustawienie harmonogramu wysyłki komunikatów uruchamia automatyczne działanie systemu. Skorzystaj z tych udogodnień już dziś!

Oceń post

Dodaj komentarz