Jak zrestartować i wyłączyć iPhone 11, 11 Pro lub 11 Pro Max?

Mikołaj Mikiciuk

wyłączyć iphone

Począwszy od iPhone’a X, przycisk boczny przejął wiele funkcji związanych z przyciskiem Home, takich jak przywoływanie Siri, otwieranie skrótu AssistiveTouch i nie tylko. Więc jeśli udało Ci się przejść z iPhone’a z przyciskiem Home na iPhone z FaceID, proces wyłączania i ponownego uruchamiania jest czymś, czego musisz się nauczyć na nowo. Przeczytaj nasz artykuł: Jak wyłączyć i zrestartować iPhone 11?

Przycisk boczny twojego iPhone’a nadal zachowuje możliwość uśpienia, czy też wybudzenia urządzenia jednym naciśnięciem, ale wyłączenie go nie jest już tak proste ze względu na pełnienie innych funkcje, które Apple przypisał do tego przycisku. Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku nie wywoła sterowania zasilaniem telefonu, zamiast tego przywoła Siri.

Jak wyłączyć iPhone 11 za pomocą przycisków?

Jak wspomniano powyżej, naciśnięcie i przytrzymanie przycisku bocznego na telefonie iPhone 11, 11 Pro lub 11 Pro Max spowoduje wezwanie Siri zamiast wywoływać opcję „Przesuń, aby wyłączyć”. Teraz, aby wyłączyć iPhone’a za pomocą przycisków, możesz zrobić to na dwa sposoby. 

I sposób:

 1. Przyciśnij jednocześnie przycisk zwiększania głośności oraz przycisk wybudzania / uśpienia,
 2. Przesuń, aby wyłączyć.

Pamiętaj, że jeśli naciśniesz i zwolnisz zbyt szybko przyciski zwiększania głośności i przyciski boczne, ryzykujesz wykonaniem przypadkowego zrzutu ekranu zamiast wywoływania opcji wyłączania.

II sposób:

 1. Naciśnij i puść przycisk zwiększania głośności,
 2. Naciśnij i puść przycisk zmniejszania głośności,
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny,
 4. Przesuń, aby wyłączyć. 

Pasek SOS nie pojawia się podczas korzystania z tej metody, co eliminuje ryzyko przypadkowego wykonania połączenia pod numer 911 (wraz z koniecznością ponownego wprowadzenia hasła, jeśli zmienisz zdanie, co jest wymagane przy pierwszej metodzie).

Jak wyłączyć iPhone za pomocą menu?

Oprócz sprzętowej metody wyłączania iPhone’a, możesz teraz wyłączyć iPhone’a dzięki opcji dostępnej w aplikacji Ustawienia. Aby to zrobić wykonaj poniższą instrukcję:

jak wyłączyć iphone w menu
 1. Wejdź w Ustawienia,
 2. Przejdź do opcji „Ogólne”,
 3. Następnie przewiń w dół i naciśnij “Wyłącz”, 
 4. Przesuń, aby wyłączyć.

Uruchom ponownie za pomocą przycisków iPhone’a

Po wyłączeniu iPhone’a 11, 11 Pro lub 11 Pro Max za pomocą jednej z powyższych metod wyłączania, po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny i puść, gdy pojawi się ekran rozruchowy Apple. Poza tym podłączenie kabla Lightning w celu naładowania lub podłączenia do komputera spowoduje również ponowne włączenie iPhone’a – bez naciskania przycisku.

Uruchom ponownie za pomocą AssistiveTouch

Oprócz powyższych metod masz również możliwość ponownego uruchomienia iPhone’a za pomocą elementów sterujących na ekranie, tym razem za pomocą AssistiveTouch. Od wersji iOS 11 użyteczna funkcja ułatwień dostępu ma opcję „Uruchom ponownie”, do której można uzyskać dostęp, korzystając z poniższego menu. 

jak wyłączyć iphone 11
 1. Kliknij na AssistiveTouch
 2. Wybierz opcję “Urządzenie”,
 3. Pokaż więcej klikając na trzy kropki,
jak wyłączyć iphone 11
 1. Kliknij “Uruchom ponownie”.

Uruchom ponownie iPhone dzięki Siri

Dzięki systemowi iOS 13 zyskujesz całkowicie bezdotykową metodę ponownego uruchamiania iPhone’a 11, 11 Pro lub 11 Pro Max dzięki funkcji sterowania głosowego. Oczywiście musisz mieć skonfigurowaną i włączoną funkcję ułatwień dostępu. Więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przejdź do menu poniżej, aby uruchomić i uruchomić Sterowanie głosowe.

 1. Uruchom “Ustawienia”,
 2. Przejdź do zakładki “Dostępność”,
 3. Wybierz opcję “Sterowanie głosowe”,
 4. Włącz Sterowanie głosowe.

Jeśli posiadasz włączone sterowanie głosowe, instrukcja ponownego uruchamiania jest banalna:

 1. Powiedz “Reboot device”,
 2. Następnie w wyświetlonym komunikacie kliknij “Uruchom ponownie”.

Ponadto możesz powiedzieć „Hej Siri”, a następnie „Włącz sterowanie głosowe”, jeśli masz je skonfigurowane, ale wyłączone. Po włączeniu (wskazywanym przez niebieską ikonę mikrofonu na pasku stanu), po prostu wywołaj polecenie „Uruchom ponownie urządzenie”, jak opisano powyżej, i powiedz „Stuknij Uruchom ponownie”.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz