Jak zrobić krochmal z mąki ziemniaczanej?

Poradniki

Updated on:

jak zrobić krochmal z mąki ziemniaczanej

Do krochmalenia serwet można użyć gotowego preparatu (np. krochmalu Ługa – cena ok. 6zł za 750ml), ale doskonale usztywni serwetki zwykła mąka ziemniaczana, wiec po co przepłacać? Z pewnością zrobisz sama taki krochmal z użyciem domowego sposobu. Zapraszamy do artykułu pt. “Jak zrobić krochmal z mąki ziemniaczanej?”

Jak zrobić krochmal z mąki ziemniaczanej?

Przygotowuje się go na tej samej zasadzie co kisiel. Czyli zagotowujemy ok. pół litra wody. Do szklanki w połowie napełnionej wodą wsypujemy dwie łyżki mąki ziemniaczanej i dokładnie rozrabiamy, następnie wlewamy roztrzepaną mąkę do wrzącej wody i ciągle mieszamy, aż zgęstnieje, odstawiamy z ognia.

Suche serwetki trzeba zanurzyć w ciepłym krochmalu, potem mokre od razu prasować lub rozciągnąć na formie albo na płótnie i dobrze naciągając poprzypinać szpilkami formując kształt w jakim mają być po wyschnięciu i tak zostawić do wyschnięcia. Suche serwetki będą sztywne jak karton.

Im gęstszy jest krochmal tym sztywniejsze będą serwety. W zależności od potrzeby stężenie krochmalu możesz zwiększyć lub zmniejszyć dodając wody.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz