Jak oglądać zablokowane filmy na Youtube? Blokady

Poradniki

Updated on:

jak oglądać zablokowane filmy na youtube

Chcesz sobie obejrzeć film na Youtube, wchodzisz w odpowiedni link i co? I nic, filmu obejrzeć się nie da, bo został on zablokowany w Twoim kraju lub wymaga zalogowania i potwierdzenia swojego wieku. Na szczęście takie blokady można obejść i to bez konieczności zakładania konta w serwisie oraz bez wyjeżdżania za granicę. Wystarczy spróbować poniższych metod. Zapraszamy do artykułu pt. Jak oglądać zablokowane filmy na Youtube? Blokady”.

Blokada wiekowa, a filmy na Youtube

Na początek bardzo prosty sposób na blokady wiekowe, czyli takie, które wymagają zalogowania się, by móc obejrzeć film. Dzięki niemu zobaczymy film nawet, jeśli nie będziemy posiadali konta na Youtube. Musimy tylko lekko zmodyfikować jego adres.

Typowy link do filmu wygląda tak:

https://www.youtube.com/watch?v=kodfilmu

Zmieniamy w nim “watch?v=” na “v/” i możemy oglądać film bez logowania! Link będzie wyglądał następująco:

https://www.youtube.com/v/kodfilmu

Oczywiście odnośnik ten możemy zmieniać bezpośrednio w pasku adresu przeglądarki. Działa za każdym razem!

Jak ominąć blokadę regionalną na Youtube?

Z blokadą regionalną, czyli w przypadku zablokowania filmu w danym kraju, jest już trochę trudniej. Ale tylko trochę. Poradzić sobie z nią możemy na kilka sposobów:

Szukamy na innych serwisach

Tytuł filmu możemy wpisać w wyszukiwarkę lub spróbować go odnaleźć na innych, podobnych do Youtube, serwisach, np.: wrzuta.pl, dailymotion.com, smog.pl, liveleak.com, vimeo.com… Niestety jest to dość czasochłonne i nie zawsze daje dobre rezultaty.

Użyj Proxy

W sieci znajdziemy wiele stron, które, najprościej mówiąc, ukryją nasz adres IP i zamienią go na inny, tak jakbyśmy wchodzili na Youtube z innego kraju. Wtedy blokada nałożona np. na Polskę nie będzie aktywna, jeśli oszukamy serwis, że odwiedzamy go, powiedzmy, z Anglii. Do takiej sztuczki wykorzystać możemy chociażby proxfree.com. Wystarczy w pole koło kłódki wpisać adres strony, na którą chcemy się dostać (nie musi to być Youtube) i wcisnąć PROXFREE. Jeżeli film dalej będzie niedostępny to zmieniamy serwer w polu pod kłódką – Server Location. Standardowo ustawiony jest serwer niemiecki, a więc jeśli film będzie zablokowany również w Niemczech zmieniamy go np. na Francję lub inny kraj. Podobne serwisy znajdziemy w wyszukiwarkach pod hasłem „unblock youtube”.

Użyj odpowiedniej wtyczki

Zmiany IP możemy także dokonać za pomocą wtyczek, czyli takich dodatków do przeglądarek. Wcześniejsze metody pozwalały nam oglądać filmy bez instalacji żadnych programów, jednak niekiedy zapamiętanie adresu odpowiednich stron zmieniających IP wcale nie jest takie łatwe, a i szukanie odnośników w zakładkach może zając sporo czasu, dlatego osoby, które często chcą korzystać z filmów i serwisów zablokowanych w miejscach ich aktualnego pobytu (np. TVNplayer na wyspach, Facebook w pracy) powinny zainstalować sobie taki właśnie dodatek. Jednym z lepszych jest Hola. Pod linkiem znajdziemy wersje na Mozillę, Chrome oraz IE, działa na popularnych systemach operacyjnych (Windows, Android, iOS, Mac). Waży niewiele, a dzięki niej dwoma kliknięciami możemy zmienić swoje IP na jaki tylko kraj zechcemy – zawsze mamy ją pod ręką, gdyż ikonka wtyczki (ognik) będzie ciągle widoczna koło paska adresu w przeglądarce.

5/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz