Jak pobierać filmy z YouTube za darmo?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

youtube pobieranie filmów

Pobierz filmy z YouTube i oglądaj offline

Pobierając filmy z YouTube możesz oglądać je bez połączenia z Internetem, co idealnie nadaje się do umilenia czasu w samolocie, pociągu lub podróży do miejsc bez mobilnego dostępu do Internetu. Sprawdzi się także, jeśli Twój limit danych dochodzi do wyczerpania, a przez jakiś czas masz dostęp do darmowego WiFi. 

Sama czynność jest zaskakująco łatwa – i co najważniejsze możesz to zrobić za darmo. Sam YouTube zapewnia narzędzia do pobierania filmów (zarówno na komputery stacjonarne jak i urządzenia mobilne). Istnieją również narzędzia innych firm, z których możesz skorzystać.

Czy pobieranie filmów z YouTube jest legalne?

Zanim przejdziemy do sposób pobierania wyjaśnijmy temat samej legalności tej czynności. Używanie aplikacji innych firm do pobierania filmów z YouTube jest niezgodne z warunkami usługi Youtube – które stanowią, że możesz jedynie łączyć się i strumieniowo oglądać filmy bezpośrednio z serwerów YouTube. Pobieranie filmów z Internetu naraża nas na potencjalne naruszenie praw autorskich, chyba że masz pozwolenie właściciela praw autorskich lub sam jesteś właścicielem filmu.

W jakich formatach mogę pobierać filmy z YouTube?

Aplikacje do pobierania wideo zazwyczaj dają wybór formatów plików, a najpopularniejsze to MP4, 3GP, AVI i MOV. Wybór formatu i ustawień jakości powinien być uzależniony od tego na czym będziemy odtwarzać film i na jak dobrą jakość liczymy.

Jeśli nie lubisz wysokiej jakości wideo, to format .3GP będzie dla Ciebie odpowiedni. Jest to idealne rozwiązanie dla starszych telefonów komórkowych z małym ekranem, pliki są ekstremalnie małe.

W przypadku innych urządzeń, format .MOV będzie optymalny dla urządzeń od firmy Apple i będziemy mieć gwarancję, że zadziała na każdym komputerze Mac. Natomiast format .AVI został opracowany przez Microsoft i zadziała z powodzeniem na wszelkich komputerach PC. Najbardziej uniwersalny jest format .MP4 (odpowiednik MP3 w formacie wideo) i działa na prawie wszystkim! Dla zachowania maksymalnej kompatybilności zalecamy trzymanie się MP4.

Pobierz filmy z YouTube Premium

Jeśli posiadasz subskrypcję YouTube Premium, to jedną z dodatkowych funkcjonalności jest właśnie możliwość pobierania filmów do oglądania w trybie offline bez oprogramowania innych firm. Opcja dostępna jest w 3 aplikacjach: YouTube, YouTube Music i YouTube Gaming. Pamiętaj, że za pomocą aplikacji możesz oglądać tylko pobrane filmy – nie możesz przenieść pliku wideo na inne urządzenie, ani oglądać go za pomocą innego odtwarzacza.

Znajdź interesujący Cię materiał do oglądania offline, a następnie naciśnij przycisk „Pobierz” (szara strzałka) pod odtwarzaczem i wybierz ustawienie jakości. Po pomyślnym pobraniu filmu z YouTube możesz go znaleźć na karcie Biblioteka lub Konto.

Gdy oglądasz filmy offline konieczne jest zalogowanie się do aplikacji, ale nie jest możliwe dodawanie komentarzy ani żadnych innych reakcji. 

Jak pobierać filmy z YouTube’a na komputer

Najprostszym sposobem jest pobranie 4K Video Downloader. To darmowy program do pobierania filmów z YouTube, który jest bardzo prosty w użyciu. To wszechstronne oprogramowanie może pobierać całe listy odtwarzania, a także filmy 360 stopni i 3D, a dodatkowo bez ograniczeń wybierzemy jakość filmu ściąganego filmu. 

1. Pobierz 4K Video Downloader

Aby pobrać filmy z YouTube’a na komputerze z systemem Windows, zacznij od pobrania i instalacji “4K Video Downloader” . Po zakończeniu zaznacz pole „Uruchom” i kliknij „Zakończ”.

2. Skopiuj i wklej adres URL wideo

Otwórz przeglądarkę internetową, znajdź wideo, które chcesz pobrać z YouTube i skopiuj jego adres URL z paska adresu. Wróć do programu i kliknij zielony przycisk „Wklej link” w lewym górnym rogu.

Oprogramowanie pobierze informacje o filmie i da ci wybór opcji jakości. Różnią się one w zależności od jakości oryginalnego wideo, ale oprogramowanie może pobierać filmy z YouTube nawet w 4K, jeśli jest ono dostępne.

3. Wybierz format i jakość

Program pozwoli Ci pobrać całe filmy z YouTube’a lub zgrać sam dźwięk audio. Preferujemy wybranie formatu .MP4 dla filmów, ponieważ zapewnia to dobrą równowagę jakości i wielkości pliku. Film będzie kompatybilny w zasadzie z każdym urządzeniem.

Następnie wybierz swoją jakość. Do odtwarzania wideo na telewizorze lub komputerze zalecamy wybranie najwyższej rozdzielczości, ale pamiętaj, że konwertowanie i pobranie zajmie więcej czasu i pamięci na dysku. Na szczęście możesz sprawdzić szacowany rozmiar pliku po lewej stronie, aby zobaczyć, ile zajmie miejsca.

Możesz także wybrać miejsce, w którym pobrane wideo ma zostać zapisane, używając przycisku „Przeglądaj” u dołu. Gdy wszystkie ustawienia zostaną wybrane, kliknij „Pobierz”.

4. Pobierz film z YouTube

Film z YouTube zostanie teraz pobrany. Jeśli na kanale twórcy znajdują się inne filmy, 4K Video Downloader zapyta, czy chcesz je również pobrać. Można pobierać aż do 24 filmów jednocześnie.

5. Wypróbuj tryb inteligentny

Jeśli często pobierasz filmy w tym samym formacie, wykorzystaj Tryb inteligentny. Funkcja zapisuje twoje preferencje pobierania i załaduje je następnym razem automatycznie. Kliknij ikonę żarówki w prawym górnym rogu, a następnym razem wkleisz adres URL do 4K Video Downloader, zostanie on pobrany natychmiast z ostatnio używanymi ustawieniami.

Jak pobierać filmy z YouTube na Androidzie

Nie bez powodu TubeMate jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do pobierania filmów z YouTube’a na smartfony z Androidem. Aplikacja jest naprawdę łatwa i nie posiada żadnych skomplikowanych dodatków, które są Ci po prostu zbędne.

1. Zainstaluj TubeMate

Program do pobierania wideo TubeMate nie jest dostępny w sklepie Google Play (Google nie jest niechętnie podchodzi do działalności konkurencyjnej), więc musisz zezwolić swojemu urządzeniu z Androidem na instalowanie i uruchamianie aplikacji pobranych z innych miejsc. Po włączeniu tego ustawienia zachowaj ostrożność, ponieważ będziesz musiał mieć pewność, że pobierasz tylko aplikacje, które są bezpieczne.

Otwórz „Ustawienia” i przejdź do „Bezpieczeństwo”. Przewiń w dół, a obok pozycji „Nieznane źródła” dotknij przełącznika, aby włączyć to ustawienie. Teraz na urządzeniu z Androidem odwiedź witrynę TubeMate YouTube Downloader i wybierz jedną z witryn, z której chcesz pobrać aplikację.

2. Wybierz film do pobrania

Może pojawić się komunikat ostrzegawczy o pobieraniu plików APK, więc kliknij „OK”, aby na to zezwolić. Po pobraniu TubeMate uruchom plik i dotknij „Zainstaluj”, a następnie dotknij „Otwórz”. Następnie zostaniesz poinformowany, jakie uprawnienia musi uruchomić program do pobierania filmów. Jeśli chcesz kontynuować, poczekaj, a aplikacja się uruchomi.

TubeMate wygląda bardzo podobnie do oficjalnej aplikacji YouTube na Androida z czarnym tłem. Wyszukaj film i zacznij go odtwarzać, a następnie dotknij czerwonego przycisku „Pobierz”, który pojawi się w prawym dolnym rogu.

3. Pobierz wideo

Następną rzeczą, którą zobaczysz, jest lista formatów. Formaty wideo i audio oraz różne opcje jakości i rozdzielczości dla każdego z nich. Jeśli masz wysokiej klasy urządzenie, pobierz wersję o najwyższej możliwej jakości, ale pamiętaj, że im wyższa rozdzielczość, tym większy plik.

Kiedy będziesz pewien wyboru, ponownie naciśnij czerwony przycisk „Pobierz”. Wideo zostanie pobrane w tle, dzięki czemu możesz normalnie korzystać z telefonu.

Możesz także dodać filmy z YouTube do kolejki, aby pobrać je później. Jest to przydatne, jeśli obecnie korzystasz z 4G, a chcesz pobrać dużo filmów dopiero w momencie połączenia z Wi-Fi.

Jak pobierać filmy z YouTube’a na iPhone’a

Urządzenia na iOS wymagają zrobienia małej sztuczki. Polega ona na tym, że trzeba zainstalować małą aplikację o nazwie “Documents 5 by Readdle”. Co do zasady jest to menedżer plików, ale posiada również opcję pobierania wideo z YouTube. Proces jest trochę nieco bardziej kłopotliwy niż w systemie Android, ale wciąż prosty.

Przede wszystkim znajdź materiały, który chcesz pobrać w aplikacji YouTube na iOS lub Safari. Po znalezieniu dotknij ikony „Udostępnij”, a następnie „Kopiuj link”.

Otwórz aplikację “Documents 5” i poszukaj ikony przeglądarki internetowej, która jest małym kompasem w prawym dolnym rogu wyświetlacza. Stuknij w nią i przejdź do strony: savefrom.net . Wklej adres klipu YouTube do dużego pola wprowadzania, wybierz preferowane opcje jakości, a plik zacznie się pobierać.

Po zakończeniu pojawi się w sekcji Pliki do pobrania, z której możesz przeciągnąć go nad „Zdjęcia > Rolka z aparatu”, aby był dostępny poza aplikacją Documents.

Jak pobierać filmy z YouTube’a na komputer Mac

Na komputerze Mac jest wiele możliwości, ale jedną z najprostszych jest aplikacja MacX YouTube Downloader. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać link i wybrać opcje jakości. Możesz pobrać wiele klipów jednocześnie.

4.4/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz