Jaka półka przyda się w mieszkaniu?

Artykuł zewnętrzny

jaka półka

Półka to element, jaki przyda się w każdym mieszkaniu. Służy do przechowywania książek, zabawek, akcesoriów czy butów. Dlaczego ten element jest niezbędny w każdym domu? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

Półka na buty w przedpokoju – klucz do zachowania porządku

Wchodząc do mieszkania pierwsze co widzimy to przedpokój. Można powiedzieć, że jest to wizytówka dla całego mieszkania. Powinien być tam zawsze porządek oraz dbałość o najmniejsze szczegóły. Funkcjonalna półka to rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie porządek, ale również może być rewelacyjnym elementem dekoracyjnym. Dzięki niej możemy zapełnić pustą ścianę oraz stworzyć przestrzeń dla naszego obuwia. Odpowiednio dobrane półki potrafią dodać elegancji w przedpokoju. Dzięki półce przedpokój może wydawać się bardziej spójny czy harmonijny.   

W obecnych czasach właściwie każdy detal ma znaczenie. Półki na buty to nie tylko praktyczne miejsce do przechowywania ulubionych par butów, ale także element dekoracyjny. Wybierając półkę, nie tylko decydujemy się na dodatkową przestrzeń, ale także zmieniamy wygląd przedpokoju. Zaczynając od prostych rozwiązań, a kończąc na bardziej wyrafinowanych projektach. Warto poświęcić czas, by znaleźć idealną półkę, która będzie pasowała do naszego mieszkania oraz spełni swoją rolę. Przykładowe półki można znaleźć na stronie https://hurtownia-mebli.pl/polka-na-buty/

Półki wiszące – jak je rozmieścić na ścianie?  

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem do każdego pokoju są półki wiszące. Pasują one niemal dla każdego stylu. Z reguły charakteryzują się niezwykle prostym designem. Rozmieszczenie półek w pomieszczeniu nie należy do najprostszych zadań. Dużo zależy od naszych upodobań oraz możliwości. Jeśli mamy mnóstwo miejsca na ścianie, możliwa jest większa dowolność. Półki można powiesić obok siebie bądź jedną pod drugą. Nie muszą one być symetryczne. Mogą one również tworzyć pewien układ, rozmieszczone niesymetrycznie pomogą utworzyć ciekawą dekorację na ścianie. 

Trzeba mieć też na uwadze, że na efekt końcowy wpływ ma także to jakie dodatki postawimy na półce ściennej. Półki należy rozmieścić w taki sposób, by prezentowane na niej przedmioty odpowiednio się komponowały. Trzeba zastanowić się nad tym, ile powinny wynosić odległości pomiędzy półkami i czy odległości te nie są zbyt małe. 

Zawieszenie półek na ścianie to zdecydowanie jeden z prostszych sposobów na zmianę aranżacji, która nie musi wymagać użycia przez nas narzędzi. 

Gdzie jeszcze dobrze sprawdzą się półki ścienne? 

Półka ścienna idealnie sprawdzi się w pokoju na poddaszu. Z reguły takie pomieszczenia nie są zbyt ustawne. Dlatego wygospodarowanie tam miejsca na regał może okazać się niemożliwe. Świetną alternatywą są półki ścienne. Żeby dobrze się prezentowały, musimy wybrać półki, które mają odpowiednią długość. Dzięki temu krawędzie będą kończyć się w jednym miejscu. 

Takie półki to również świetny sposób na uzupełnienie wnęki. Aranżacja tego miejsca często przysparza problemów. Często zdarza się, że wnęka nie jest zbyt głęboka, więc nie zmieści się tam komoda. Wiele osób nie chce tracić miejsca, dlatego z chęcią decyduje się na powieszenie półki. Półki można powiesić na całej wysokości ściany, dzięki czemu zyskamy mnóstwo potrzebnego miejsca. Półki we wnęce mogą służyć za domową biblioteczkę bądź miejsce, gdzie eksponowane są rodzinne pamiątki.   

Półka wisząca w sypialni? 

Półki wiszące świetnie sprawdzą się w sypialni nad łóżkiem. Można umieścić na nich doniczki z kwiatami, bądź ramki ze zdjęciami. Taka półka może też pełnić funkcję podpory pod obraz. Nad łóżkiem można powiesić kilka półek bądź zdecydować się na modne rozwiązanie, jakim jest długa półka. Wybierając jedną, należy powiesić ją dokładnie nad łóżkiem względem krawędzi łóżka. Dobre miejsce stanowi też ściana nad komodą bądź wnęka w ścianie. 

Półka ścienna w salonie – czy to dobry pomysł? 

Salon to kolejne miejsce, gdzie półki sprawdzą się rewelacyjnie. Taką półkę można powiesić nad sofą czy narożnikiem. W takim przypadku także można zdecydować się na jedną bądź kilka półek. Wiele zależy od naszych upodobań oraz potrzeb. Dobrym rozwiązaniem jest także ustawianie pamiątek na danych półkach. 

Innym miejscem w salonie, gdzie wieszane są półki jest miejsce nad szafką RTV. Innym miejscem jest ściana nad komodą. Taka ściana na pewno zwróci uwagę gości, więc warto postawić na niej ładne dodatki. 

Półki wiszące do pokoju dziecięcego? 

W przypadku pokoju dziecięcego półki można powiesić nad łóżkiem oraz nad biurkiem. Trzeba umieścić je na odpowiedniej wysokości. Dzięki temu dzieci będą mogły dosięgnąć po zabawki czy książki. Półka skrzynka to ciekawy pomysł, który w odróżnieniu od klasycznej półki, da gwarancję, że zamieszczone tam rzeczy nie spadną. 

Nietypowym pomysłem są półki w kształcie drzewek czy domku. Charakteryzują się one niecodziennym designem i dostępne są w wielu kolorach oraz kształtach. Dzięki temu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających dzieci. Wybór odpowiedniej półki zależy od naszego indywidualnego gustu.   

Oceń post

Dodaj komentarz