Kilka słów na temat osuszaczy powietrza

Artykuł zewnętrzny

osuszacze powietrza

Nadmierna wilgotność daje się we znaki i nie pozwala o sobie zapomnieć – mokra elewacja to nie tylko nieprzyjemny, ciężki do usunięcia zapach, ale także zwiększone ryzyko powstawania grzybów i pleśni, co nie pozostaje bez znaczenia w kontekście zdrowia. Dodatkowo, nadmierna wilgoć nie pozostaje również łaskawa dla naszych portfeli – wpływa na koszt ogrzewania. Aby rozwiązać problem nadmiernej wilgoci warto zapoznać się z osuszaczami powietrza. Czy są wspomniane wcześniej osuszacze powietrza, jaką pełnią funkcję oraz gdzie znajdą zastosowanie? Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Klasyfikacja

Możemy wyróżnić kilka rodzajów osuszaczy – m.in. osuszacz kondensacyjny i absorpcyjny. Osuszacze adsorpcyjne wykorzystują zjawisko gromadzenia wilgoci. Składają się z rotora oraz cechują stałą wydajnością bez względu na panującą wilgotność oraz temperaturę. Kondensacyjny osuszacz powietrza natomiast eliminuje nadmiar wilgoci poprzez chłodzenie powietrza do temperatury niższej od punktu rosy. Dzięki temu para wodna znajdująca się w powietrzu ulega skropleniu. Należy mieć na względzie jednak, że taki typ osuszaczy nie sprawdzi się przy temperaturach niższych niż 0-5°C. 

Czym charakteryzuje się przemysłowy osuszacz powietrza?

Osuszacz przemysłowy utrzymuje pod kontrolą wartość wilgotności w budynkach przemysłowych, w magazynach, a także na halach produkcyjnych. Taki typ osuszacza powoduje przyspieszone parowanie, wysychanie wody oraz umożliwia eliminację skutków zalania. Osuszacz powietrza przemysłowy pozwala na osuszenie danej konstrukcji. Ważną kwestią jest fakt, iż tego typu osuszacze najlepiej spełniają swoją funkcję w budynkach, do których nie przenika wilgotne powietrze z zewnątrz. Pomieszczenia powinny być wyposażone w drzwi i okna. Odwilżacze powietrza niejednokrotnie znacznie ułatwiają prace budowlane, w których wykorzystywane są mokre materiały. Rozpoczęcie prac wykończeniowych zazwyczaj pociąga za sobą konieczność odpowiedniego wysuszenia podłóg i ścian, co może być znacznie utrudnione w sytuacji, kiedy w danej przestrzeni utrzymuje się parująca woda. Osuszacze okazują się w takich przypadkach bardzo przydatne. 

Aby znaleźć profesjonalny osuszacz powietrza wysokiej jakości w przystępnej cenie zachęcam do zapoznania się z ofertą Elektrogiełdy – https://elektrogielda.com/51249-osuszacze-powietrza. Elektrogiełda to wielopokoleniowa firma tworzona z ogromną pasją, której główną wartością jest fachowe doradztwo i zadowolenie Klienta. Pełen profesjonalizm zespołu oraz najwyższej jakości produkty od sprawdzonych producentów gwarantują zadowolenie z zakupów. W ofercie znajdziesz również świetnej jakości manometry, przekaźniki ciśnienia, elementy montażowe, elementy odgałęziające, sprzęgające z zaworem zwrotnym itd. 

Osuszacz sprężonego powietrza – na te parametry zwróć szczególną uwagę

Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę na przepływ powietrza w układzie, temperaturę sprężonego powietrza i ciśnienie robocze. Należy szczegółowo oszacować metraż pomieszczenia oraz ocenić wydajność urządzenia. Odpowiednio dopasowane parametry pozwolą Ci mieć pewność, że wybrany osuszacz w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Oceń post

Dodaj komentarz