Księgowość online zalety

Artykuł zewnętrzny

ksiegowosc online

Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że dzisiaj wiele spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej można załatwić z dowolnego miejsca. Taką usługą stały się też zdalne usługi księgowe. Czy dla wszystkich przedsiębiorców księgowość online będzie dobrym rozwiązaniem? Jakie są zalety księgowości online?

Na czym polegają usługi księgowości online?

Pod pojęciem księgowości online rozumie się usługi księgowe i rachunkowe świadczone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii cyfrowych. Biura księgowe wykorzystują takie rozwiązania, jak RPA (ang. Robotic Process Automation) oraz cloud computing, aby w możliwie największym stopniu zautomatyzować workflow świadczonych usług.

Biuro rachunkowe MAZA wykorzystuje także oprogramowanie OCR (ang. Optical Character Recognition), aby uczynić codzienną pracę księgowych szybszą i prostszą. System automatycznie rozpoznaje pismo odręczne, a następnie wypełnia odpowiednie formularze. Czy prowadzenie księgowości online to dobry pomysł?

Zalety prowadzenia księgowości online

Trudno zaprzeczyć, że nowoczesne rozwiązania informatyczne znacząco ułatwiają prowadzenie działalności gospodarczej. Jakie są zalety księgowości online?

Łatwość obsługi księgowej i rachunkowej firmy

System magazynowy online powoduje, że wystawianie faktur oraz generowanie różnego rodzaju dokumentów księgowych jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz księgowości uproszczonej, jak księga przychodów i rozchodów jest w dużej mierze zautomatyzowane, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka błędu po stronie pracowników biura.

Oszczędność czasu

Dzięki rozwiązaniom online masz stały dostęp do najważniejszych informacji i dokumentów księgowych. Osobisty kontakt z biurem rachunkowym został zastąpiony doradcami przypisanymi do konkretnej firmy. Przedsiębiorca nie musi już osobiście zawozić dokumentów księgowych, wystarczy wysłać je szyfrowanym połączeniem.

Niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej

Księgowość online dla Twojej firmy może okazać się tańszą alternatywą niż zatrudnienie księgowego na etacie. Pozwala na łatwą skalowalność usług bez konieczności ponoszenia stałych, wysokich kosztów. Korzystanie z rozwiązań chmurowych to jeden ze sposobów na optymalizację wydatków związanych z firmą.

Wady księgowości online

Choć usługi księgowe świadczone za pośrednictwem internetu to niezwykle wygodne rozwiązanie, nie w każdym przypadku okaże się najlepsze.

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z faktu, że do obsługi systemu informatycznego niezbędne jest posiadanie pewnych umiejętności obsługi komputera. Dla przedsiębiorców, którzy swój biznes zakładali jeszcze w latach 80. lub 90. ubiegłego wieku klasyczne usługi biura rachunkowego mogą wydać się prostsze.

Dodatkowo księgowość online wymaga nakładu czasu związanego z obsługą systemu informatycznego, a także przynajmniej podstawowej wiedzy na temat księgowości i rachunkowości w firmie.

Księgowość online – rozwiązanie dla dużych przedsiębiorców czy małych firm?

Dużym atutem nowoczesnych rozwiązań rachunkowych jest możliwość łatwego skalowania świadczonych usług. Dlatego księgowość online sprawdzi się dobrze zarówno w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółki kapitałowej prawa handlowego zatrudniającej setki pracowników.

Dla przedsiębiorców, którzy poszukują sprawdzonego biura rachunkowego prowadzonego przez osoby z doświadczeniem, doskonałym wyborem będzie biuro rachunkowe MAZA. To ponad 30 lat doświadczenia w obsłudze księgowej i rachunkowej oraz w zakresie kadr i płac firm niezależnie od skali prowadzonej przez nie działalności. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie w obrocie gospodarczym, a jednocześnie niestraszne Ci nowoczesne programy i rozwiązania techniczne, zajrzyj na: https://maza.pl/ i sprawdź, jak pracuje się z profesjonalistami. 

Oceń post

Dodaj komentarz