Kto prowadzi skup złota?

Artykuł zewnętrzny

skup złota

Wiele osób i całkiem słusznie traktuje złoto jako lokatę środków finansowych. Inni posiadają w domu złote przedmioty odziedziczone po rodzinie. Jeszcze innych sytuacja zmusza do szybkiego pozyskania gotówki. Złoto ma tę zaletę, że zawsze szybko i łatwo da się spieniężyć, jednak jak uzyskać najlepszą cenę?

Jak wycenić złote przedmioty?

Wyceny złota trudno dokonać na własną rękę. Najlepiej zrobi to oficjalnie działający skup złota. Cena złota jest uzależniona od wielu czynników. Najważniejszym jest w jakiej postaci występuje. Największą wartość posiadają złote monety i sztabki w stanie menniczym. Oznacza to, że opakowane są w zapieczętowane i certyfikowane opakowania, które gwarantują ich próbę, wagę i nienaruszony stan. Te same przedmioty wyjęte z pudełek, nawet jeśli przechowywane były wyjątkowo starannie i pieczołowicie stracą na wartości w momencie rozpieczętowania. Monety i sztabki posiadające wyraźne uszkodzenie mechaniczne i przetarcia mogą być wycenione albo jako monety i sztabki, a w przypadku bardzo dużych ubytków jako tak zwany złom. Niestety jako złom skup złota potraktuje także biżuterię i inne złote przedmioty niezależnie od wartości 2iartystycznej czy historycznej.

Jak wygląda transakcja w profesjonalnym skupie złota ?

Artar.eu to firma wyspecjalizowana w obrocie metalami szlachetnymi. Pierwszym etapem przed każdą transakcją jest wycena – niezobowiązująca i darmowa. Artar.eu weźmie tutaj pod uwagę rodzaj złotego przedmiotu, próbę złota,wagę a także stan zachowania. Jeżeli przedmiot nie posiada wybitej próby probierczej artar.eu jest w stanie określi próbę i zwrócić się do państwowego urzędu o jej wybicie. Ta usługa jest już płatna. Po wycenie klient otrzyma ofertę kupna, którą może przyjąć lub nie. W wypadku zaakceptowania oferty zostanie sporządzona umowa kupna sprzedaży, a po jej podpisaniu wypłacona będzie na miejscu gotówka. Artar.eu dochowuje tajemnicy handlowej i zapewnia swoim klientom dyskrecję.

Co można zanieść do skupu złota ?

Wszystko co posiada wybitą próbę lub to, co podejrzewamy, że zostało wykonane z cennego kruszcu. Skup złota przyjmie monety i sztabki zarówno w stanie menniczym jak i luzem, biżuterię, złote sztućce, oprawki okularów, a także fragmenty złotych przedmiotów. Sprzedając biżuterię należy pamiętać, że jedyne kryterium jej wyceny to próba i waga. Jeżeli posiada ona znaczną wartość artystyczna na pewno korzystniejszą wycenę będzie można uzyskać w antykwariacie. Skup złota zawsze daje gwarancję najlepszej ceny. Sprzedawanie złota osobom prywatnym prawie zawsze będzie wiązać się z zaniżoną ceną.

Oceń post

Dodaj komentarz