Kurs języka angielskiego w firmie

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

kurs języka angielskiego

Język angielski jest w tej chwili jednym z najbardziej powszechnie używanych języków w relacjach biznesowych. Firma, która pragnie rozwijać się na rynku międzynarodowym musi zdawać sobie sprawę z tego, że aby zaistnieć za granicą będzie potrzebować wykwalifikowanego zespołu biegle posługującego się językiem angielskim.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest zatrudnianie osób, które już potrafią mówić po angielsku. Minusem tego jest to, że ograniczają sobie tym sposobem wybór z puli dostępnych kandydatów (a w przypadku niektórych branży może to być wybór pomiędzy wysoko wykwalifikowanym specjalistą a amatorem). Kolejnym minusem jest to, że wiele branż posługuje się specjalistycznym językiem, którego prawdopodobnie potencjalny kandydat nie pozna na zwykłym kursie języka angielskiego. Natrafiając na tyle przeciwności – jakie rozwiązanie pozwoli firmie na znalezienie odpowiedniej kadry?

Angielski dla firm, czyli kurs przeznaczony dla pracowników

Tak naprawdę jedynym sposobem na zagwarantowanie, że nasz pracownik ma najwyższe kwalifikacje jest zapewnienie mu możliwości rozwoju. Jeśli chcemy, aby nasz pracownik znał angielski na odpowiednim poziomie, musimy zapewnić mu możliwość nauki języka. Jak to uczynić? Na rynku dostępnych jest wiele kursów angielskiego dla firm. Mają one różne postacie – kursy grupowe, indywidualne, online. Jaki kurs jest najlepszy? To zależy od potrzeb firmy. Jeśli mamy na uwadze finansowe aspekty, to kursy grupowe są tańsze od kursów indywidualnych. Natomiast kurs indywidualny gwarantuje, że kursant skupia na sobie całą uwagę lektora, a dzięki czemu kurs jest dostosowany do jego potrzeb. Na kursie grupowym lektor nie może zaspokoić potrzeb wszystkich, dlatego albo dostosowuje się do najsłabszego ucznia, a wtedy najlepszy kursant się nudzi. Albo odwrotnie, dostosowuje się do najlepszych kursantów, a słabsi uczniowie nie nadążają. Jak więc wybrać angielski dla firm, który zarazem zaspokoi potrzeby wszystkich uczniów, jak i nie pogrąży finansowo firmy?

Tutaj rozwiązaniem jest trzeci rodzaj z wcześniej wymienionych kursów – kurs online. Kursy online są o wiele tańsze od kursów z lektorem (czy to grupowych, czy indywidualnych). Często cały miesiąc dostępu do kursu online może równać się jednej lub dwóm lekcjom kursu stacjonarnego! A jeśli chodzi o poziom kursu – to każdy kursant indywidualnie dobiera sobie swój poziom nauki. Dodatkowym plusem jest to, że dzięki dostępności kursu językowego online, kursant może wybrać sobie miejsce oraz czas nauki, a nawet tempo w jakim się uczy! Naprawdę, to tak jakby kurs online był zaprojektowany z myślą o angielskim dla firm!:) Więcej info znajdziesz na Ellalanguage.com/pl/.

Oceń post

Dodaj komentarz