Najlepsze agregaty prądotwórcze FOGO. Jakie modele polecamy?

Artykuł zewnętrzny

agragaty prądotwórcze

FOGO to polska firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji agregatów prądotwórczych. Ich urządzenia cieszą się dużą popularnością ze względu na wysoką jakość, niezawodność i przystępne ceny. Marka obsługuje klientów z segmentu przemysłowego, kolejowego, medycznego, prywatnego i wielu innych. W tym artykule przedstawimy kilka modeli generatorów, które sprawdzą się w różnych zastosowaniach.

Fogo FV 20000 TRE

Agregat prądotwórczy 20 kW FOGO w wersji FV 20000 TRE to idealny wybór dla osób potrzebujących dużej mocy. Generator posiada czterosuwowy silnik spalinowy Briggs&Stratton o mocy maksymalnej 19,5 kVa, który pozwala na zasilanie domów, firm i obiektów użyteczności publicznej.

Model jest wyposażony w system AVR zapewniający stabilne napięcie wyjściowe, co chroni podłączone urządzenia przed uszkodzeniem. Sprzęt został wyposażony w pojemny zbiornik paliwa (45 litrów), który pozwala na długą pracę bez konieczności tankowania.

Użytkownicy chwalą jego nowoczesną konstrukcję i technologie, takie jak: tłumik z przyłączem węża do spalin, licznik czasu pracy czy zabezpieczenie przeciążeniowe. Z myślą o wygodzie inwestorów, agregat został wyposażony w system rozruchu elektrycznego.

agregat prądotwórczy
Fogo FV 20000 TRE

Fogo FH 6001

Model ten świetnie sprawdza się w domowych warsztatach, na działkach oraz w sytuacjach awaryjnych, kiedy potrzebujemy zasilania w biurze. Jest to generator benzynowy z silnikiem Honda GX390. Dwa gniazda (230 V 16A i 32A) pozwalają na dostarczenie prądu dla wielu urządzeń naraz.

Nad spokojem użytkowania czuwają zabezpieczenia przeciążeniowe oraz czujnik poziomu oleju. Stosunkowo niskie zużycie paliwa (2,7 l/h) oraz niewielka waga umożliwiająca łatwy transport sprawiają, że agregat FOGO 6001 jest jednym z najchętniej kupowanych produktów na rynku.

Fogo F 3001

Nie agregat prądotwórczy FOGO 7 kW, a model mniejszej mocy znalazł się na naszej liście. Dlaczego? To jednofazowe urządzenie cechuje się wyjątkową efektywnością i niezawodnością. Decyduje o tym przede wszystkim benzynowy silnik Rato R 210. Maszyna generuje stabilne napięcie 230 V idealne do zasilania różnego rodzaju urządzeń budowlanych. Łatwość uruchomienia i obsługi sprawia, że chętnie nabywają go także osoby fizyczne do użytku domowego w przypadku przerw w dostawie prądu.

Na uwagę zasługują jego cechy specyficzne:

  • Wysoka klasa izolacji prądnicy H – izolacyjność do 180°C zapewnia długotrwałą wydajność.
  • Niski poziom zakłóceń THD na poziomie ≤ 6 % – gwarantuje bezpieczne użytkowanie także delikatnych urządzeń elektronicznych.
  • Stopień ochrony prądnicy IP 23 – zapewnia ochronę przed przypadkowym dotykiem palcem oraz kroplami wody, padającymi pod kątem nie większym niż 60° od pionu.
  • Prąd startowy prądnicy 300% – umożliwia szybkie i łatwe uruchomienie agregatu prądotwórczego.

To uniwersalne, sprawdzone urządzenie, które świetnie sprawdzi się praktycznie wszędzie – różnego rodzaju agregaty FOGO znajdziesz w Gotex.

Fogo F 2001 IS Generator Inwerterowy

Ostatnim urządzeniem, które chcemy wyróżnić w naszym zestawieniu jest agregat inwerterowy z silnikiem Rato R 80 I. Generuje on prąd o wysokiej jakości, wolny od zakłóceń, co czyni go bezpiecznym dla czułych urządzeń, takich jak komputery, laptopy i telewizory.

Fogo F 2001 IS jest bardzo cichy, dlatego chętnie wykorzystuje się go do użytku w domu lub w biurze. Waży zaledwie 22 kilogramy, co czyni go łatwym do transportu i przenoszenia, na przykład na kemping. Ten model to świetna opcja dla osób poszukujących przenośnego, niezawodnego źródła energii.

Agregat prądotwórczy Fogo F 2001 IS
Agregat prądotwórczy Fogo F 2001 IS
Oceń post

Dodaj komentarz