Park rozrywki w Kołobrzegu – idealne miejsca dla całej rodziny

Artykuł zewnętrzny

park rozrywki

Kołobrzeg jest pięknym, fascynującym miastem, znajdującym się na północy Polski. Nic dziwnego, że każdego roku przyciąga rzeszę turystów. Jednym z miejsc, którego nie sposób nie odwiedzić, będąc nad morzem, jest park rozrywki w Kołobrzegu – Pomerania Fun Park. To jedna z najbardziej lubianych atrakcji w Kołobrzegu i okolicach. Co warto wiedzieć na temat Parku Pomerania?

Kołobrzeg to przede wszystkim wspaniałe widoki, bliskość morza, piaszczyste plaże i rozmaitość atrakcji. Jest to miasto z rozbudowaną ofertą turystyczną, w którym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kołobrzeg jest idealnym miastem na odpoczynek dla osób w każdym wieku. Oferuje m.in. atrakcje turystyczne dla najmłodszych, przez co przyciąga wiele rodzin z dziećmi. Jednym z głównych powodów, dla których warto odwiedzić Kołobrzeg z całą rodziną, jest Pomerania Fun Park.

1. Park rozrywki w Kołobrzegu: gdzie się znajduje?

Pomerania Fun Park to największy Park Rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim, koło Kołobrzegu, a konkretnie – w miejscowości Dygowo, oddalonej 14 km od miasta. Do parku rozrywki można dojechać autobusem (trasa Kołobrzeg – Białogard lub Kołobrzeg – Skoczów) bądź własnym samochodem.

Parking dla samochodów osobowych i autokarów w tym miejscu jest dostępny przez cały rok, nie tylko latem. Opłatę należy uiścić w kasie Parku, jednorazowo za cały dzień postoju.

2. Park Pomerania – najważniejsze informacje

Park rozrywki w Kołobrzegu to miejsce pełne wrażeń dla małych i dużych – dzieci i dorosłych, turystów oraz tubylców. Jest to największe wesołe miasteczko blisko morza w Zachodniopomorskiem i jedna z najbardziej lubianych atrakcji w Kołobrzegu i okolicy.

Oferta dostosowana jest do dzieci w różnym wieku, zapewni moc wrażeń również nastolatkom i opiekunom: rodzicom czy dziadkom. Tutaj nikt nie będzie się nudził, ani narzekał na brak wrażeń! Park Pomerania to liczne karuzele, strefa wodnej zabawy, mini Zoo, wioska Wikingów, czy też uwielbiane przez najmłodszych dmuchańce. Jedna jest pewne – tutaj nikt nie będzie się nudził!

3. Pomerania Fun Park: atrakcje

Jeśli interesują cię atrakcje Kołobrzegu dla całej rodziny, Park Pomerania z pewnością cię nie zawiedzie. Oferuje świetną zabawę i moc niezapomnianych wrażeń. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, jak i wycieczek szkolnych.

Powyżej wspomnieliśmy już w telegraficznym skrócie o atrakcjach Pomerania Fun Park, omówmy zatem szczegóły. Wodny Świat Pomeranii to kilka basenów i rozbudowana plaża, która pozwala na relaks. Do dyspozycji gości pozostaje m.in. odkryty basen dmuchany Rekin z wieloma zjeżdżalniami, basen zewnętrzny ze zjeżdżalniami rurowymi wodnymi, czy też ogromna dmuchana zjeżdżalnia. Goście mogą również skorzystać z rowerków wodnych.

A jeśli nie woda, to może… karuzele oferujące niezapomniane podniebne przeżycia? Godne uwagi jest m.in. Wahadło Extreme oraz Dragon. Dzieci z pewnością będą zachwycone Latającymi Słonikami.

Na terenie Parku znajduje się także wspaniałe Mini Zoo, w którym wciąż przybywa lokatorów. Są to m.in. kuce, alpaki i majestatyczne pawie. Najmłodsi goście chętnie spędzą czas w Hali Zabaw, której powierzchnia to aż 3000 m². Na pewno spodobają im się również dmuchane atrakcje, miejsca, w których można do woli skakać albo się wspinać.

4. Ceny w parku rozrywki 

Jeśli chodzi o ceny w Pomerania Fun Park, są one dość zróżnicowane, a ostateczna kwota zależy od kilku czynników, m.in. wieku gościa czy też sezonu, w którym odwiedza Park Rozrywki. Szczegółowy cennik, opracowany dla indywidualnych gości i wycieczek, z uwzględnieniem biletów pełnopłatnych i zniżkowych, można znaleźć na stronie internetowej Pomerania Fun Park.

5. Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg?

Kołobrzeg to urokliwe nadmorskie miasto, ale przecież – jak wszyscy wiemy – nie samym plażowaniem urlopowicz żyje, szczególnie, gdy pogoda niespecjalnie dopisuje. Czym można się zająć w Kołobrzegu i okolicach, gdy zmęczy nas już całodniowe szaleństwo w Pomerania Fun Park?

Wśród miejsc, które z pewnością zasługują na uwagę gości, wskazać można: park linowy w Kołobrzegu, Ukrytą Krainę, Aquapark czy Muzeum Bursztynu. Trudno wyobrazić sobie wyprawę bez odwiedzenia latarni morskiej czy Skansenu Morskiego. Wielu turystów z pewnością zainteresują rejsy statkiem, zapewniające moc niezwykłych przeżyć. Dorośli chętnie korzystają ze strzelnicy na deptaku bądź odwiedzają Muzeum Oręża Polskiego.

Zwiedzając okolicę, z pewnością warto odwiedzić imponujące Ogrody Hortulus Spectabilis mieszczą się w Dobrzycy, oddalonej o około 30 km od Kołobrzegu. To prawe 30 różnych ogrodów tematycznych, takich jak ogród skalny, leśny, japoński czy śródziemnomorski. 

Jedno jest pewne: w Kołobrzegu i okolicach nie sposób się nudzić i każdy, nawet najbardziej spragniony wrażeń turysta, z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Oceń post

Dodaj komentarz