Pomysł na wakacyjny wypad w Krakowie

Artykuł zewnętrzny

wakacyjny wypad w Krakowie

Najlepsze hotele w Krakowie trzeba rezerwować naprawę ze sporym wyprzedzeniem, inaczej na kilkanaście dni przed planowanym wyjazdem można się niemiło zaskoczyć. 

Stare Miasto — to trzeba zobaczyć

Kraków jest doskonałym miejscem na wakacyjny weekendowy wypad. To miasto oferuje tak wiele, że ryzyko, że będziesz się nudzić, jest właściwie żadne. Nawet jeśli polska pogoda postanowi spłatać ci figla i się rozpada, w Krakowie znajdziesz tak dużo miejsc z ciekawymi atrakcjami, że i w takiej sytuacji sobie poradzisz. 

Przede wszystkim samo Stare Miasto w piękną pogodę to idealny (i niemały) teren do zwiedzania. Sukiennice, Kościół Mariacki i sam Stary Rynek to dopiero początek. Wokół tego głównego placu masz przepiękne kamienice, wiele z nich kryje w sobie małe galerie, muzea, przepiękne wejścia, na których podziwianiu spędzić można spokojnie co najmniej jeden dzień. Do tego oczywiście Wawel i wszystko to, co kryje w sobie ta dawna siedziba polskich królów. Wiele jest tutaj do odkrycia tak dla miłośnika architektury, militariów, historii, malarstwa, rzeźby lub pięknych widoków. Wokół Barbakan, Planty i wymieniać można jeszcze długo. Stare Miasto kryje w sobie wiele niespodzianek, na których eksplorację wakacje to idealny czas.

Nie tylko w centrum Krakowa 

Kraków to jednak nie tylko ścisłe centrum i Stare Miasto. Warto zapuścić się trochę dalej. Spacer Wisłą może doprowadzić cię najpierw do fantastycznej Cricoteki, czyli muzeum-archiwum poświęconemu działalności rewolucjonisty teatralnego Tadeusza Kantora. Trochę wcześniej, niedaleko wyjścia z Planów znajduje się także Muzeum Narodowe, w którym są wybitne wystawy. Do tego jeszcze wcześniej warty odwiedzenia jest Teatr Stary im. Juliusza Słowackiego. 

Dalej możesz spacerować także na krakowski Kazimierz, który uwodzi chrześcijańsko-żydowską historią, wyjątkową architekturą. Do tego mamy tutaj coraz ciekawszą ofertę odnawiających się małych galerii, manufaktur. Można tutaj także przepysznie zjeść. To jedno z miejsc Krakowa, gdzie naprawdę warto wybrać się na śniadanie lub kolację. 

Będąc w Krakowie, warto choć raz odwiedzić na Zabłociu Fabrykę Schindlera, która obecnie jest poruszającym muzeum historycznym z bardzo nowoczesną, przemawiającą do wyobraźni instalacją. Niedaleko znajduje się także MOCAK, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, które także ma wiele ciekawy wystaw do zaoferowania.

W zupełnie inne rejestry architektury i historii zabrać cię może także wyprawa do krakowskiej Nowej Huty. 

Warto więc podczas krakowskiej eskapady uciec choćby na jedno popołudnie poza Stare Miasto i zobaczyć Kraków także od nieco innej strony. 

Hotel w Krakowie — jak wybrać?

Zarezerwować hotel w Krakowie z pewnością warto z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Po Warszawie jest to jedno z najbardziej popularnych miast, odwiedzanych tak przez turystów, biznesmenów, edukatorów, polityków, Polaków i gości zagranicznych. Nic więc dziwnego, że w Krakowie hotele są gęsto rozsiane po całym mieście. Jeśli jednak interesują cię tanie hotele lub też zależy ci na konkretnej lokalizacji, z pewnością warto odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie pokój. 

Największą popularnością cieszą się oczywiście hotel w ścisłym centrum miasta. Nocleg na Starym Mieście w Krakowie ma przede wszystkim swój niesamowity urok, a ponadto to idealny punkt do dalszego zwiedzania miasta. Takie pokoje oferuje np. https://hotel-logos.pl/

Do dyspozycji gości hotele oddają często naprawdę wyjątkowo urządzone pokoje. Klimat krakowskich kamienic jest po prostu nie do podrobienia. Wiele osób woli go zamiast wielkiego hotelu z centrum fitness i innymi atrakcjami. 

Jeśli jesteś w podróży biznesowej, jest spora szansa, że to właśnie w pobliżu Starego Miasta będziesz mieć firmowe eventy, a jeśli nawet nie to wieczorne spotkania z pewnością. Z punktu widzenia turysty, Stare Miasto i jego okolice oferują to, co Kraków ma w sobie najpiękniejszego. 

Planując podróż do stolicy Małopolski, warto wziąć przede wszystkim uwagę, co planujesz tutaj robić, gdzie potrzebujesz dotrzeć itd. Czasami ważniejsza będzie dla ciebie bliskość dworca PKP niż lokalizacja hotelu na Starym Rynku w Krakowie. 

Kraków — hotele hotelom nierówne

Świetna lokalizacja to oczywiście nie wszystko. Zanim wybierzesz hotel, koniecznie sprawdź, jakimi opiniami innych gości się cieszy. Oczywiście ważne jest zawsze, ile kosztuje nocleg, tym bardziej że ceny w Krakowie są często skrajnie różne. Warto jednak nie poprzestawać na wyborze hotelu wyłącznie z punktu widzenia kosztów. Tani hotel to nie zawsze dobry hotel, szczególnie jeśli będzie on od ciebie wymagał wcześniejszej pobudki, aby dotrzeć w konkretnej miejsce lub – co gorsza – jazda z niego będzie oznaczała stanie w krakowskich korkach. 

Zastanów się więc, jakiego szukasz hotelu, co jest dla ciebie na pierwszym miejscu i jakie masz pozostałe oczekiwania. Musisz się liczyć z tym, że noclegi w pobliżu Zamku Królewskiego na Wawelu, Rynku Głównego i innych atrakcji będą zawsze droższe. Pamiętaj jednak, że na obrzeżach Starego Miasta możesz znaleźć nie mniej klimatyczne hotele, w których cena za dobę nie zaczyna się od tysiąca w górę. 

Oceń post

Dodaj komentarz