Pozycjonowanie strony – skuteczny sposób na wzrost zysków firmy

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

pozycjonowanie strony

Pozycjonowanie strony stanowi obecnie jedną z najskuteczniejszych metod zwiększenia popularności i widoczności witryny, co przekłada się na wzrost zysków przedsiębiorstwa. Co kryje się pod tą nazwą? Dowiedz się, czym jest i na czym polega pozycjonowanie oraz jakie korzyści przyniesie Twojej firmie.

Czym jest pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie, zwane również SEO (z ang. Search Engine Optimization), to działania służące zwiększeniu widoczności strony internetowej w sieci. Prowadzi do poprawy pozycji witryny na konkretne słowa kluczowe w organicznych wynikach wyszukiwania. Celem SEO jest budowa pozytywnego wizerunku marki, wypromowanie jej oferty, zwiększenie ruchu na stronie oraz docelowo wzrost zysków firmy.

Na czym polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie strony obejmuje wiele działań związanych z optymalizacją oraz pozyskiwaniem linków zewnętrznych. Podstawą SEO jest stworzenie indywidualnej strategii pozycjonowania, w której znajdą się wspomniane działania. Należą do nich przede wszystkim:

– Optymalizacja witryny – proces ten polega na starannej analizie treści, struktury i kodu strony, a następnie wprowadzeniu zmian służących ich poprawie. Przeprowadzając audyt SEO witryny, trzeba zwrócić uwagę m.in. na jej szybkość ładowania, sprawdzenie meta tagów i nagłówków, kwestię zabezpieczenia strony szyfrem SSL czy też zadbanie o responsywność serwisu. Dzięki optymalizacji strona może łatwiej uzyskać wyższe pozycje w rankingu Google;

– Link building – budowanie profilu linków zewnętrznych oraz wewnętrznych jest bardzo istotne dla procesu pozycjonowania. Wartościowe odnośniki prowadzące do serwisu, ale również prawidłowe linkowanie w jego obrębie sprzyja uzyskaniu wyższych pozycji w wynikach organicznych. Roboty Google zwracają uwagę, czy odnośniki pochodzą z wartościowej strony, a tym samym podwyższają renomę i wynik pozycjonowanej witryny w rankingu;

– Content marketing – merytoryczne i nasycone frazami treści na stronie również mają znaczny wpływ na sukces SEO. Teksty bogate we właściwe słowa kluczowe, a równocześnie interesujące dla czytelnika są także wartościowe dla algorytmów Google. Dzięki nim można łatwiej zdobyć lepsze pozycje w wynikach organicznych, a także kreować korzystny wizerunek marki jako eksperta w danej branży.

Dlaczego pozycjonowanie strony jest tak ważne?

Mądrze opracowane i profesjonalnie realizowane działania SEO przynoszą mnóstwo korzyści firmom, niezależnie od ich wielkości czy branży. Przede wszystkim pozwalają zwiększyć widoczność witryny w wynikach wyszukiwania. Strona na wyższych pozycjach jest lepiej widoczna dla internautów, a tym samym zwiększają się jej szanse na kliknięcia. Dzięki pozycjonowaniu można więc poprawić ruch na stronie.

Pamiętaj też, że wszyscy użytkownicy w witrynie to potencjalni klienci Twojej firmy. Im jest ich więcej, tym statystycznie większa ich liczba dokona zakupu bądź skorzysta z usługi, co przełoży się na wzrost zysków przedsiębiorstwa. Ponadto pozycjonowanie strony wspomaga też kreowanie pozytywnego wizerunku marki.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Pro Pozycje.

Oceń post

Dodaj komentarz