Hurtownia internetowa to rozwiązanie, jakie cieszy się coraz większym uznaniem na rynku. Jak rozpocząć tworzenie takiej hurtowni? Od czego zacząć? Kiedy założenie takiego biznesu jest ciekawym pomysłem?
Przejdź na skróty:
Kto powinien rozważyć założenie hurtowni online?
Hurtownia online jest ciekawym pomysłem dla rozszerzenia działalności sklepu internetowego. Jeśli posiadamy doświadczenie w prowadzeniu działalności, założenie hurtowni stanie się znacznie łatwiejsze. To rozwiązanie, z jakiego skorzystać mogą producenci, którzy do tej pory sprzedawali towar pośrednikom. Założenie hurtowni internetowej wpłynie na zwiększenie zysku i jednoczesne nieinwestowanie zbyt dużych kwot. Jest to związane z ominięciem pośredników, którzy zajmują się dystrybucją wyrobów do sklepów. Jako producent można zaoferować sklepom korzystne ceny, przy zachowaniu sprzedaży towaru droższej niż dystrybutorom.
Okazuje się, że hurtownia internetowa jest ciekawym pomysłem na zarobek, zwłaszcza jeśli posiadamy kontakty wśród zagranicznych producentów lub dobrze znamy się na tamtym rynku. Kluczem do sukcesu w takiej sytuacji będzie znajomość sprawdzonego producenta i umiejętności prowadzenia handlowych negocjacji.
Jak założyć hurtownię internetową?
Sporym ułatwieniem jest skorzystanie z platformy sprzedażowej CStore, dzięki której założymy sklep internetowy lub sklep online oparty na modelu dropshipping. W tym przypadku także założenie hurtowni internetowej przebiegnie sprawnie i łatwo. Założenie hurtowni internetowej wiąże się z posiadaniem strony internetowej, z której będzie można zamawiać produkty. Stworzenie witryny można polecić specjalistom, którzy bardzo dobrze znają się na takich zadaniach. Inną opcją jest wykorzystanie oprogramowania SaaS, które bazuje na atrakcyjnej cenie i sprawnym działaniu. Dzięki temu możemy zaoszczędzić i nie musimy czekać przez długi czas na wdrożenie strony.
Platforma do sprzedaży hurtowej
Dobranie odpowiedniej platformy ma szereg zalet i stanowi ogromne ułatwienie. Przede wszystkim korzystamy z grafiki i szkieletu – te kwestie są już przygotowane. Naszym zadaniem jest wprowadzenie wszystkich danych do systemu i wszystkich produktów. Jeśli chcemy, możemy skorzystać z własnej wizji grafiki. Sprzedaż B2B jest sporym udogodnieniem w samym prowadzeniu hurtowni. Użytkownik korzysta z integracji z programami magazynowymi i sprzedażowymi, jak i synchronizacji ważnych informacji. Aspekty te sprawiają, że pracownicy hurtowni mogą sporo zaoszczędzić i są w mniejszym stopniu obciążeni pracą. CStore daje możliwość nadawania indywidualnych rabatów klientom, dlatego za każdym razem nie trzeba rozliczać zniżek.
Rozwój hurtowni internetowej
Sprzedaż B2B wymaga odpowiedniego rozwoju i wypromowania hurtowni. Po założeniu dobrym pomysłem jest rozpoczęcie działalności od jednego lub kilku produktów, bez względu na to, czy jesteśmy importerem, czy producentem. Po pewnym czasie z pewnością poszerzymy asortyment, korzystając z większej powierzchni magazynowej. Uzyskane doświadczenie zaowocuje i da nam wiedzę odnośnie tego, w jakie towary warto zainwestować.
Promowanie hurtowni internetowej warto rozpocząć od narzędzia, jakim są fora internetowe. Podobnym miejscem są grupy w mediach społecznościowych, czy ukierunkowane reklamy (Facebook Ads). Nie należy zapominać o pozycjonowaniu strony i wykupowaniu reklam w wyszukiwarce Google. Dobrym miejscem jest też LindeIn, gdzie udzielają się ludzie w sprawach zawodowych. Dzięki tym rozwiązaniom szybko zyskamy uznanie na rynku i cały czas będziemy poszerzać działalność.